ASSEPOESTER PZC 'Zege in Volvo Ocean Race is mogelijk' vanaf nü verkrijgbaar 27 en 28 Tom Touber vindt dat Nederland wedstrijd meer moet omarmen. I5 Wie de puzzel kaatst, kan een püjó aexwuchten Play-offs krijgen weer een vervolg Pot nieuwe bondscoach Oranje spart met van Jong Oranje Australië en Paraguay Judoka Willeboordse Rus klimt na Roland naar WB van Madrid Garros, Kerkhove zakt iüüK Liefst 27 ploegen aan vertrek van Ster Zeeuwsche Eilanden Verbeek wordt nieuwe trainer van Heracles Almelo i n Dinsdag 9 juni 2009 Tip? sport@pzc.nl door Peter van der Meeren CALWAY - Nog voor eind deze maand de huidige Volvo Oceaan Race finisht, moet zeker zijn dat een Nederlandse boot aan de vol gende editie (2011) meedoet. „Als dat zo is, kunnen we winnen", zegt Tom Touber, campagnedirec teur van Delta Lloyd, het Neder landse team dat aan de huidige edi tie meedoet. Voor Touber is de rekensom een voudig. De man uit Lelystad, die voor de vierde keer een campagne in de oceaanrace leidt, snapt dan ook niet waarom het Nederlandse bedrijfsleven aarzelt om 'zijn' pro jecten te ondersteunen. „Wij vra gen net zoveel als een middenmo ter krijgt in de eredivisie voetbal. Nou, dan wist ik het wel. Er is 15 tot 20 miljoen euro nodig voor een periode van drie jaar. Daar naast is het mogelijk om co-spon- sors te krijgen en geld van Volvo en de havensteden. Dan komt sponsoring van een nieuwe Neder landse boot neer op zo'n 3 miljoen per jaar. Daar krijg je 300 procent exposure voor terug. Sponsoren van een oceaanracer is rendabel." In de vorige oceaanrace werd door de zeven teams 85 miljoen dollar gebruikt (ruim 60 miljoen euro). De betrokken sponsoren meldden naderhand dat ze 450 miljoen had den verdiend. Touber: „Doe als de Zweden en Spanjaarden en maak er handelsmissies van. Ericsson is in alle landen waar we komen aan het zakendoen. Ze liften mee op het succes van hun boten. Toen ze een Chinese delegatie ontmoetten, zagen 260 miljoen Chinezen dat op televisie! De overheid zou moe ten instappen om ons land te pro moten. Haal een etappe naar Ne Het is nog niet zeker of Delta Llloyd verbonden blijft aan de Volvo Ocean Race. Tom Touber zoekt daarom naar een nieuwe sponsor, foto Peter Morrison/AP derland, dat is een enorme toeris tische trekpleister. Je betaalt een miljoen en de economie krijgt een impuls van vier miljoen." Touber strikte Delta Lloyd op de valreep voor deze race. De resulta ten waren de eerste maanden niet best en eenmaal moest een etappe wegens pech worden gestaakt. Na de grondige opknapbeurt van de boot gaat het beter. In de havenra ces van Rio en Boston werden der de plaatsen behaald. „De sponsor had toen zijn doel al bereikt", zegt Touber. „De investering van tien miljoen hebben ze er qua tv-minu- ten en overige publiciteit allang weer uit." Mede daarom is Delta Tom Touber zoekt naar een spon- sor voor een Nederlandse boot in de Volvo Ocean Race van 2011. Hij is ervan overtuigd dat Nederland dan ook kan winnen. Lloyd geïnteresseerd in het sponso ren van de volgende campagne. Touber: „Ik schat de kans op 30 procent." Maar hij proeft aarzeling. „We weten allemaal hoe onzeker de tijden zijn voor het bedrijfsle ven. Bij Delta Lloyd vragen ze zich af of een investering van dik 15 mil joenen wel verantwoord is." Rotterdam en/of Den Haag zou den bij deelname van een Neder landse boot als finishplaats willen fungeren. „Als ik voor 1 juli geen zekerheid heb, stap ik er uit en word ik skileraar", zegt Touber. Dat zal hem pijn doen, „want het Nederlandse offshore-zeilen staat er net weer lekker voor. En als ik per 1 augustus kan beginnen, kun nen we de volgende race winnen. Mét een team dat sterk Neder lands getint is, want als we twee jaar de tijd hebben, kunnen we jonge zeilers goed opleiden." www.lekkerpuzzelen.nl _v(g ZEIST - Ook komend seizoen staan in de eredivisie play-offs op het programma om een ticket voor de voorronde van de Europa League. De algemene vergadering betaald voetbal van de KNVB ging giste ren in Zeist akkoord met de voort zetting van deze nacompetitie. De lange winterstop keert terug in het betaalde voetbal. Zowel rond Kerstmis als de jaarwisseling zijn er geen competitieduels. ZEIST - Cor Pot (58) is aangesteld als bondscoach van Jong Oranje. Hij ondertekent een contract dat hem van 1 juli 2009 tot en met 30 juni 2011 aan de bond verbindt. Pot was tot dit voorjaar assistent van Dick Advocaat bij Zenit Sint- Petersburg. Hij is bij Jong Oranje opvolger van de inmiddels afge zwaaide Foppe de Haan. Het eer ste doel is het EK onder 21 in 2011. KATWIJK - Het Nederlands elftal oe fent heeft twee nieuwe oefenduels op het programma staan. Op zater dag 10 oktober is Australië de te genstander. De interland wordt ge speeld in Sydney. Australië plaats te zich zaterdag, net als Oranje, voor het WK van volgend jaar zo mer in Zuid-Afrika. Op 14 november is in Heerenveen Paraguay de sparringpartner. MIDDELBURG - Judoka Elisabeth Willeboordse doet komend week einde mee aan de World Cup in Madrid. De uit Middelburg afkom stige olympiër komt zaterdag in ac tie in de klasse -63 kilo. Voor Willeboordse wordt het haar eerste optreden sinds het EK in Tblisi, waarop ze eind april vijfde werd. Begin deze maand was ze voor een trainingsstage in Mos kou. RIJSWIJK - Tennisster Arantxa Rus is, nadat ze op Roland Garros de tweede ronde haalde, flink geste gen op de wereldranglijst. Ze boek te 35 plaatsen winst en is nu 107e. Bij de juniores staat Lesley Kerkho ve na het toernooi in Parijs 28e. De Zierikzeese zakte enkele plaat sen na haar vroege uitschakeling in zowel het enkel- als het dubbel spel. Richel Hogenkamp (21e) is nu de beste Nederlandse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59