Zeeland l kroeg: iedereen kent 'Opa Henk' wel STA' UITVERKOOP Overval belicht Genomineerde ondernemers Slagwerkers spelen in kom van Renesse 'Je moet het probleem zodanig brengen dat ze zelf met de oplossing 'omen' 'Je kunt hier rustig dag en nacht werken. Ik stop hier voorlopig niet mee' DELSCHER 'Als ik hier over het terrein looproepen de mensen: hee oopl. En in de kroeg is het: biertje, opa?' Dagbesteding en logeren bij Stichting O Jee ADHD en De Stelle Dinsdag 9 juni 2009 19 Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delscher.nl MIDDELBURG - Het tv-programma Opsporing Verzocht besteedt van avond aandacht aan de overval op een Esso-tankstation in Middel burg. Twee daders kwamen zater dag 7 februari om 16.45 uur het sta tion binnen. Een van hen had een vleesmes bij zich. Het programma begint om 21.50 uur (Ned. 1). Henk van Kleeff uit Ouwerkerk is de Zeeuwse finalist voor de verkiezing 'Dé Vrijwilliger van Nederland' van de NCRV. Hij doet klusjes voor de Stichting O Jee ADHD en zorgboerderij De Stelle in Ouwerkerk. door Dewi Gigengack Stoelen, deuren, verlichting, zelfs complete meterkas ten. 'Opa Henk' repareert alles. Vooral technische klusjes doet hij graag. „Maar", waarschuwt hij, „schilderen doe ik niet. Ik hou niet van verf op m'n handen." Toen de 66-jarige Henk van Kleeff vijf jaar geleden met vervroegd pensioen ging, hoefde hij niet bang te zijn dat hij niets te doen zou hebben. Zijn dochter Astrid Dé Vrijwilliger van Nederland (zelf moeder van drie jongens met ADHD) richtte in datzelfde jaar de stichting O Jee ADHD op. In een oude boerderij, die moest worden verbouwd, zou ze een logeerhuis voor hyperactieve kinderen begin nen. „Vanaf dat moment ben ik al tijd beziggeweest voor de stich ting." O Jee ADHD heeft twee locaties: hoofdlocatie boerderij Malvers- weie en een extra logeerhuis op zorgboerderij De Stelle, twee kilome ter verderop. Behal ve klusjesman is Van Kleeff ook 'chauffeur': hij haalt regelmatig kinderen naar de boerderij en brengt ze ook weer thuis. Niet alleen in Zeeland, maar ook daarbuiten. De zestienjarige Jordy uit Schie dam bijvoorbeeld, is ruim twee jaar 'vaste klant' bij O Jee ADHD. Henk haalde hem altijd thuis op. „Nu komt hij zelf met de bus." Aan Jordy heeft Van Kleeff zijn bij naam 'opa' te danken. „Hij vroeg hoe hij me moest noemen. 'Henk' is misschien wat onbeleefd, zei ik, maar 'meneer' is ook zo wat. Dus ik zei: noem me maar 'opa'." Sinds dien doet iedereen dat. In het hele dorp is Opa Henk bekend. „Als ik hier over het terrein loop, roepen de mensen 'hee oopf. En in de kroeg is het: 'biertje, opa?' Ik vind het wel grappig." Klussen en met de jongeren om gaan vindt Van Kleeff'geweldig'. „Je leert ze kennen en ziet ze voor uit gaan." Met drie kleinkinderen met ADHD en zijn ervaring voor de stichting, weet Van Kleeff in middels goed hoe je de jongeren het beste kunt benaderen. „Je kunt ze niet aanspreken zoals je ge wend bent bij andere kinderen. Als je iets van ze wilt, bijvoorbeeld dat ze je helpen met het leegma ken van een pallet, kun je dat be ter niet direct vragen. Je moet het probleem zó brengen dat ze zelf met de oplossing komen." Dan is een middagje klussen met die jon gens niet alleen erg gezellig, maar wordt er ook echt wat gedaan. Klusopa Van Kleeff is door zijn dochter Astrid opgegeven voor de verkiezing van Dé Vrijwilliger van Nederland. „Ik waardeer het enorm dat mijn vader zich al zo lang belangeloos inzet voor ande ren. Als mensen zoals hij er niet zouden zijn, zouden veel kinderen hier niet kunnen logeren." De bescheiden Van Kleeff is 'zeer verrast' dat hij winnaar van de Zeeuwse vrijwilli gers is geworden. Nu maar hopen dat er genoeg men sen stemmen om hem door te la ten gaan naar de finale. Astrid denkt dat de logeerkindèren en hun families wel zullen stemmen. „En de kroeg, wat dacht je daar van", vult Van Kleeff aan. „Daar leeft het ook. In zo'n dorp weet ie dereen het zó." Opa Henk kan niet tegen stilzitten, en dat hoeft ook niet. Er is genoeg te doen in en rond de boerderijen. „Je kunt hier rustig dag en nacht werken. Ik stop hier voorlopig niet mee." Dé Vrijwilliger van Nederland is een verkiezing van de NCRV. De omroep wil maatschappelijk betrokken zijn en vrijwilligerswerk onder de aan dacht brengen. Elke twee jaar wordt Dé Vrijwilliger van Nederland gekozen. Dit jaar is de derde editie. Uit 48 kandidaten is per provincie een winnaar gekomen. Mensen mogen vanaf aanstaande vrijdag 12.00 uur op www.maakhetverschil.nl stem men op hun favoriete kandidaat. De drie populairste vrijwilligers gaan door naar de finale. Een jury bepaalt de uiteindelijke winnaar. Stichting O Jee ADHD en zorgboerderij De Stelle zijn twee aparte projecten, die beide opgestart zijn door Astrid de Ruiter-Van Kleeff en haar man Hans de Ruiter. O Jee ADHD is een huis waar kin deren met ADHD in weekenden en vakanties kunnen logeren. Er zijn twee locaties: de logeerboerde- rij Malversweie en het logeerhuis HEINKENSZAND - Het samenwer kingsverband van interieurwinkels Binnenuit in Heinkenszand, Traas Ongediertebestrijding in 's-Graven- polder en machinebouw' en con structiebedrijf VSS Construct in Heinkenszand zijn genomineerd voor de Borselse Ondernemers prijs 2009. Deze drie bedrijven zijn vorige week bezocht door een jurydelegatie onder leiding van Scarlett Kwekkeboom-Janse. De ge- nomineerden worden stuk voor stuk geprezen om onder meer hun concept, vakmanschap en in- novativiteit. De prijs wordt vrijdag voor het eerst uitgereikt door voor zitter Loek Hermans van MKB Ne derland, tijdens het lustrumfeest van de Ondernemersvereniging Borsele (OVB). op boerderij De Stelle, elk voor acht kinderen. De laatste vestiging is er bijgekomen omdat er zoveel aanmeldingen waren dat er een wachtlijst ontstond. Zorgboerderij De Stelle biedt dag besteding aan mensen met een ver standelijke handicap. Ook particu lieren kunnen op de boerderij te recht voor bijvoorbeeld fruitpluk- ken en dieren voederen. Kinderen helpen met het opruimen van takken op de ADHD-boerderij. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE - De slagwerkgroep van harmonie Luctor et Emergo geeft zaterdagavond een concert bij de Watermeter aan de Hogezoom in Renesse. Gespeeld worden ever greens van onder anderen Abba, Teach In, Elton John en Lionel Richie. Het gratis concert begint om 19.30 uur. Zonweringen Kozijnen - zonweringen-tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl DVD SPAARZEGEL 'Hancock' www.pzc.nl/dvd foto Dirk-Jan Gjeltema a Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het spinnewiel terug in Nederland! CzA Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en «za ganaarwww.efteling.com '(gtgjSSa;? Tuinmeubelen Ook voor uw tuinmeubelen zijn wij het aangewezen adres! V: V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41