Zeeland P Afvalplan Van Klinken ontbeert steun raad Officier eist celstraf van achttien maanden voor geweld in Vlissingen sanidröme Harirfs Wat is de mooiste boekverfilming? Stem en win op 'Skbij Wn'arÖm<*: de betere badkamer Robbert Lavën Overval Middelburg in Opsporing Verzocht 'Henk is misschien wat onbeleefd, maar meneer is ook zo wat. Dus ik zei: noem me maar opa' Rolstoeltocht over Vlissingse boulevard Bijeenkomst over hoogbegaafdheid Politiek Middelburg zeer kritisch over plan inzamelen plastic afval. Wees iedereen een trapje voor... Aan alcohol verslaafde Vlissinger wilde geld van slachtoffer. 18 Dinsdag 9 juni 2009 www.pzc.nl/winjeeigenfilmzaal w thermic arpas www.sanidrome.nl/arpas Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl MIDDELBURG - Het televisiepro gramma Opsporing Verzocht be steedt vanavond aandacht aan een overval op het Esso-tankstation aan de Laan der Verenigde Naties in Middelburg. De twee daders kwamen zaterdag 7 februari rond 16.45 uur het tankstation binnen. Een van de daders had een groot vleesmes bij zich. Het programma is vanavond te zien om 21.50 uur op Nederland 1. VLISSINGEN - Bewoners van Ter Reede in Vlissingen die in een rol stoel zitten of slecht ter been zijn, kunnen woensdag 24 juni het jaar lijkse rolstoel-uitje maken over de boulevard. Voor mensen die wil len helpen duwen, is het vanaf 18.30 uur verzamelen in het Atri um. De tocht begint om 19.00 uur. WOLPHAARTSDIJK - De Stichting Leonardo Zeeland houdt vrijdag een instuif op de Piet aan het Veer- se Meer voor iedereen die interes se heeft in hoogbegaafdheid. Er wordt een Amerikaans buffet ge- "houden waarvoor iedereen iets meebrengt. Verder kunnen kinde ren er sporten of spelletjes spelen terwijl ouders ervaringen uitwisse len. Deelname is gratis. Aanmel den via www.leonardozeeland.nl. Emiie Calon MIDDELBURG - Een ruime meerder heid van de Middelburgse politiek vindt dat bij de winkelcentra verza- melcontainers moeten komen voor plastic afval. Daarmee keurde het het voorstel van het college af. Het dagelijks bestuur wilde name lijk dat er in het centrum onder grondse verzamelcontainers ko men en dat in de de buitenwijken het plastic afval maandelijks wordt opgehaald. Met name dat laatste wordt door een deel van de raad gezien als vra gen om moeilijkheden. J. Aalberts (CDA) voorziet dat de zakken met plastic afval, die maandelijks langs de kant van de weg zouden wor den gezet, een prooi zouden wor den van wind en vandalen. „Dat willen we niet." Ook vreest een flink deel van de Middelburgse politiek dat maar weinig inwoners bereid zijn om hun plastic afval een maand op te sparen. Zakken met daarin bakjes met frietresten, botervlootjes en andere etensresten zullen volgens W. Steketee (Middelburg Transpa rant) binnen de kortste keren vre selijk stinken en ook een prooi van katten en andere dieren wor den. Geconfronteerd met de tegenstand vanuit de politiek beloofde wet houder H. van Klinken dat hij van daag nog eens met zijn collega's gaat overleggen op welke manier Middelburg het plastic afval in de nabije toekomst moet inzamelen. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het spinnewiel terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com En kom langs voor een proefrit! Trek® T-500+ Een hybride fiets met elektrische trapondersteuning. TJREIC Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 0118 - 412544 RIJWIELCENTRALE MIDDELBURG - Achttien maanden. Die celstraf hoorde een 31-jarige Vlissinger gisteren eisen door offi cier van justitie W. Suijkerbuijk. De Vlissinger zou op 7 maart van dit jaar, aan het einde van de mid dag, in de Scheldestraat een oude re man fors hebben mishandeld. De Vlissinger, verslaafd aan alco hol, was na een drinkgelag door zijn geld heen. In de Scheldestraat zag hij een oudere man lopen, stapte op hem af en vroeg hem nogal dwingend om twee euro, al dus de officier. Volgens Suijker buijk weigerde de oudere man geld af te staan waaróp de Vlissin ger nog dwingender om geld vroeg. Hij pakte de man vervol gens beet en sloeg en schopte hem. Omstanders waren volgens de officier geschokt door het ge weld, grepen in en waarschuwden de politie zodat de man kon wor den ingerekend. Volgens de officier was hier juri disch gezien, sprake van een po ging tot afpersing met geweld. Maar voor omstanders zag het er uit als een brutale en lafhartige overval, zei hij tegen de Middel burgse rechters. Hij noemde de man ook een kansarme veelpleger die op termijn moet vrezen voor opsluiting in een inrichting voor stelselmatige daders. Raadsman W. Catsman vond dat het meer weg had van 'vervelend doen op straat'. Volgens hem was de eis van achttien maanden cel dan ook veel te zwaar. Hij hield de meervoudige strafkamer van de Middelburgse rechtbank voor dat de zaak zelf niet veel om het lijf had en vergeleek hem zelfs met een winkeldiefstal met geweld. Hij stelde dat de man waarschijnlijk nier voor de meervoudige kamer van de rechtbank had moeten ver schijnen als hij niet een lang straf blad had gehad. Uitspraak 22 juni. Henk van Kleeff uit Ouwerkerk dingt mee naar de titel 'Dé vrijwilliger van Nederland'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20