Zeeland Hoop op subsidie spoorbak 2000-meter 2W6mrn6n Overval in tv-programma Strandfestijn terreinwagens Goes gaat na of minister Eurlings nogmaals over de brug wil komen. Werkverkeer aan de kant voor Madeleine www.sportpuntzeeland.nl Sportpunt Zeeland Dinsdag 9 juni 2009 123 door Frank Balkenende GOES - Goes zal proberen bij minis ter Eurlings van Verkeer en Water staat nogmaals geld los te peuteren voor de spoorbak die de gemeente wil aanleggen om lawaai en trillin gen van goederentreinen terug te dringen. Het Rijk draagt al 8,5 miljoen euro bij aan het Goese project, maar vol gens wethouder Sophie van 't Westeinde (WD, financiën) is het 'de moeite waard' om na te gaan of er nog meer in het vat zit. Goes komt namelijk geld tekort voor het spoorproject, waarvoor 38,5 miljoen euro in kas is. De tot nu toe onderzochte varianten kosten zo'n 50 tot 60 miljoen euro. Daar om laat ze nu een aantal goedkope re varianten onderzoeken, zoals een bovengrondse betonbak in plaats van een halfverdiept spoor. Minister Eurlings deelde gisteren 117 miljoen euro uit. Het geld komt uit een subsidiepot om pro blemen aan te pakken die het ge volg zijn van een spoor dat een stad doorsnijdt. Heerlen ontving 15 miljoen, Eind hoven 12 miljoen euro. Ook de ge meenten Gouda, Tilburg, Nijme gen en Heerhugowaard kregen sub sidie en kunnen nu tunnels voor het wegverkeer aanleggen of onge bruikte emplacementen oprui men. Goes heeft nog een tweede ij zer in het rijksvuur. Ze heeft on der meer het spoorplan aange meld als een versneld uit te voeren project, met als insteek te zorgen dat bouwend Nederland aan de slag kan blijven nu de economie krimpt. De rijksoverheid heeft van verschillende gemeenten lijsten met mogelijk te versnellen projec ten gekregen, maar moet over de toekenning van subsidies nog steeds een besluit nemen. Van 't Goes komt geld tekort voor het spoorproject. De gemeente zal daarom nogmaals bij het Rijk aan kloppen voor een bijdrage. Eer der kreeg ze al 8,5 miljoen euro. Westeinde betreurt het dat 'Den Haag maar niets laat horen'. Goes hecht sterk aan het spoorpro ject, niet in de laatste plaats omdat een geplande tunnel aan de Van Hertumweg het verkeer beter laat doorstromen. Ze worstelt echter met de kosten. Bovendien bleek een raadsmeerderheid in april niet bijster gecharmeerd van de goedko pere variant, een bovengrondse bak die in aarden taluds wordt in gepakt. Er wordt nog verder gestu deerd én gekeken of er nog subsi diemogelijkheden zijn. Het huidige budget is opgebouwd uit bijdragen van Zeeland Seaports (20 miljoen), Rijk (8,5 miljoen) de provincie en gemeente (elk 4 mil joen) en Prorail (2 miljoen). P ;?§f @««f®DeiHwaardersKantoor j Zeeland mm mm I Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 29 mei 2009 blijkt, dat t.v.v. Hjördis Joanna van der Breggen, wonende te Middelburg, aan KAREL CORNELIS ARNOLDUS JOHANNA PETER VAN MOOK, geboren op 11 juni 1971, zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend het door de recht bank te Middelburg gegeven beschikking 27-05-2009. Bij dit exploot, waarvan K.C.A.J.P. van Mook een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is bepaald dat de man het gezag over zijn minderjarige kind wordt ontzegd; Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 OUDDORP - Stichting Jeebee houdt zaterdag en zondag het jaarlijks strandevenement voor terreinwa gens in Ouddorp. Jeebee legt in sa menwerking met de Stichting Pro motie Kop van Goeree een mooi parcours aan op het strand. Een graafploeg zorgt voor een spectacu laire route nabij het Oosterduin pad. Deelnemers dienen hun ter reinauto te parkeren op het gratis parkeerterrein aan de Oosterweg. Omdat het parcours aan een na tuurgebied grenst, wordt op be paalde tijden onder begeleiding van de organisatie een rit gemaakt vanaf het parkeerterrein naar het strand. VEERE - Met wat passen en meten is het gisteren gelukt om het werk aan de sluizen bij Veere aan te passen aan de middagvaart van de Lady Made leine. Rond half drie en half vijf moest de drijven de bok plaatsmaken voor de rondvaartboot. Het onderhoud aan de grote sluis is maandag begon nen en wordt vandaag of morgen afgerond. Zeil jachten kunnen door de kleine sluis. De beroeps vaart is tussen 7 en 17 uur gestremd. De werk zaamheden aan het sluizencomplex midden in het toeristisch vaarseizoen hebben bij reder Dijk huizen wrevel gewekt. De ochtendtrips moesten worden geschrapt. Volgens gedeputeerde Toine Poppelaars moet eni ge overlast 'voor lief worden genomen'. Vanwege de veiligheid moeten de werkzaamheden buiten het stormseizoen plaatsvinden. De sluisdeuren worden periodiek vervangen door reserve-exem plaren. Gisteren was het de beurt aan de buiten- vloeddeuren. Die worden niet bij elke sluiting ge bruikt. Ze doen dienst als waterkering bij calami teiten. De vloeddeuren worden om de twintig jaar uit de sluis gehesen. Na inspectie en een schilderbeurt verdwijnen ze in de deuropstel- plaats aan de oostkant van de sluis. Als het mee zit, hangen de vervangende deuren vanmiddag op hun plek. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Het televisiepro gramma Opsporing Verzocht be steedt vanavond aandacht aan een overval op het Esso-tankstation aan de Laan der Verenigde Naties in Middelburg. De twee daders kwamen zaterdag 7 februari rond 16.45 uur het tankstation binnen. Een van de da ders had een groot vleesmes bij zich. Het AVRO-programma is van avond te zien om 21.50 uur op Ne derland 1. Red liet Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het spinnewiel terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.ottcling.coni MMtfW Zwembadweg 3, Goes (volg richting haven/Hollandsche Hoeve gebied) Tel. (0113) 23 33 88

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33