Zeeland PZC 17 Biebbus in Vlissingen verdwijnt A58 richting Goes nacht dicht Lek WALCHEREN 18 18 Schrappen bus is nodig om mediatheken in stand te houden. Werkverkeer aan de kant voor Madeleine 13.00 uur! Koop nü een Staatslot .--- I Van de boerderij tot de kroeg: iedereen kent 'Opa Henk' Officier eist achttien maanden cel voor geweld in Vlissingen Dinsdag 9 juni 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De bibliobus ver dwijnt per juli uit Vlissingen. Ook gaat de bibliotheek in de Ka naalstraat in Oost-Souburg niet meer 's avonds open. De beëindi ging van deze diensten is een be zuinigingsmaatregel. De kosten die erdoor bespaard worden, worden ingezet om de nieuwe mediathe ken op twee basisscholen in stand te houden. De bibliobus blijft wel gewoon Ritthem bezoeken. Uit onderzoek van de StadsMoni- tor Vlissingen (de onderzoeksafde ling van de Bibliotheek Vlissin gen) is gebleken dat er in de avond uren nog maar heel weinig uitge leend werd in Oost-Souburg. Daarnaast is in mei vorig jaar met de komst van de mediatheken in basisschool 't Mozaïek in Oost-Sou burg en De Wissel in Vlissingen, een alternatief gekomen voor de bi bliobus. Samen met de hoofdvesti ging 't Spui, de bibliotheek in Sou burg en met kleine uitleenpunten in zorgcentrum Ter Reede en bij Stichting Majoraat in Paauwen- burg zijn er inmiddels genoeg plaatsen waar bezoekers van de bi bliobus terecht kunnen. Voor mensen die niet naar een ves tiging kunnen komen, bestaat er nog de mogelijkheid van boekbe- zorging aan huis. Volgens het onderzoek van de StadsMonitor, die een jaar lang het belang van de mediatheken onder zocht, zijn de mediatheken op de basisscholen succesvol. De kinde- W* De bibliobus in Vlissingen wordt geschrapt. Ook blijft de bieb in Oost-Souburg 's avonds niet meer open. Het gaat om bezuini gingsmaatregelen. ren grijpen eerder naar een boek en zijn lezen leuker gaan vinden. Leerlingen, ouders en leerkrachten zijn ook tevreden over de dienst. De bibliotheek is dan ook van plan om een mediatheek te ope nen in elke basisschool in Vlissin gen. De mediatheken zijn kleine, be menste nevenvestigingen van de Bibliotheek Vlissingen. Het aan bod is specifiek gericht op kinde ren in de basisschoolleeftijd. VEERE - Met wat passen en meten is het giste ren gelukt om het werk aan de sluizen bij Veere aan te passen aan de middagvaart van de Lady Madeleine. Rond half drie en half vijf moest de drijvende bok plaatsmaken voor de rondvaartboot. Het onderhoud aan de grote sluis is maandag begonnen en wordt vandaag of morgen afgerond. Zeiljachten kunnen door de kleine sluis. De beroepsvaart is tussen 7 en T7 uur gestremd. De werkzaamheden aan het sluizencomplex midden in het toeristisch vaar- seizoen hebben bij reder Dijkhuizen wrevel ge wekt. De ochtendtrips moesten worden ge schrapt. Volgens gedeputeerde Toine Poppel- aars moet enige overlast 'voor lief worden ge nomen'. Vanwege de veiligheid moeten de werkzaamheden buiten het stormseizoen plaatsvinden. De sluisdeuren worden perio diek vervangen door reserve-exemplaren. Cis teren was het de beurt aan de buitenvloed- deuren. Die worden niet bij elke sluiting ge bruikt. Ze doen dienst als waterkering bij cala miteiten. De vloeddeuren worden om de twin tig jaar uit de sluis gehesen. Na inspectie en een schilderbeurt verdwijnen ze in de deurcfp- stelplaats aan de oostkant van de sluis. Als het meezit, hangen de vervangende deuren vanmiddag op hun plek. foto Ruben Oreel Trekking 10 juni Nog tot morgenmiddag Staatsloterij MIDDELBURG - Rijkswaterstaat plaatst bij de bypass in de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland een extra vangrail. Dat gebeurt in de nacht van woensdag op donderdag tus sen 22.00 uur en 05.00 uur. Het verkeer richting Goes wordt omge leid via Vlissingen-Oost over de N254 en N62. Het verkeer uit de richting Goes naar Middelburg kan normaal gebruik maken van de A58 tussen Heinkenszand en Middelburg. PU B ALMANAK Een dikke maand geleden figureer den in dit hoekje enkele watersport- minnende collega's van een Middel burgs kantoor. Aanleiding was een roeitraining op het Kanaal door Walcheren. Terwijl ze zelf dachten een fink tempo te pakken te heb ben, ontdekte één van hen dat dat eigenlijk toch wel tegenviel. Hij ontdekte dat ze werden ingehaald, door een wandelaar op het jaag Tipredactie@pzc.nl pad. Dat was al pijnlijk genoeg voor. de roeiers, maar dat dat ook nog eens te lezen viel in een Zeeuw se Almanak, was nog schrijnender. Niet alleen het moreel was aange tast, ook de saamhorigheid in de boot. Want wie had dat doorge- klept? Inmiddels is de verrader op gespoord; ze hebben, zogezegd, het lek boven. En het tempo ligt sinds dien ook een stukje hoger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19