Binnenland instelling S29 Minister Hirsch Ballin: wel keuze bij adoptie uit Amerika Jan Pronk: PvdA mist een sterke leider Dronken jongeren moeten op cursus KARINTHIË en VENETIE Vliegtaks BERLIJN, PRAAG, BOEDAPEST en WENEN van de reepe Aspirant-ouders moeten zoektocht overlaten aan officiële instanties. Resultaten project Boete of Kanskaart zijn veelbelovend. KROATISCHE BLOEMENRIVIERA waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm hars, marmer en brons. Alle sculptu ren bevatten verwijzingen naar de cultuur van de Maya's en de Azte ken. foto Ed Oudenaarden/ANP het inmiddels normaal vinden dat kinderen lang op hulp wachten. Zij gaan zich wél ongemakkelijk voelen als duidelijk wordt waaróm de kinderen wachten. Want vaak blijkt het om simpele dingen te gaan, zoals het overtypen van de zelfde informatie voor dossiers van verschillende instanties. „Ook kunnen er soms weken zitten tus sen het inschrijven van een kind en het plannen van een afspraak", aldus Karei Diephuis, projectleider van 'Slimmer organiseren'. „Som mige instellingen werken met vijf tien verschillende wachtlijsten." In een experiment in Assen werd de tijd voor intakegesprekken met 95 procent teruggebracht. Minister Rouvoet spoort andere instellin gen en zorgverzekeraars aan om de goede resultaten over te ne men. Hij trekt hier twee ton extra voor uit. DEN HAAG - Reisorganisaties en vliegmaatschappijen hebben een grootscheepse operatie op touw ge zet om de vliegtaks zo snel moge lijk terug te storten naar de reizi gers. Wie een ticket heeft met een vertrekdatum van na 1 juli heeft recht op teruggaaf P R U I M I N G schoenmode i Papegaaistraat B Goe www.vandereepe.nl DEN HAAG - Mensen die een kind uit de Verenigde Staten willen adopteren, mogen zelf een Ameri kaanse organisatie uitkiezen die hen daarbij helpt. Zeventien orga nisaties in de VS komen daarvoor in aanmerking. Daarnaast komt er een tweede Nederlandse vergun ninghouder, die de bemiddeling voor deze adoptiekinderen afwik kelt. Dat heeft minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie gisteren in een brief aan de Tweede Kamer laten weten. Hij wil met deze maatregel een zekere ruimte bieden aan aspi rant-ouders. Die zijn bezorgd dat hun mogelijkheden beperkt wor den door de nieuwe adoptieregels. De VS is vorig jaar toegetreden tot het Haagse Adoptieverdrag, waar door deelbemiddeling niet meer mogelijk is. Dit hield in dat de aspi rant-ouders zelf op zoek mochten naar een kind. De kandidaten moe ten de zoektocht voortaan overla ten aan officiële instanties, maar ze hebben nu wel een keuze uit ze ventien organisaties. De Verenigde Staten en Nederland verschillen van inzicht over de adoptieregels, maar de Amerika nen hebben goede hoop dat dit DEN HAAG - De PvdA heeft een dui delijke, sterke leider nodig en er moet serieuzer dan voorheen wor den gesproken over de koers van de partij. Dat zegt partijprominent Jan Pronk naar aanleiding van het verlies van de PvdA bij de Europe se verkiezingen. Hij noemde Bos een goede minis ter van Financiën en een goed ma nager. Maar hij zei ook: „Hij is de afgelopen weken niet de leider van de PvdA geweest. Een sterke lei der, dat spreekt aan en dat haalt mensen naar de stembus." Als UTRECHT - Het project Boete of Kanskaart wordt landelijk inge voerd als het aan justitie ligt. Dat heeft Rob Bovens van het Trim bos-instituut gisteren gezegd. In het project moeten jongeren tussen de 12 en 18 jaar verplicht op cursus als zij onder invloed van drank een delict of overtreding ple gen. Volgen ze geen cursus, dan krijgen ze alsnog een boete. Boete of Kanskaart begon drie jaar geleden in de Achterhoek. Korte tijd later volgden projecten in Lim Dinsdag 9 juni 2009 5 Ook met kan worden opgelost. Dat zegt Wil liam Bistransky van de Amerikaan se Adoptie Autoriteit. Hirsch Ballin wil de voorwaarden voor adoptie uit de Verenigde Sta ten aanscherpen. In 2008 zijn 55 Amerikaanse kinderen geadop teerd door Nederlandse ouders. Volgens het Nederlandse ministe rie van Justitie is echter gebleken dat 'zeer jonge kinderen makkelijk kunnen worden geplaatst in Ame rikaanse gezinnen' en is het daar om geen noodzaak deze kinderen buiten de VS te plaatsen. In de VS komt een te adopteren kind zestig dagen op een lijst waar potentiële Amerikaanse adop- tie-ouders inlichtingen kunnen in winnen. Ook kan een rechter een bepaalde adoptie goedkeuren. „Wij vinden dat we daarmee rede lijkerwijs voldoen aan het adoptie verdrag", zegt Bistransky. Met name homostellen vrezen de scherpere regels, omdat het de adoptiemogelijkheden beperkt. De VS is een van de weinige lan den van waaruit homoparen kun nen adopteren. Een aantal adoptiebemiddelingsbu reaus weigert vanuit ideologische overwegingen om voor homo's te bemiddelen. Deelbemiddeling waarbij de aspi rant-ouders zelf op zoek mogen gaan, biedt in dergelijke gevallen vaak een oplossing. Vertrekdata; vrijdag 3/7 t/m 18/9. Gegarandeerd vertrek op 17 juli. Deze afwisselende excursiereis neemt u mee naar Karinthië de provincie van de schitterende meren, langgerekte bergmassieven, ruisende beken, glooiende alpenweiden, historische bezienswaardigheden en een zonnig klimaat. In dit zuideli)kste puntje van Oostenrijk wordt de subtropische sfeer al voelbaar. Het is niet voor niets dat Karinthië zo populair is. Tijdens deze reis nemen wij u mee naar de bekende bergmeren van dit stukje Oostenrijk, de Nockalmstrasse en kunt u facultatief mee naar de magische waterstad Venetië! U verblijft in het fijne familiehotel Rossmann, gelegen in het centrum van Greifenburg en in het dal van het riviertje de Drau inclusief ontbijt en diner Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35501 «im aSen Vanaf voorbeeld noemde hij de Franse president Sarkozy en de Duitse bondskanselier Angela Merkel. Volgens de oud-minister van Mi lieu heeft de partij ook onvoldoen de 'aansprekende mensen' in de Kamer. Politici als Jan Schaeffer en Marcel van Dam zouden volgens hem op een heel andere manier ge debatteerd hebben met iemand als Geert Wilders. „We gaan er een beetje onderdoor. We durven te weinig." pagina 8/9: Jan met de pet is niet meer links burg-Noord, de Veluwe, Twente en Zuid-Oost Brabant. Jongeren die aan het project deel nemen maakten zich onder in vloed schuldig aan vandalisme en ordeverstoring. Zij krijgen via Halt een leerstraf aangeboden. Tijdens die cursus leren ze onder meer wat alcohol met hen doet. Ook de ouders moeten naar een bijeenkomst waar zij informatie krijgen over alcoholgebruik en hoe zij hun kinderen hierbij kunnen begeleiden. Bovens noemt het project veelbelo vend. „Er lijkt sprake van 30 pro cent minder recidive. Het heeft ook een gunstig effect dat de ouders er bij betrokken zijn." Vertrekdata: vrijdag 12/6*, 24/7*, 7-21 */8, 4-18/9 en 2-16/10. 'Gegarandeerd vertrek Wilt u voordelig kennismaken met een groot aantal hoogtepunten van Italië? Dan is deze reis langs Venetië, Florence en Rome beslist iets voor u. Wat te denken van een bezoek aan de kunststad bij uitstek, Florence, aan de enige echt unieke stad ter wereld, het romantische Venetië, en aan de Eeuwige Stad Rome? Bovendien rijden we ook nog naar het bekende Pisa, waar de beroemde toren nog altijd fors uit het lood staat. Alle ingrediënten zijn aanwezig voor een heerlijke reis... gaat u mee naar 'Bella Italia'? Inclusief: reis per Comfort Class bus meer beenruimte), overnachting op heen- en terugreis in Duitsland, verblijf in comfortabele hotels en 9 x ontbijt. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35508 Vertrekdata: vrijdag 10-24/7, 7/8 en 4-18/9 KRAS.NL neemt u mee naar het prachtige schiereiland Istrië waar groene palmen, olijfbomen en cipressen groeien en overal ziet u de weelde van exotische bloemen en planten. We bezoeken de historische stad Pula, het deftige Opatija, laten ons overweldigen door het natuurschoon en de pittoreske dorpen langs de kust. Maar ook Brijuni, een eilandengroep bestaande uit twee grotere en twaalf kleinere eilanden en het eiland Krk met de gelijknamige hoofdstad met vele indrukwekkende bezienswaardigheden worden niet overgeslagen. Een heerlijke afwisselende reis naar de mooie Kroatische kust. U verblijft in het 3-sterren Hotel Beli Kamik II in Njivice op Krk inclusief ontbijt en diner Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35525 Vertrekdata: maandag 27/7*, 24-31/8, 14*—21/9 en 5-19/10. 'Gegarandeerd vertrek Deze prachtige rondreis door Midden-Europa stelt u in staat om kennis te maken met vier prachtige Europese hoofdsteden! We beginnen met de bruisende stad Berlijn, de herenigde metropool, waar de oost- en westkant nu bijna zonder scheidingslijn in elkaar overlopen. Dan rijden we naar Praag, de Gouden Stad met de rijke historie en dat ziet u in de vele schitterende monumenten, zoals de Praagse Burcht, de Karelsburg en het beroemde Gouden Straatje. Vroeger werd Boedapest al de lichtstad van het oosten genoemd. De machtige Donau verdeelt de stad in de wijken Boeda en Pest. Wenen is de stad van de 3 romantiek, beroemde walsen, maar natuurlijk ook de stad van de Habsburgers inclusief s ontbijt en diner. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5