Zeeland School mag bij coffeeshop 2000-meter zwemmen 'Zoet water ruilen voor olie' Goese burgemeester ziet geen reden nu al in te grijpen. Waterschapspartij denkt aan ruilhandel met het Midden-Oosten. Dwergpijlinktvis zie je zelden www.sportpuntzeeland.nl Sportpunt Zeeland w Dinsdag 9 juni 2009 123 door Harmen van der Werf GOES - Het is aan de aandacht van de gemeente Goes ontsnapt dat de particuliere school voor middel baar onderwijs Luzac Opleidingen vlakbij een coffeeshop wordt ge huisvest. De Goese burgemeester Dick van der Zaag geeft dit ruiter lijk toe, maar 'vooralsnog' is hij niet van plan daar consequenties aan te verbinden. Luzac Opleidingen begint eind au gustus een college en lyceum in het Oude Manhuis aan de Zuster straat in de Goese binnenstad. Op 130 meter afstand bevindt zich cof feeshop High Life. De andere cof feeshop in Goes, Aarden, zit op 250 tot 260 meter afstand. Lande lijk wordt als stelregel gebruikt dat tussen een school en een coffee shop minimaal 250 meter afstand moet zitten. De Vereniging Neder landse Gemeenten (VNG) en de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie hebben dit op 18 maart vastgelegd. De VNG en beide ministeries heb ben afgesproken dat 'alle gemeen ten in 2011 een afstandscriterium van minstens 250 meter tussen cof feeshops en scholen hanteren of andere drempelverhogende maat regelen nemen'. „We hoeven dus niet per se die landelijk gemaakte afspraak van 250 meter te volgen", reageert Van der Zaag. Hij vertelt al langer van plan te zijn 'tot nadere afspraken te komen met de coffeeshops in Goes', vooral omdat dit najaar Roosendaal en Bergen op Zoom de coffeeshops willen sluiten van wege de grote toestroom van Bel gen en Fransen. Van der Zaag wil voorkomen dat meer drugstoeris ten naar Goes afreizen. Hij denkt onder meer aan invoering van een pasjessysteem. „We zullen in het Goes heeft zich niet gerealiseerd dat de nieuwe vestiging van Lu zac Opleidingen dichtbij coffee shops komt. De burgemeester verwacht geen problemen. gesprek met de coffeeshops ook de aanwezigheid van Luzac Opleidin gen aankaarten." Kees van de Wouw, rector van Lu zac Opleidingen in Rotterdam en straks ook in Goes, vindt de coffee shop-problematiek allereerst een kwestie van de gemeente. Hij ver wacht absoluut geen problemen. „Wij werken met kleine groepen. De docenten kennen de leerlingen heel goed. En we werken met een strak tijdschema waarin alleen kor te pauzes zitten." Van der Zaag wil wel de vinger aan de pols houden. Hij wijst er ook op dat het onbekend is of Lu zac Opleidingen lang in het Oude Manhuis blijft. „Dat is afhankelijk van het sucfces van de school." GerechtSDeurwaordersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deur- waarder M. Weertman d.d. 29 mei 2009 blijkt, dat t.v.v. Hjördis Joanna van der Breggen, wonende te Middelburg, aan KAREL CORNELIS ARNOLDUS JOHANNA PETER VAN MOOK, geboren op 11 juni 1971, zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend het door de recht bank te Middelburg gegeven beschikking 27-05-2009. Bij dit exploot, waarvan K.C.A.J.P. van Mook een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is bepaald dat de man het gezag over zijn minderjarige kind wordt ontzegd; Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 KAMPERLAND - Een dwergpijlinktvis, hoe vaak tref je die in je visnet aan? Theodoor Braaksma van Na tuur Avontuur heeft dat in de tien jaar dat hij onder wijs aan en op zee geeft, nog nooit meegemaakt. Gis teren zat er echter eentje in de netten op het Ban- jaardstrand in Kamperland, waar de Middelburger de kennis van Noord-Bevelandse basisschoolleerlingen over het onderwaterleven bijspijkerde. „Ik vertoef op veel stranden langs de kust, van Katwijk tot Cad- zand. Een dwergpijlinktvis heb ik nog nooit aange troffen. Echt een zeldzaamheid." foto Ronald den Dekker I video op www.pzc.nl/bevelanden door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen wil dat er on derzoek komt naar de mogelijk heid om in de toekomst Zeeuws-Vlaams zoet water te rui len tegen olie- en gasproducten uit het Midden-Oosten. „Wij hebben een oversahot aan zoet water, het natte goud, en la ten dit zomaar afvloeien naar zee. In het Midden-Oosten hebben ze een overschot aan onder meer gas en fakkelen dit af', schrijft hoofd ingeland Giel van Boom aan het dagelijks bestuur van het water schap. Hij wil dat er wordt nage dacht over hoe geïnvesteerd kan worden in nog meer natte infra structuur zodat het zoete water over 15 tot 25 jaar geruild kan wor den tegen olie en gas. Van Boom wijst er op dat zoet water nu al een begeerd artikel is, omdat onge veer 97,5 procent van al het water ter wereld zout is. „In feite is zoet water schaarser dan olie en gas. La ten we hier dan bijtijds op inspe len." Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het spinnewiel terug in Nederland! Verzamel t 111 woensdag alle 12 letters en ga naar www.enelins.com Zwembadweg 3, Goes (volg richting haven/Hollandsche Hoeve gebied) Tel. (0113) 23 33 88

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25