Sport Ster Zeeuwsche Wagtmans: 'Kazachstan wil verder met Astana' Gertjan Verbeek keert terug bij Heracles m 28 I Dinsdag 9 juni 2009 Nederlander bemiddelt bij conflict tussen geldschieters en ploeg. Besters derde op NK meerkamp met dik record Scherpenisse naar lïnale NK turnen Autocoureur Verbraeken op dreef in Duitsland Belangstelling voor driedaagse wedstrijd is groter dan ooit. Almelose club ziet in hem opvolger van Gert Heerkes. Drie kreeklopen in Westkapelle Nederlaag voor beachsoccerteam Jo-Annes de Bat leidt WKE-Rijnsburgse Boys door Ad Pertijs DIJON - In de natte straten van Dijon spurtte Angelo Furlan van Lampre gisteren naar de zege van de tweede etappe in de Dauphiné Libéré. De bijna 32-jarige Italiaan profiteerde handig van feit dat de Belg Tom Boonen eerder dan ge pland uit zijn 'pijp' moest komen om zelf het gat naar de ontsnapte David Millar te dichten. De verwachting is dat vanaf van daag de Dauphiné Libéré een speeltje wordt voor de klimmers en de tijdrijders. Cadel Evans gaat die strijd aan als klassementsleider en Alberto Contador is zijn voor naamste uitdager. De Spanjaard reed gisteren andermaal in een re clamevrij Astana-shirt. „Als alles goed is, zal dat woens dag anders zijn", liet Rini Wagt mans weten vanuit Nederland. Als vertrouwensman van de Ka- zachstaanse regering werkte hij ook gisteren .hard aan het herstel van de breuk tussen geldschieters en ploegleiding. „We hopen nu dat morgen de laatste vijf procent betaald wordt." Wagtmans zegt het gevoel te heb ben dat Kazachstan 'ondanks alles' verder wil met Astana. „Het minis terie dat er over gaat heeft dat al uitgesproken. Ik weet alleen niet of Johan Bruyneel en Lance Armst rong op de oude voet verder wil len." Het is volgens Wagtmans wel duidelijk dat die twee aangestuurd hebben op een breuk. Wagtmans is kenner van de Ka- zachstaanse cultuur en zakenwe reld. Hij verwacht niet dat het ho ge spel dat Bruyneel speelde hem de kop gaat kosten. „Integendeel. De Kazachstanen houden van mensen die het hard durven spe len. Anders ben je een watje en dat was voor Bruyneel veel erger geweest." Lange tijd is gedacht dat het Ka- zachstaanse zakenleven afwilde van wat in veler ogen een Amerikaans/Spaanse ploeg was ge worden. „Dat was niet de reden waarom ze stopten met betalen", weet Wagtmans inmiddels. „Asta na is nog altijd een visitekaartje voor het land en zijn bedrijfsleven. Nee, de pijn zat hem bij het verlen gen van de schorsing van Vino- koerov. Formeel mocht hij na een jaar weer fietsen. Toen zei de UCI dat dat er eigenlijk twee hadden moeten zijn. Uit onvrede daarmee hebben ze betalingen achter ge houden." W* De verwachting is dat tijdens de Dauphiné Libéré het conflict tus sen Kazachstan en wielerploeg Astana opgelost wordt. Rini Wagtmans helpt daar bij. LISSE - Meerkamper Victor Besters heeft zondag in Lisse zijn persoon lijk puntenrecord sterk aange scherpt: van 5975 naar 6209. De Rillander werd daardoor derde op het NK voor junioren. Besters is lid van atletiekvereni ging Spado uit Bergen op Zoom. Het clubrecord op de tienkamp stond al sinds 1991 op 6158 pun ten. Daar ging hij dus ruim over heen. Zijn resultaten: 100 m 11,81 sec; ver springen 6,00 m; kogelstoten 11,98 m (pr); hoogspringen 1,76 m (pr), 400 m 52,26 sec (pr); 110 m horden 15,52 sec; discus 33,86 m (pr); polsstok 4,20 m (evenaring pr); speerwerpen 39,21 m; 1500 m 4.54.95 (pr). HAARLEM - Tijdens de halve finale in de eredivisie plaatsten vier Zeeuwse turnsters zich voor het NK. Melissa Scherpenisse werd derde op de meerkamp bij de ju nioren. De turnster uit Sint Anna- land, die uitkomt voor Bosan TON Almelo, kwalificeerde zich ook voor drie toestelfinales. Van Turnschool Zeeland gaan bij de jeugd Rebecca Yuen (7e plaats) Kelly Goedegebure (9e) en Sandra van de Ven (13e) naar het NK. Ze haalden ook nog een aantal toestel finales; Yuen op brug, balk en vloer en Sandra van de Ven op sprong. Kelly Goedegebure staat eerste reserve op brug. Wendy Goedegebure greep naast de finale. OSCHERLEBEN - Autocoureur Lars Verbraeken uit Hulst heeft za terdag in het Duitse Oscherleben de tweede wedstrijd van het Duits kampioenschap drifting. De eerste wedstrijd, twee weken geleden op de Nürnburgring, won de 33-jarige Zeeuws-Vlaming ook al. Bij de jurysport drifting gaat het erom dat de coureurs zo fraai mo gelijk door een bocht gaan. „We konden maximaal honderd pun ten scoren en ik had er 99", zei Verbraeken, die het algemeen klas sement nu met zes punten ver schil aanvoert. door Koen de Vries VLISSINGEN - De vijfde editie van de Ster Zeeuwsche Eilanden brengt volgende week een onge kend hoog aantal wielerploegen op de been. Voor de vrouwen- koers die van 18 tot en met 20 juni gehouden wordt, komen liefst 27 teams uit verschillende Europese landen aan de start, met in totaal 197 rensters. Ter vergelijking: in de Tour de France gaan twintig ploe gen van start, met in totaal 180 ren ners. De belangstelling voor de driedaag se wielerwedstrijd op Zeeuwse bo dem is groter dan ooit, gaf Cees Lenstra, de penningmeester van het organisatiecomité, gisteren tij dens de perspresentatie aan. Het maximumaantal van 200 rensters had ruimschoots overschreden kunnen worden. Om zo veel moge lijk ploegen startgelegenheid te bie den, heeft hij teams verzocht niet acht, maar slechts zes of zeven ren sters mee te nemen. Gevolg is bij voorbeeld wel dat bij de proloog in Vlissingen het Stadhuisplein te klein is om de auto's en bussen van alle ploegen te herbergen. De gemeente zal ook rond het plein parkeerplaatsen vrij moeten hou den voor al het gemotoriseerde wielerverkeer. Het kostte de organisatie dit jaar veel meer moeite om voldoende sponsors te vinden om het budget van 30.000 euro bij elkaar te krij gen. „Het was een geweldige cri me", verwoorddde voorzitter Wim Polderman gisteren de zware en langdurige zoektocht. Hij zei het niet met zo veel woorden, maar hij hield zijn hart toch een beetje vast voor volgend jaar. Dan moet hij immers niet alleen concurreren met de Delta Profronde (budget ruim anderhalve ton), maar ziet hij ook gelden wegsijpelen rich ting Tour de France en Giro d'Ita- lia. In de Ster Zeeuwsche Eilanden ko men vele toppers aan de start. Op vallend is de naam van oud-we reldkampioene Suzanne Ljunsk- jog, de Zweedse kopvrouw van Team Flexpoint. Daarnaast start ook de Engelse Kate Bates, voorma lig wereldkampioene tijdrijden en lid van Columbia High Road. Ook de winnares van vorig jaar, de Duitse Ina Yoko Teutenberg (team genote van Bates) staat aan het ver trek. De enige twee West-Europe- se toppers die ontbreken, zijn Ma rianne Vos en Kirsten Wild. DSB-rijdster Vos fietst volgende week in Frankrijk, Wild met haar Cervelo-team waarschijnlijk ook. Van Zeeuwse bodem verschijnt het Rabo Lady Forceteam, Anne Eversdijk uit Kapelle met haar Team Ton van Bemmelen en Ag- nieta Francke uit Koudekerke met de DSB-ploeg. Francke was enkele maanden oververmoeid, maar heeft inmiddels haar rentree ge maakt. Liefst 197 wielrensters staan vol gende week aan het vertrek bij de vijfde Ster Zeeuwsche Eilan den. Marianne Vos doet niet ALMELO - Gertjan Verbeek keert ko mend seizoen naar alle waarschijn lijkheid terug als hoofdtrainer bij Heracles. De clubleiding van de eredivisionist is in vergaande .on derhandeling met Verbeek, die eer der van 2001 tot 2004 coach was bij de Almeloërs. Verbeek, die in januari vertrok bij Feyenoord, vervangt Gert Heerkes. Heracles is ontevreden over de prestaties in de tweede seizoens helft onder zijn leiding. De club eindigde als vijftiende en stelde klassebehoud daarmee net veilig. „In principe zou Heerkes nog één seizoen trainer van de hoofd macht blijven, maar de club denkt met het aantrekken van Verbeek een belangrijke stap voor de verde re toekomst te kunnen maken", al dus Heracles in een verklaring. „We zijn in gesprek, maar we moe ten de puntjes nog op de i zetten. Dat kan pas als alles is afgerond met Gert Heerkes", zei Verbeek in een summiere reactie. Verbeek kwam als speler in het sei zoen 1986-1987 uit voor Heracles. In 2001 keerde hij bij de club terug als trainer. Verbeek bleef drie jaar bij Heracles, waarna hij nog bij SC Heerenveen en Feyenoord werkte. WESTKAPELLE - In Westkapelle be gint het seizoen van de kreeklo pen weer. Morgen is de eerste uit een serie van drie. De atleten kunnen kie zen uit twee afstanden: 2,7 en 5,4 kilometer. De aanvang is 19.30 uur. De start is bij de locatie aan de Rid derkerkstraat te Westkapelle. Op 24 juni en 5 augustus zijn de twee andere kreeklopen. Ook dan bedragen de afstanden voor de deelnemers 2,7 en 5,4 kilometer. De start is steedsom half acht 's avonds. CASTELLON - Mevlud Eryürük heeft gisteren met het Nederlands beachsoccerteam de tweede wed strijd in de WK-kwalificaties verlo ren. Zwitserland was in het Spaan se Castellon met 5-4 te sterk. Zon dag werd Hongarije nog met 8-6 verslagen. Eryürük, voetballer van Terneuzen- se Boys, stond in de basis. Daryl Rawidjan (Axel) zat daarentegen op de bank. Hij heeft wel al te ho ren gekregen dat hij in de laatste poulewedstrijd, vandaag tegen Is raël, zal spelen. MIDDELBURG - Voetbalscheidsrech ter Jo-Annes de Bat is door de KNVB aangewezen voor de wed strijd tussen WKE en Rijnsburgse Boys. De Goesenaar leidt het duel op 20 juni. WKE uit Emmen. is zondag Neder lands kampioen bij de zondagama teurs geworden. Rijnsburgse Boys pakte de titel bij de zater dag-hoofdklassers. Beide clubs strijden nu samen om de algehele landstitel. Het eerste duel is 13 juni, de tweede wedstrijd - in Em men - is op 20 juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36