stellen aan vakantiebaan Het liefst halve dagen en iets administratiefs Verboden liefde leidt tot geweld tegen vader Psychiatrie de kijkkamer de kijkkamer Jp Nog eens een column teruglezen? Ze staan op 'EISS i.Scription® brillenglj^r goed zien is fantastisch ongeëvenaard ZEISS i.Scription8 brillenglazen goed zien is fantastisch Vu www.pzc.nl/columns Dinsdag 9 juni 2009 3 Segeersstraat Middelburg 0118-674004 zondag en maandag gesloten COMMENTAAR De jeugdpsychiatrie levert slecht werk. Met de behandeling zelf is doorgaans weinig mis, maar het duurt te vaak dramatisch lang voor er behandeld wórdt. En de wachtlijsten groeien. Het gaat al mis met de intakegesprekken. Die kunnen veel sneller. Bovendien is er voor bijna elk stapje in de vervolgprocedure een wachttijd. Zo kan het maanden duren voor een kind bij een psychiater of psycholoog komt. Ondertussen gaan de problemen gewoon door. Dat geeft bij een zich snel ontwikkelend kind een grote kans op extra schade. Daarom moet de jeugd-ggz er alles aan doen om minder tijd te vermorsen. Uit proeven blijkt dat simpele administratieve en logistieke maatregelen de wachttijden kunnen minimaliseren. Het is dus goed dat minister André Rouvoet van Jeugd en Gezin extra geld uittrekt als prikkel tot deze omslag. Maar of het genoeg is, valt te betwijfelen. De vraag naar geestelijke gezondheidszorg voor jongeren is de laatste jaren flink toegenomen en groeit nog steeds. Het gaat dus niet alleen om snel werken, maar er zijn ook veel nieuwe jeugdpsychiaters nodig. Daarvoor is wel wat meer nodig dan de schamele twee ton die Rouvoet nu geeft. Illustratie Felk Biniatwia Kies je vakantiebaan en win een poolparty! Uitzendbu reau Tènce in Hulst gooit het op de kracht van verleiding. Niet eens zozeer omdat het dit sei zoen lastiger is dan voorgaande ja ren jongelui te interesseren voor een baantje buiten schooltijd. „Meer om ze letterlijk over die drempel te trekken, dat ze bij ons binnenstappen en zien wat er alle maal te doen is", zegt Dion Assel- man. Uit landelijk onderzoek van uit zendorganisatie Randstad blijkt dat de crisis weinig invloed heeft op de vakantiebaantjes. Misschien dat het aanbod over de volle linie iets minder is geworden, zegt woordvoerder Joost Ruempol. Dat geldt dan vooral voor gangbare sec toren als industrie, productiewerk of logistiek. Maar daarentegen gaat het werk in de horeca, thuiszorg en de detailhandel gewoon door. „Zeker in de vakantieperiode, wan neer vast personeel er even tussen uit wil. Die bejaarde mevrouw moet toch worden verzorgd en de drankjes moeten toch worden uit- geserveerd op dat terras." Volgens het Randstad Vakantie en Jonge ren Onderzoek 2009 willen school verlaters maar wat graag werken. Ruempol: „Het liefst een aangeslo ten langere periode, om even leuk te verdienen." Dat mag dan het landelijke beeld zijn, uitzendbureaus in Zeeland hebben duidelijk een andere erva ring. „Jongeren hebben grote wen sen tegenwoordig", zegt Martine van den Ouden van Content in Zierikzee. „Het liefst een admini stratief baantje. En dan parttime, niet 's avonds en zeker niet in het weekeinde. De vraag in de horeca is heel groot. Iedere klant die wij bellen, heeft wel iemand nodig. Er is (nog steeds) een schrijnend te kort aan een paar extra handen in de vakantie. Maar jongeren willen gewoon niet in de horeca wer ken." Haar collega Nienke Henken van Randstad in Middelburg sluit niet uit dat die houding te maken heeft met het feit dat veel Zeeuw se jongeren het hele jaar door al een bijbaantje hebben. Als ze dan in de vakantie iets extra onderne men, moet dat wel in hun straatje passen. Henken heeft ook gemerkt dat de vraag naar tijdelijk horeca- personeel dit jaar al in april, vroe ger dan gebruikelijk, op gang kwam. Aan de ene kant ingegeven door de mooie weer en anderzijds uit ervaring van de bedrijven dat de kaartenbak tegen de zomer zelf écht leeg is. In Hulst en omstreken is het vooral de wasserij (die ook het witgoed doet van de vakantie parken) die omhoog zit. Maar het lokkertje met het zwembadfeest in eigen tuin werkt redelijk, zegt As- selman. „Je moet wat verzinnen!" Segeersstraat Middelburg 0118-674004 MIDDELBURG - TWee jaar opsluiting in een inrichting voor stelselmati ge daders en een celstraf van twaalf maanden waarvan drie voorwaardelijk. Die straf eiste offi cier van justitie W. Suijkerbuijk gisteren tegen twee Terneuzena- ren van 30 en 22 jaar. De oudste verdachte is volgens de officier ie mand die gekenmerkt kan worden als een kansarme veelpleger. De twee zouden medio februari de vader van de ex van de 22-jarige hebben mishandeld. Ook zouden ze betrokken zijn geweest bij een inbraak in Hoek. Volgens de ver dachten was het geen inbraak maar hielpen ze bij het verhuizen van wat goederen van een vrien din. Die bedreiging had volgens hen te maken met een verboden liefde van de 22-jarige voor een plaatsgenote van Turkse afkomst. Twee jaar lang hadden ze een ver houding. Toen de relatie uitging wilde hij, samen met zijn neef (30), uitleg geven aan haar vader. Toen ze bij zijn huis arriveerden zou hij naar buiten zijn gekomen met een knuppel. De officier stel de echter dat de 22-jarige die knup pel bij zich had en hem ook had gebruikt tegen de vader. De Ter- neuzenaar ontkende met kracht en stelde dat hij die knuppel, die gevallen was, alleen maar had op gepakt en ermee had gezwaaid. Uitspraak 22 juni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3