Zeeland 'Het is genieten om te Jongeren praten mee over hun woonwijk OH I Symach bv betrekt nieuw pand Terneuzen Oude Vaart met opgeheven hoofd naar huis Zondagconcert arms kiek mie hoc ifciNfe mum Wat is de mooiste boekverfilming? Stem en win op 'Onderschat de betekenis van dorpsfeesten ni'et. Ze zijn van belang voor het dorp zelf én voor de inwoners' Eiien Minderhoud, voorzitter d'Oekse Feesten Studie naar beleving van jeugd over thuis, op school en in wijk. Voorverkoop festivals rock en dance gestart Lek Thema-avond 'Spelend kind mogen zijn' Wees iedereen een trapje voor., 1 8 Dinsdag 9 juni 2009Z 'w' www.pzc.nl/winjeeigenfilmzaal Het bestuur van de stichting d'Oekse Feesten begon gisternmiddag aan de opbouw van het feestterrein bij de molen Windl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - jongeren van twaalf tot en met zeventien jaar uit de ge meenten Terneuzen, Vlissingen en Goes ontvangen deze maand een oproep in de bus om mee te doen aan een digitaal onderzoek. Ze worden gevraagd naar hun bele ving van welzijn, thuis, op school, in de wijk en met hun leeftijdgeno ten. Het onderzoek vindt plaats in het kader van de Sociale Wijkaanpak van deze drie gemeenten, samen overigens met Middelburg en de provincie. In de Zeeuwse hoofd stad heeft dit onderzoek inmid dels begin dit jaar al plaatsgevon den. Door rechtstreeks gegevens te ver zamelen van de jeugd ontstaat er een goed beeld wat er in de ver schillende wijken leeft en hoe jon geren dit beleven. Daarmee kun- SAS VAN GENT - De voorverkoop van Dance around the Bridge en Rock around the Bridge op 19 en 20 juni is begonnen. Kaarten kos ten 15 euro. Topact op het popfesti val is de Engelse band The Level lers. Toppers van het Dance pro gramma zijn onder andere de dj's Brennan Heart en Alpha Twins. Kaarten kunnen behalve bij de be kende voorverkoopadressen ook besteld worden via www.ratn.nl. ZEEUWSE EDEESEE Een dikke maand geleden figureer den in dit hoekje enkele watersport- minnende collega's van een Middel burgs kantoor. Aanleiding was een roeitraining op het Kanaal door Walcheren. Terwijl ze zelf dachten een flink tempo te pakken te heb ben, ontdekte één van hen dat ze werden ingehaald, door een wande laar op het jaagpad. Dat was pijn- nen gemeenten met hun toekom stige activiteiten rekening houden en maatwerk leveren. De vragenlijst is gebaseerd op de Amerikaanse methode die in Ne derland bekend staat als Veilig Op groeien. Het onderzoek geeft in zicht in risico's waardoor jongeren later probleemgedrag gaan verto nen zoals geweld, criminaliteit, problematisch drugs- en alcoholge bruik, schoolverzuim, tienerzwan gerschappen en angst en depres sie. Vervolgens wordt gekeken wat nu al gedaan wordt om deze pro blemen aan te pakken en wat er nodig is om dat nog effectiever te doen. Jongeren kunnen met een unieke inlogcode per computer hun me ning geven. De gegevens worden anoniem verwerkt. Jongeren van t6 en 17 jaar zullen mogelijk ook benaderd worden voor' het onder zoek naar de Sociale Staat van Zee land. Dit onderzoek start eveneens deze maand en wordt in heel Zee land uitgevoerd onder inwoners van 16 jaar en ouder. TERNEUZEN - Publicist Hennie de Gans houdt vanavond een the ma-avond 'Spelend kind mogen zijn' op de Vrije School aan de Handellaan in Terneuzen. Tijdens de lezing, bestemd voor ouders en kinderen (0-7 jaar), krij gen ouders aan de hand van voor beelden en handreikingen inzicht hoe kinderen sociale, taal- en re kenvaardigheden aanleren. Aan vang: 19.45 uur, kosten 3,50 euro. lijk genoeg, maar dat het ook nog eens te lezen viel in een Zeeuwse Almanak, was nog schrijnender. Niet alleen het moreel was aange tast, ook de saamhorigheid in de boot. Want wie had dat doorge- klept? Inmiddels is de verrader op gespoord; ze hebben, zogezegd, het lek boven. En het tempo ligt sinds dien ook een stukje hoger. TERNEUZEN - Basisschool de Oude Vaart uit Terneuzen is er niet in ge slaagd om de finale van het Neder lands Kampioenschap schoolscha- ken te bereiken. Het schoolteam - bestaande uit Yevkeni Wisse (11), Evert Vermeeren (12), Veronique Hamelink (12) en Renzo Ducar- mon (11) - eindigde zaterdag als vierde in de poule tijdens de halve finale in Nijmegen. In een poule van zes werden twee partijen ge wonnen en drie verloren. Het re sultaat, vier wedstrijdpunten en 10,5 bordpunt, was niet genoeg om bij de eerste twee te eindigen. Die eer was wel weggelegd voor de 2e Daltonschool (Amsterdam) en de Korenaar (Apeldoorn). www.pzc.nl/dvd HULST - The Young B@nd, kweek vijver van The Young Ones, geeft zondag vanaf 11 uur een 'lazy sun- day morning concert' in het Young Ones Home, Willem Alexanderstraat 10 in Hulst. Diri- gente Femke van Hoove laat The B@nd een gevarieerd programma spelen, bij mooi weer in de open lucht. Het opleidingsorkest van de Koninklijke Stedelijke Harmonie treedt op als gast tijdens de afslui ting van het muzikale seizoen. TERNEUZEN - Het bedrijf Symach Palletizers bv uit Breskens, met 27 werknemers, is verhuisd naar Ter- neuzen. Sinds april betrekt Sy mach, dat is gespecialiseerd in pal- letiseersystemen, een nieuw pand aan de Gerard Philipsweg. Directie lid John de Bat meldt de voorde len van de nieuwe locatie: „Behal ve dat de meeste medewerkers uit de Kanaalzone komen, hebben we de mogelijkheid verder uit te brei den." Aanstaande zaterdag houdt het bedrijf een open dag. Naast een rondleiding krijgen bezoekers uitleg over de nieuwste machines en de laatste ontwikkelingen. Be langstellenden kunnen vrij inlo pen tussen 10.00 en 16.00 uur. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het spinnewiel terug in Nederland! E Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 0118 - 412544 En kom langs voor een proefrit! Trek® T 500+ Een hybride fiets met elektrische trapondersteuning. M kEK ftM R1JV RIJWIELCENTRALE jtiEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52