Buitenland NIEUWS GETIPT VOOR U Minder Navo in Kosovo Soap rond opvolging topman Rijk leider van arm volk Nieuw: De bodylotion die geen lotion is. SI Vandaag geheime proefstemming over baas IAEA. Toch minder stemmen voor Silvio Berlusconi Hond apporteert handgranaat Weer rol Verhofstadt in Belgische politiek Dwangarbeid voor Amerikanen in N-Korea Chinese politie vindt busje vol berenpoten Russen doden 'emir van de Kaukasus' Staart gecrashte Airbus gevonden 6 Dinsdag 9 juni 2009 President Bongo van Gabon overleed gisteren in een zie kenhuis in Barcelona. Hij werd daar behandeld aan darmkanker. Meer dan 41 jaar had hij de macht in Gabon. Giste ren overleed een van de langstzittende staatshoofden .ter wereld. Omar Bongo Ondimba kreeg als veelbelovende boeren zoon de kans naar school te gaan. Als ambtenaar viel het oog van de toenmalig Gabonese leider Leon Mba op Bongo. Hij kreeg daarop diverse functies in de regering. Toen de president stierf, nam Bon go op 27-jarige leeftijd het stokje over. Hij begon aan de bouw van zijn autoritaire imperium. Hij hield er een flamboyante en luxueuze levensstijl op na. Hij kon dat betalen, omdat Gabon olie be zit. De opbrengsten daarvan ver dwenen grotendeels in de zakken NECROLOGIE Omar Bongo Ondimba 1935-2009 van Bongo en zijn naasten. Aan de bevolking gaf hij weinig geld uit. Bongo had jarenjang de onbetwis te macht in handen. In de jaren ne gentig voelde hij zich door het volk gedwongen meerdere par tijen toe te laten tot de verkiezin gen, maar zijn partij verloor de ab solute meerderheid nooit. Protes ten over fraude smoorde hij een voudig door critici in de regering op te nemen. Vaseline introduceert de Aloë Fresh Moisturising Body Gel. Een bodygel met de functie van een bodylotion, die je huid volop hydrateert. licht en fris aanvoelt en snel intrekt. Deze bodygel met aloë vera zorgt voor verfrissing en verzachting van de huid. Daarnaast zorgen lichte vochtinbrengende bestanddelen ervoor dat de natuurlijke vochtbalans van je huid wordt gereguleerd. Vaseline Aloë Fresh Moisturising Body Gel: voor de dagelijkse verzorging van je huid. het hele jaar door. Vaseline voor een geweldige huid Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk viérkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 7 3 5 6 1 9 - 9 2 3 4 7 7 4 2 5 3 1 6 6 7 2 4 8 1 9 3 BRUSSEL - De Navo wil haar vredes macht in Kosovo terugbrengen van 15.000 tot 10.000 militairen. Een Amerikaanse functionaris heeft dat gisteren gezegd. Volgens hem staat de veiligheidssituatie in Kosovo een reductie van de troe pensterkte toe. Het besluit over het verminderen van de zogeheten Kfor-vredes- macht zou officieel worden geno men tijdens een bijeenkomst van Navo-ministers van Defensie, die later deze week in Brussel wordt gehouden. Nederland is maar met een handvol militairen bij de Kfor-missie betrokken. Amnesty International brengt de ze week een rapport uit over ge dwongen verdwijningen en ont voeringen tijdens de oorlog in Kosovo. Die zijn volgens de men senrechtenorganisatie tien jaar lang ongestraft gebleven. Eulex, de missie van de Europese Unie in Kosovo, gaat ruim dui zend oorlogsmisdaden van Serven en Kosovaren uit 1998 en 1999 on derzoeken en berechten. „Eulex staat een zware klus te wachten, met weinig beschikbare midde len", aldus Nicolas Berger de direc teur van de EU-afdeling van Am nesty. RIO DE JANEIRO - Een Braziliaanse luchtmacht-officier laat tijdens een persconferentie een foto zien van een stuk van een vliegtuigstaart dat in de Atlantische Oceaan drijft. Het is een onderdeel van de vorige week ten noordoosten van Brazilië neergestorte Airbus A330-200 van door Carel Coseling DEN HAAG - Terwijl de nucleaire pe rikelen met Iran, Noord-Korea en Syrië de wereld in hun greep hou den, is het agentschap dat bij deze kwesties de vinger aan de pols moet houden verwikkeld in een crisis. De opvolging van Moham med El-Baradei, directeur-generaal bij het Internationaal atoombu reau IAEA, begint op een soap te lijken. Nadat eerder twee kandidaten na lang soebatten geen meerderheid binnen de Raad van Bestuur van het IAEA achter zich konden krij gen, volgt vandaag een 'geheime en niet gebonden proefstemming'. Zo wordt getest of een van de drie nieuwe kandidaten misschien wel de potentie heeft een tweederde meerderheid achter zich te krijgen. Sinds begin dit jaar doen de 35 le den van de 'Board of Governors' al vruchteloze pogingen een opvol ger te vinden voor El-Baradei die op 30 november vertrekt. Hij heeft dan het maximum van drie termij nen als topman van het instituut gefunctioneerd. Na het eerste fiasco, met de Zuid-Afrikaan Abdul Samad Min- ty en de Japanner Yukiya Amano, heropende het IAEA uit armoede op 30 maart de kandidaatstelling. De 146 lidstaten kregen de kans nieuwe kandidaten aan te dragen. Op 1 mei bleken dat er drie te zijn. De Spanjaard Luis Echavaria, de Sloveen Ernest Petric en de Belg ROME - De Italiaanse premier Sil vio Berlusconi heeft minder stem men vergaard dan opiniepeiligen voor de Europese verkiezingen sug gereerden. Gisteren zag het er naar uit dat de partij van de premier 35 procent van de stemmen heeft ge kregen. Peilingen gaven hem 40 procent ondanks de recente schan dalen. Berlusconi's partij kreeg zondag minder stemmen dan bij de parlementsverkiezingen 2008. ERKRATH - Een Duitse hondenbe zitter had de schrik van zijn leven toen zijn huisdier gisteren bij het uitlaten voor de voeten van zijn baasje een opgepikte roestige hand granaat uit zijn bek liet vallen. De hondenbezitter belde de poli tie. Het leger maakte de Amerikaanse granaat uit de Tweede Wereldoor log onschadelijk. BRUSSEL - Hoewel hij net verkozen is tot lid van het Europees Parle ment, gaat de Belgische ex-pre mier Guy Verhofstadt opnieuw een rol spelen in de Belgische poli tiek. Hij bekleedt tijdelijk het voor zitterschap van zijn liberale Open VLD. Verhofstadt neemt het roer over wegens het aftreden van voor zitter Bart Somers. Die stapte zon dag op vanwege de zware verkie zingsnederlaag van de partij. SEOUL - Twee Amerikaanse journa listen zijn gisteren in Noord-Korea veroordeeld tot 12 jaar dwangar beid omdat ze het land illegaal zijn binnengereisd. Euna Lee en Laura Ling werden 17 maart opge pakt toen ze aan een stuk over het grensgebied van China en Noord-Korea werkten. VS-minis- ter Clinton (Buitenlandse Zaken) eiste zondag nog hun vrijlating. NANNING - Chinese agenten heb ben in een busje 173 afgehakte be renpoten aangetroffen. De drie mannen die de lugubere lading tussen oud papier vervoerden, zijn aangehouden. Ook de directeur van de papierfabriek die de lading zou kopen, is gearresteerd, meldde het Chinese staatspersbureau Xin hua gisteren. Berenpoten hebben volgens veel Chinezen helende krachten. MOSKOU - De Tsjetsjeense opstan delingenleider Dokoe Oemarov is dood. De 'emir van de Kaukasus', zoals hij zichzelf omschreef, werd tijdens een speciale operatie van Russische veiligheidstroepen om het leven gebracht. Dat meldde persbureau Interfax gisteren. Oemarov voerde de islamitische se paratisten in de deelrepubliek aan sinds 2006. Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers: 2.9 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6