Eilanden puilt met 27 teams uit De 'blauwen' doen het weer Van Grunsven heeft motivatieprobleem Gebroeders Scheele en Combinatie Hermes pakken de winst Dressuuramazone vraagt zich af'wat er nog te halen is', De Waal pakt wielerzege in Huijbergen B Dinsdag 9 juni 2009 [29 V De driedaagse Ster Zeeuwsche Eilanden is populairder dan ooit. Eind volgende week staan er liefst 27 vrouwenploegen aan het vertrek in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Fred Rabout oostburc - Het was in de Zeeuw se duivensport het weekend van 'de blauwen'. In Lewedorp behaal de de blauwe mister Bordeaux van Cor Hermes8tZn de winst op het overnachtconcours vanuit Bor deaux. Een dag later op de uitge stelde lossing vanuit Orleans be zorgde een blauwe duivin de ge broeders Scheele uit Terneuzen het.provinciale goud. Bij de Hermessen in Lewedorp werd de vierjarige blauwe doffer woensdagavond 3 juni als eerste ge tekende verwelkomd. De familie had tien duiven in de mand ge stopt voor het concours vanuit Bor deaux. De 'mister Bordeaux' heeft zijn naam te danken aan het feit dat hij twee opeenvolgende jaren binnen de vereniging De Postduif de eerste prijs op het concours van uit de Franse wijnstad had gepakt. Hij deed dat zelfs een keer in het Samenspel West-Zuid-Beveland. Hij deed het nu dus weer. De vo gel meldde zich zaterdagmorgen om dertien minuten over zes. Va der Cor was om vijf uur opgestaan en had dienst. Zoon Patrick had tot 2 uur 's nachts gewaakt. Weer succes dus voor de ondertus sen 77-jarige Cor en diens 38-jarige zoon Patrick, die op hun indruk wekkende erelijst ondermeer na tionaal Blois en het NPO-jubileum- Anky van Grunsven de steeg - Met het beste paard van stal onder het zadel werd dressuur amazone Anky van Grunsven bij de nationale titelstrijd in De Steeg verslagen door Edward Gal. Nader hand bekende ze moeite met de motivatie te hebben. Altijd als je met je beste paard op concours 2006 hebben staan. In de Terneuzense Ferlemanstraat zijn de gebroeders Scheele bezig aan een wel erg indrukwekkend sei zoen. Op de vlucht uit Orleans, die door de slechte weersomstan digheden pas een dag later kon worden gelost, kregen ze de dui ven als hagelstenen binnen. Ter wijl ze pas rond half vier werden verwacht, knalden er om negen minuten over drie maar liefst drie tegelijk op de plank. Binnen twee seconden werden ze electronisch geklokt. „Dat zou met de hand nooit meer lukken", aldus Jaap Scheele. „Ik heb ze niet zien ko men omdat ze nog niet verwacht werden. Mijn vader Arjaan zat in de serre en zag ze wel uit het lucht ruim neerdalen. Het was net opge een NK startte, won je. Is dit het ein de van een tijdperk? „Dat weet ik niet. Ik heb wel vaker niet gewonnen. In ons land ko men er gelukkig steeds meer zeer goede combinaties bij. In de win ter Adelinde Cornelissen met Par- zival, nu Edward Gal met Totilas. Vroeger was het vanzelfsprekend dat ik won, nu moet ik optimaal zijn. Dat was ik niet in De Steeg." De oorzaak „Eerlijk gezegd heb ik sinds de houden met regenen." De gebroe ders Scheele pakten provinciaal de eerste vier en negen in de toptien. Je moet het maar doen. De eerste was een éénjarig blauw duivinnet- je, gespeeld op weduwschap. Vori ge week was ze nog goed voor een derde prijs vanuit Creil. Het was de 50e getekende van de 52 die ze de donderdagavond in de mand hadden gestopt voor de reis naar Orleans. Hun tweede duif, een dof fer, heeft overigens dit seizoen al twee eerste gevlogen, waaronder een zege in het Samenspel 2. Voor Bordeaux werden 2038 dui ven ingemand, voor Orleans 6927. Komend weekend is met concour sen vanuit St.Vincent, La Souterrai- ne en Creil weer goed bezet in de Zeeuwse duivensport. Olympische Spelen een motivatie probleem. Vijftien jaar geleden haalde ik mijn eerste -wereldtitel, ik ben drievoudig olympisch kam pioen. Wat is er nog te halen? Ik moet weer op gang komen. Aan de andere kant was dit pas de tweede keer dat ik met Salinero reed sinds de afgelopen zomer. Er is ook nog zoiets als een gebrek aan ritme." Desondanks waren de scores van Gal en Totilas imponerend. Heeft deze DUIVENSPORT Orleans met 6927 oude duiven: Samenspel 1 (1580 m/m): 1. H. Calon, 2. C. de Graaf, 3. A. Dusarduijn, 4,5. E. de Wever. Samenspel 2 (1607 m/m): 1, 2, 3, 4. gebr. Scheele, 5. R. Her man. Samenspel 3 (1597 m/m): 1, 3. P. d'Hondt, 2. G. Schalkens, 4. J. van Goethem, 5. A. de Meyer. Samenspel 4 (1578): 1. comb, de Kooning, 2,4,5. D. Wagenaar, 3. L. Goedegebu- re. Samenspel 5 (1564 m/m): 1, 2. D. de Voogd, 3. gebr. Clement, 4 JF. Neels, 5. M. Hengsdijk. Samenspel 6 (1536 m/m): 1, 2, 5. JJ. Bolier, 3. D. Noom, 4. S. Berkey. Samenspel 7 (1574 m/m): 1, 2, 3. K. Kwekkeboom, 4. K. Minderhoud, 5. P. Geijs. Provinciaal Orleans: 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9. gebr. Scheele, 5. R. Herman, 6. P. d'Hondt, 10. G. Martens. Bordeaux met 2038 oude duiven: Samenspel 1 (995 m/m): 1, 3, 5. H. Calon, 2, 4. M. Brevet. Samenspel 2 (922 m/m): 1. D. Scheele, 2. comb, de Boer/v.d. Hooft, 3. gebr. Scheele, 4. P. de Jonge, 5. H. Zegers. Samenspel 3 (935 m/m): 1W. Geers, 2. A. Thijs&Zn, 3. gebr. van Beveren, 4. G. Platjouw, 5. A. v.d. Veeke. Samen spel 4 (1135 m/m): 1. C. Hermes&Zn, 2, 3. H. Verburg&Zn/Kzn, 4. M. Houtekamer, 5. W. Mul ler. Samenspel 5 (944 m/m): 1S. Leloux, 2. C. Neels, 3. E. van Koeveringe, 4, 5. comb. Witkam/Nieuwenhuizen. Samenspel 6 (937 m/m): 1A. Scherpenisse, 2. C. Bal, 3,5. A. Bijl, 4. comb. Hoek. Samenspel 7 (991 m/m): 1. Gebr. de Nooijer, 2. C. Hoek, 3. J. Melis, 4. comb. Antheunisse, 5. L.J. Hengst. Provinciaal Bordeaux: 1C. Hermes&Zn, 2, 7. H. Verburg&Zn/Kzn, 3. H. Calon, 4. gebr. de Nooijer, 5, 7. M. Brevet, 6. C. Hoek, 8. S. Le loux, 9. A. Scherpenisse, 10. W. Geers. TENNIS Kioetinge. Van de Linde De Bongerd Open. HE5: R. Struijk-P. Hofman 1-6 6-3 6-2. HE7: R. Zijderveld/B. van Geer 0-6 6-4 7-6. DE7:1. Bou- dewijns-M. Berrevoets 6-4 6-1. HD5: S. Nieu- wenhuyze/C. Versteeg-J. Manten/H. Minder houd 6-1 6-2. HD6: C. Vleugel/T. Vleugel-J. den Engelsman/W. van Hese 6-3 2-6 7-6. DD7: R. Duijnhouwer/J. Knuit-M. Hofman/H. Paaimans 7-6 6-0, S. Knijnenburg/A. Wondergem-M. van Dam/R. Rentmeester 7-6 6-2. WIELRENNEN Dauphiné Libéré. Tweede etappe, Nancy- Dijon: 1. Furlan (Ita) 228 km in 5.05.34, 2. Zberg (Zwi), 3. Boonen (Bel). Alg. klassement: 1. Evans (Aus) 5.50.40, 2. Contador (Spa) 0.08, 3. Valverde (Spa) 0.23. AGENDA PAARDENSPORT Springen Stal de Kroo. 17.30 uur: paarden klas se B, met aansluitend klasse L, M, Z en ZZ. Lo catie: manege Stal de Kroo, aan de Boomdijk te Nieuw- en Sint Joosland. huijbergen - Claudia Jongerius en Maurits de Waal behaalden de ze ge in de jeugdwielerronde van Huij bergen. Jongerius (Burgh-Haamste- de) won in categorie 3, De Waal (Kioetinge) in categorie 5. In categorie 3 werd Timo de Jong (Goes) zevende, terwijl in categorie 4 Sven van Nieuwkerk (Kapelle) en Nick Janssen (Borssele) respec tievelijk als achtste en negende ein digden. Ivar Moeleker (Yerseke) en Frank Vermue pakten in categorie 7 een zesde en achtste plaats. Tij dens het Klimomnium in Dor drecht reed Denise Gunst (Yerse ke) naar een tweede plaats in cate gorie 5. Davy Gunst (Yerseke) werd in categorie 7 achtste. combinatie niet meer perspectief voor de komende jaren? „Edwards paard is zeer getalen teerd, negen jaar en staat aan het begin van zijn loopbaan. Totilas is absoluut goed en zeker een concur rent voor mij. Dat is duidelijk." Maar je geeft het niet op? „Nee. Ik heb op de eerste dag van dit NK drie dikke fouten gemaakt. Dat overkomt me normaal nooit. Het zal met de concentratie te ma ken hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37