Zeeland Scholier kan eisen Wi In Goes aangetroffen dode man was huisvriend van de familie Rechts PZC 2 Dinsdag 9 juni 2009 De krant 5 weken voor 15 euro! MARLEEN BLOMMAERT Een ruk naar rechts: zo meldde de krant gisteren. Als ik dat lees, zie ik mezelf op de fiets terwijl het stuur om welke reden dan ook naar rechts wil. Een aanrijding met een medefietser, een stilstaande auto of het trottoir is dan het gevolg. Boodschappen over straat, kin op het asfaltknie op de stoeprand, blauwe ogen, bebloede knieën. Maar het gaat niet over fietsen, het gaat over Europa. Geert en de zijnen trok ken aan het stuur en de sociaal-democraten liggen bont en blauw op het plaveisel. Zoals dat gaat in dit soort woelige tijden, staat er in de coulis sen altijd wel een Brutus met een dolk klaar. In dit geval heet hij Jan Pronk. 'Wouter is een goede manager, maar geen lei der'. Altijd prettig, een beetje feedback op zijn tijd, nietwaar? Volgens Pronk heeft de PvdA een sterke leider nodig. Dat ver langen is iets uit de tijd waarin de ene groep Neanderthalers nog moest vechten met de ande re om het schaarse voedsel. Kracht was belangrijk om te overle ven. Dus werden generaties op generaties de sterkste boys lei der. Logisch. En toegegeven, ook nu is een sterke vent fijn, als je een pot mayonaise niet open kunt krijgen bijvoorbeeld of een stuk steen van zeventig kilo van A naar B wil verplaatsen. Nu zegt u natuurlijk, dat 'sterk' figuurlijk bedoeld is. Was dat maar zo. Sterk wordt nu verbonden met daadkracht, weinig nuance, geen gelul. Eerst angst zaaien en dan 'krachtig' optre den. Kortom, de botte bijl. Maar angst is en blijft een beroerde raadgever. Ik stel voor dat u stopt met uw roep om een sterke leider. Roept u voor mijn part om een slimme, wijze, inspirerende, grappige, integere, heldere of oprechte leider maar niet een sterke. Want anders... anders haal ik mijn knots uit de grot. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Eerst angst zaaien en dan 'krachtig' optreden COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice- Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Wie deze zomer een extraatje wil verdienen, heeft volop keus. Vooral in de horeca is nog veel vakantiewerk te vinden. door Cornelleke Blok en Marcel Modde e nemen de proef op de som. Waar kan je meteen aan de slag? En vooral: wat is een leuke vakantiebaan? Bij Beachclub Perry's in Scharen- dijke kunnen scholieren zó aan de slag als runner, keukenhulp of af- washulp. Uhm, runner? „Dan breng je de bestellingen van de bar en de keuken naar de tafels, onder begeleiding van de gastheer", legt bedrijfsleider Walter Bien uit. „Ie dereen is bij ons multifunctioneel inzetbaar. Afwassen, groenten snij den in de keuken, schoonmaken, maar ook ijsjes en frisdrank verko pen, of ligbedden verhuren. We kijken waar 't het drukst is. Als het regent, kan 't zijn dat we een dag van tevoren afbellen, maar als de zon schijnt kan je wel acht uur per dag werken." Je moet wel be reid zijn om 's avonds en in de weekenden te werken. En de ver diensten? „We betalen het cao-loon en iedereen deelt mee in de fooien. Hoe meer je lacht, hoe Vakantiewerk »- Bij de Zeeuwse arbeidsbureaus (UWV) staan 87 vacatures voor vakantiewerk op de rol. Het gaat vooral om horeca of schoonmaak van kamers. t- De meeste vraag naar perso neel is in Zierikzee (40), ge volgd door Middelburg (30), Goes (14) en Terneuzen (3). Vakantiebaantjes hoeven niet te worden aangemeld bij het UWV, de werkelijke vraag zal daarom hoger zijn, denkt de in stantie zelf. Veel bedrijven stappen alleen naar uitzendbureaus. Een 'personeelsadvertentie' op de deur van een restaurant of winkel hoeft zeker geen min der goede baan te betekenen. Tip: www.jobrapido.nl meer je krijgt. Bij ons heb je altijd vakantiegevoel, er je verdient er ook nog een zakcentje mee." Hmm... klinkt goed, maar we kij ken nog even verder. Werken in de supermarkt blijkt lastig, zeker als je overdag wilt werken. „Wij ko men een heel eind met de partti mers die we al in dienst hebben. Zestien- of zeventienjarigen kun nen wel 's avonds in de vulploeg aan de slag", zegt bedrijfsleider Bart de Buck van de Jumbo-super markt in Terneuzen. Bij de Jumbo verdien je - afhankelijk van je leef tijd - drie a vier euro per uur. IJssalon Maestro Gelato in Goes is al voorzien van vakantiekrachten. „De scholieren beginnen hier al in februari of maart. Dan hebben we tijd om ze in te werken", zegt Ian Watson. Jammer, want een gratis Italiaans ijsje met drie bolletjes hoort bij het loon, verklapt hij. Bessen plukken, dat kan wél. Teler Peter van 't Westeinde heeft volop scholieren nodig. En 's middags kan je naar het strand, want je werkt van acht tot twaalf Eén na deel: je krijgt er per kilo betaald. „Dat is een stok achter de deur, om te vóórkomen dat scholieren onder de struiken gaan liggen. We betalen vijftig cent tot één euro per kilo. Het hangt er van af hoe makkelijk de bessen te plukken zijn. Je komt uit op een uurloon van 2,50 a 3 euro." Als zeventienja rige kan je elders meer verdienen. Bijvoorbeeld als strandwacht op één van de Walcherse stranden. Lukas Fransen van Stichting Strandexploitatie Walcheren kan nog vakantiekrachten gebruiken. „We zoeken altijd enthousiaste jongeren, die iets met het strand hebben." Goede zwemdiploma's, een ehbo-diploma of ervaring bij de reddingsbrigade zijn handig, maar niet noodzakelijk. „Die kan je alsnog halen, als je bij ons werkt. In de schoolvakantie kan je elke dag werken. Als het regent, word je soms wel naar huis ge stuurd, maar je krijgt altijd twintig uur per week uitbetaald." De werk zaamheden houden wel meer in dan die van de Baywatch-acteurs, maar dit klinkt wel héél aantrekke lijk. Fransen: „Je maakt het strand en de toiletten schoon, verhuurt artikelen en houdt toezicht op de badgasten. Iedereen wordt voor al le taken ingezet. Het is een heel af wisselende baan én je werkt op het strand. Wat wil je nog meer?" Voorkeur vakantiewerk leeftijd leeftijd 14-17 18-21 administratie 3,2% 18,4% animatiemedewerker* 5,3 9,8 callcenter 0,7 0 chauffeurswerk 0,7 2,4 detailhandel 13,5 4,3 dienstverlening 0 4,1 groothandel 2,6 2,5 horeca 21,8 22,9 koerier of bezorgdienst 1,5 6,0 kranten bezorgen 0,5 1,7 land-of tuinbouw 8,7 2,5 oppassen 5,3 3,1 productiewerk 1,2 0 schoonmaken 2,6 0,8 supermarkt 10 1,7 thuiszorg 5,9 5,2 weet niet 4,6 4.7 anders 0,7 9,7 *bv. op camping of pretpark Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC.om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere Informatie door Harmen van der Werf GOES - De 56-jarige man uit de ge meente Breda die zondagmiddag dood is aangetroffen in een wo ning aan de M.D. de Grootstraat iri Goes, was een huisvriend van de familie die in de woning woont. De politie heeft dit maandag mee gedeeld. Voor buurtbewoners houdt de ge meente Goes in samenspraak met de politie vandaag vanaf 19.30 uur een informatiebijeenkomst in de aula van het Goese Lyceum aan de Bergweg. De politie was gisteren de hele dag nog bezig met sporenonderzoek in en bij de woning. De omstandighe den waaronder de man om het le ven is gekomen, zijn onduidelijk. Vandaar dat het onderzoek veel tijd in beslag neemt. De politie heeft daarom ook het buurtonder zoek uitgebreid tot omwonenden van de M. D. de Grootstraat tussen de Kamperfoeliestraat en 's-Heer Elsdorpweg. In de woning waar de man is aan getroffen, wonen een alleenstaan de vrouw en twee kinderen. De kinderen hebben de man zondag middag om 13.50 uur gevonden. Of het gezin voor die tijd langdu rig of kortstondig niet in huis is ge weest, wilde de politie niet vertel len. Slachtofferhulp is ingeschakeld om de bewoners bij te staan. Om de fa milie goed op de hoogte te hou den, heeft de politie één contact persoon, een familierechercheur, aangewezen. „De familie hoeft dan niet steeds rond te bellen, maar kan rechtstreeks contact zoe ken met de familierechercheur, of hij zoekt direct contact met het ge zin", verklaarde een politiewoord voerster. Op het stoffelijk overschot van de overleden man wordt vandaag sec tie verricht bij het Nederlands Fo rensisch Instituut in Rijswijk. De politie gaat uit van een misdrijf Over het mogelijke tijdstip van het misdrijf doet de politie geen mede delingen in het belang van het on derzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2