Binnenland f? Mexicaanse griep rukt op Soms 15 wachtlijsten in één Gewond na stoombad Stortvloed aan ontslagvragen Wielrennen: voer voor schrijvers! 4 Dinsdag 9 juni 2009 Reusachtige koppen in Den Haag Aantal gevallen in Nederland in drie dagen verdubbeld tot twintig. Kinderen moeten soms bijna een jaar wachten op psychische hulp. weblog Tour de Zélande via www.pzc.nl/blogs DEN HAAG - Het aantal mensen in Nederland met Mexicaanse griep loopt snel op. De afgelopen drie dagen verdubbelde het aantal van tien naar twintig. De eerste tien gevallen deden zich nog verspreid voor over de maand mei en het begin van juni. Het Rijks Instituut voor Milieuhygiëne (RIVM) is niet verbaasd over de plotselinge toename. Het is eerder een verrassing dat het vrij lang rus tig bleef, aldus een woordvoerder. Alle twintig patiënten zijn thuis behandeld. De eersten zijn inmid dels weer beter. Ondanks alle op hef is de Mexicaanse griep een mil de variant die niet voor meer dode lijke slachtoffers zal zorgen dan an dere griepvirussen. In twee van de tien nieuwe geval len betreft het mensen die niet naar Mexico of de Verenigde Sta ten zijn geweest, maar in Neder land besmet zijn geraakt. Het gaat om een kind van anderhalf jaar van wie de vader in de VS was. Het andere geval betreft een acht tienjarige vrouw die door een te ruggekeerde collega is besmet. In veel andere Europese landen raakten al eerder mensen besmet die niet zelf op reis zijn geweest. In Groot-Brittannië betreft dit aan tal 'binnenlandse besmettingen' al 158 en in Spanje 127. Het ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert reizigers sinds eind april niet naar Mexico te gaan als dat niet noodzakelijk is. Vanwege het toenemende aantal binnenlandse besmettingen in Eu ropa kwamen Europese gezond heidsautoriteiten dit weekeinde al tot de conclusie dat de griep zich nu al zover heeft uitgebreid, dat het opleggen van reisbeperkingen nu geen zin meer heeft. Het ministerie van Buitenlandse Zaken was daarvan gistermiddag niet op de hoogte: „Als dat nodig is, zal het reisadvies worden aange past. Daar is nu geen sprake van." DEN HAAG - Negen metershoge rui ters te paard en enkele reusachtige koppen triomferen sinds gisteren op het Lange Voorhout in Den Haag. De monumentale beelden zijn van de Mexicaanse kunstenaar Javier Marin, een van Mexico's belangrijk ste hedendaagse kunstenaars. De in totaal achttien beelden maken deel uit van de openluchttentoonstelling Den Haag Sculptuur. De beelden zijn gemaakt van terracotta, kunst- ROTTERDAM - Veel mensen, vooral kinderen, lopen brandwonden op als ze bij een verstopte neus boven een badje met heet water stomen. Het teiltje met kokend water kie pert nogal eens om. Huisartsen ra den het stoombad echter geregeld aan bij een verkoudheid, neus- en bijholteontsteking. Kinderarts Martin Baartmans van het Maasstad Ziekenhuis in Rotter dam concludeert dat stoomthera- pie 'ineffectief en gevaarlijk' is. Hij onderzocht dit soort ongevallen. De arts en de Nederlandse Brand wonden Stichting adviseren niet meer te stomen. Tientallen patiënten moesten de afgelopen jaren met brandwonden worden opgenomen in een zieken huis of in een brandwondencen trum. Meer dan de helft van hen is jon ger dan zestien jaar. PETER VAN STRAATEN door Mayke Calis en Frouke Tamsma DEN HAAG - Op de peuterspeelzaal is al snel duidelijk: Tim is eèn lief en spontaan kind, maar wel druk. In groep 3 wordt Tims rusteloze ge drag echt een probleem. Zijn ouders aarzelen eerst, rriaar vragen op advies van leerkrachten een doorverwijzing naar de jeugd-gees- telijke gezondheidszorg. Hij is in middels bijna acht jaar. Met Tim doen momenteel nog 120.000 kinderen een beroep op de jeugd-ggz. De vraag naar hulp is echter nog veel groter. Vorig jaar moesten bijna 30.000 kinderen lan ger dan vier weken op hulp wach ten, blijkt uit nieuwe cijfers van GGZ Nederland. Ook Tim belandt direct op een wachtlijst. De hulpverlener die na twee maanden het eerste gesprek voert, vermoedt een ontwikke lingsstoornis en verwijst hem door naar de psychiater. Die heeft zes weken later een plekje vrij in zijn agenda. Hij denkt aan ADHD, maar wil in verband met Tims leer- achterstand een verstandelijke be perking uitsluiten. Dus wordt Tim op een wachüijst gezet voor intelligentieonderzoek. Dat vindt twee maanden later plaats. Vier weken later wordt Tim weer op de agenda van de teamver gadering gezet om gezamenlijk de diagnose te kunnen vaststellen. De professionals in de ggz hebben uit eindelijk negen maanden nodig om ongeveer twaalf uur tijd aan Tims zaak te besteden. Zijn ouders verkeren al die tijd in onzekerheid. Tims leerachterstand is intussen '(jA DE NOG uS/tf E-BMT AZi)N 6R3F O de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES De uitdelingslijst ligt gedurende tien dagen na de neerlegging ervan ter inzage op de rechtbank. RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 NEERLEGGING SLOTUITDELINGSLIJST IN FAILLISSEMENTEN: - met ingang van 8 juni 2009 inzake (F.01/81) Johannes Josephus Karei Bielok, woonadr. Padweg 20, 4388 EM Oost-Souburg, geb. Vlissingen 14 november 1947. F. Casant, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. fors opgelopen. „Dat moet doelma tiger kunnen", oordeelt specialist kinderpsychologie Felix Dronkers, uit wiens praktijk dit voorbeeld af komstig is. Bij kinderen is snelle hulp extra belangrijk omdat hun ontwikkeling in hoog tempo ver loopt. „Als een deel van die ont wikkeling door psychische proble men niet goed kan worden afge rond, kan er blijvende schade ont staan." Ouders en kinderen tobben vaak jaren met hun kind voordat ze hun toevlucht tot de ggz zoeken, weet Dronkers. „Ze zitten er niet voor zweetvoeten." Schrijnend is dat hulpverleners Wachttijd gaat vaak om simpele dingen zoals het overtypen van informatie DEN HAAG - Werknemers die vre zen voor hun baan, winnen mas saal juridisch advies in. Vakbon den en rechtsbijstandverzekeraars worden overstelpt met vragen over ontslag, blijkt uit een rond gang van deze krant. Marktleider DAS krijgt veertig pro cent meer vragen dan een jaar gele den. Verzekeraar Achmea ziet zelfs een stijging tot zestig procent. Het Verbond van Verzekeraars stelt dat het aantal vragen over arbeidscon flicten en (dreigend) ontslag een kwart tot veertig procent hoger ligt. Werknemers willen vooral weten wat zij moeten doen bij dreigend ontslag en wanneer zij in aanmer king komen voor een ontslagver goeding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4