PZCI School mag bij coffeeshop komen 17 BEVELANDEN-THOLEN 21 Goese burgemeester ziet geen aanleiding nu al in te grijpen. Dwergpijlinktvis zie je zelden A58 nacht dicht vanaf Middelburg Lek Aantal leerlingen in het speciaal onderwijs blijft groeien 18 Rijk geeft Goes komende jaren miljoenen minder Dinsdag 9 juni 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Harmen van der Werf goes - Het is aan de aandacht van de gemeente Goes ontsnapt dat de particuliere school voor middel baar onderwijs Luzac Opleidingen vlakbij een coffeeshop wordt ge huisvest. De Goese burgemeester Dick van der Zaag geeft dit ruiter lijk toe, maar vooralsnog is hij niet van plan daar consequenties aan te verbinden. Luzac Opleidingen begint eind au gustus een college en lyceum in het Oude Manhuis aan de Zuster straat in de Goese binnenstad. Op 130 meter afstand bevindt zich cof feeshop High Life. De andere cof feeshop in Goes, Aarden, zit op 250 tot 260 meter afstand. Lande lijk wordt als stelregel gebruikt dat tussen een school en een coffee shop minimaal 250 meter afstand moet zitten. De Vereniging Neder landse Gemeenten (VNG) en de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie hebben dit op 18 maart vastgelegd. De VNG en beide ministeries heb ben afgesproken dat 'alle gemeen ten in 2011 een afstandscriterium van minstens 250 meter tussen cof feeshops en scholen hanteren of andere drempelverhogende maat regelen nemen'. „We hoeven dus niet per se die landelijk gemaakte afspraak van 250 meter te volgen", reageert Van der Zaag. Hij vertelt al langer van plan te zijn 'tot nadere afspraken te komen met de coffeeshops in 1*5 Goes heeft zich niet gerealiseerd dat de nieuwe vestiging van Lu zac Opleidingen dichtbij coffee shops komt. De burgemeester verwacht geen problemen. Goes', vooral omdat dit najaar Roosendaal en Bergen op Zoom de coffeeshops willen sluiten van wege de grote toestroom van Bel gen en Fransen. Van der Zaag wil voorkomen dat meer drugstoeris ten naar Goes afreizen. Hij denkt onder meer aan invoering van een pasjessysteem. „We zullen in het gesprek met de coffeeshops ook de aanwezigheid van Luzac Opleidin gen aankaarten." Kees van de Wouw, rector van Lu zac Opleidingen in Rotterdam en straks ook in Goes', vindt de coffee- shopproblematiek allereerst een kwestie van de gemeente. Hij ver wacht absoluut geen problemen. „Wij werken met kleine groepen. De docenten kennen de leerlingen heel goed. En we werken met een strak tijdschema waarin alleen kor te pauzes zitten." Van der Zaag wil wel de vinger aan de pols houden. „Laten we het eerst eens aanzien." Hij wijst er ook op dat het onbekend is of Lu zac Opleidingen lang in het Oude Manhuis blijft. „Dat is afhankelijk van het succes van de school." Het Oude Manhuis is niet al te groot. Van de Wouw verwacht het eerste schooljaar honderd leerlingen uit heel Zeeland. KAMPERLAND - Een dwergpijlinktvis, hoe vaak nooit meegemaakt. Gisteren zat er echter een- het onderwaterleven bijspijkerde. „Ik vertoef tref je die in je visnet aan? Theodoor Braaks- tje in de netten op het Banjaardstrand in Kam- op veel stranden langs de kust, van Katwijk foto Ronald den Dekker ma van Natuur Avontuur heeft dat in de tien perland, waar de Middelburger de kennis van tot Cadzand. Een dwergpijlinktvis heb ik nog video op www.pzc.nl/bevelanden jaar dat hij onderwijs aan en op zee geeft, nog Noord-Bevelandse basisschoolleerlingen over nooit aangetroffen. Echt een zeldzaamheid." middelburg Rijkswaterstaat plaatst bij de bypass in de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland een extra vangrail. Dat gebeurt in de nacht van woensdag op donderdag tus sen 22.00 uur en 5.00 uur. Het ver keer van Middelburg richting Goes wordt omgeleid langs Vlissingen- Oost over de N254 en via de Sloe- weg. Het verkeer vanuit Goes naar Middelburg kan normaal gebruik maken van de A58 tussen Hein- kenszand en Middelburg. Een dikke maand geleden figureer den in dit hoekje enkele watersport- minnende collega's van een Middel burgs kantoor. Aanleiding was een roeitraining op het Kanaal door Walcheren. Terwijl ze zelf dachten een fink tempo te pakken te heb ben, ontdekte één van hen dat dit eigenlijk toch wel tegenviel. Hij constateerde dat ze werden inge haald, door een wandelaar op het Tipredactie@pzc.nl jaagpad. Dat was al pijnlijk ge noeg voor de roeiers, maar dat het ook nog eens te lezen viel in een Zeeuwse Almanak, was nog schrij nender. Niet alleen het moreel was aangetast, ook de saamhorigheid in de boot. Want wie had dat door- geklept? Inmiddels is de verrader opgespoord; ze hebben, zogezegd, het lek boven. En het tempo ligt sindsdien ook een stukje hoger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27