het speciaal onderwijs blijft groeien Aandacht voor juist dat kind UITVERKOOP DELSCHER. PAC Zonweringen Braziliaans circus geeft show in Heinkenszand Drie genomineerden voor Ondernemersprijs Haringparty in Goes voor stichting Kio B Dinsdag 9 juni 2009 19 Kozijnen - zonweringen tuinmeubelen horren - rolluiken dakramen - garagedeuren Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delscher.nl Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzcn Vind het spinnewiel terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.cfteling.eoni Tuinmeubelen Ook voor uw tuinmeubelen zijn wij het aangewezen adres! Tel.: 0113 - 552010 PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118-552010 www.paczonweringen.nl HEINKENSZAND - De Braziliaanse circusgroep Arricirco geeft morgen middag een show in zwembad Stelleplas in Heinkenszand. De groep bestaat uit jongeren van 10 tot 2i jaar die afkomstig zijn uit krottenwijken van Recife. De op brengst van hun optredens gaat naar projecten voor kansarme jon geren. Het optreden van circus Ar ricirco begint om 14.00 uur. De toegang is 3,50 euro. DVD SPAARZEGEL 'Hancock' www.pzc.nl/dvd HEINKENSZAND - Het samenwer kingsverband van interieurwinkels Binnenuit in Heinkenszand, Traas Ongediertebestrijding in 's-Graven- polder en machinebouw- en con structiebedrijf VSS Construct in Heinkenszand zijn genomineerd voor de Borselse Ondernemers prijs 2009. De drie genomineerde bedrijven zijn vorige week bezocht door een jurydelegatie onder leiding van Scarlett Kwekkeboom-Janse. De ondernemingen worden stuk voor stuk geprezen om onder meer hun concept, vakmanschap en in- novativiteit. De prijs wordt vrijdag voor het eerst uitgereikt door voor zitter Loek Hermans van MKB Ne derland, tijdens het lustrumfeest van de Ondernemersvereniging Borsele (OVB). Theo Quaak, al tien jaar directeur van De Tweern. GOES - Zolang het speciaal onder wijs bestaat, is Theo Quaak al di recteur van De Tweern in Goes. Hij begon als leraar in het gewone basisonderwijs, maar was vanaf het begin al extra geïnteresseerd in juist dat ene kind dat moeite had met leren. „In een klas van 36 kinderen, zijn er gemiddeld dertig kinderen die bijna vanzelf leren. Daar hoef je niet veel aan te doen. Maar die zes leerlingen die extra aandacht no dig hebben, die om de een of ande re reden problemen hebben met leren, vond ik interessant." Hoe een leerkracht daar op ze rea geert, is voor deze kinderen vaak cruciaal, heeft Quaak gemerkt. „Vaak gaan gedrags- en leerproble men hand in hand. Als je als kind opvalt doordat je niet mee kunt ko men met de rest van de klas, raak je zwaar gefrustreerd. Om daar als leerkracht goed mee om te gaan, moet je stevig in je schoenen staan." Het beleid is er nu op ge richt kinderen zo lang mogelijk op hun school te houden. Soms iets te lang, vermoedt Quaak. „Als ze dan uiteindelijk toch naar De TXveern komen, merk je dat ze he lemaal opleven. Eerst waren ze spe ciaal op een gewone school, en dan zijn ze plotseling weer ge woon, op een speciale school." GOES - Op het pleintje van restau rant De Stadsschuur in Goes vindt morgen de traditionele haringpar ty plaats vanaf 16.30 uur. Het goe de doel dat deze keer wordt onder steund, is stichting Kind In Ont wikkeling (Kio) in Heinkenszand. Basisschool De Tweern in Goes viert deze week het tienjarig bestaan van de school foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29