weg.nl Waar ligt volgens u de kracht van Zeeland? supervoordelige busreizen Dalai lama Basiliek Hulst Wouter Bos Europese verkiezingen Toekomst ZRTI Wilders D-day alleen thuisblijven is goedkoper! Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 ms-at. "•ié mSfV'^S*; ttMf'-fxft, i 911 11 IP «I i 111 I IL-rf www.pzc.nl/standplaats 12 Dinsdag 9 juni 2009 5 dagen Halle, Leipzig en Wörlitz Vertrek: o.a. 29 juni, 13 juli, 10, 31 augustus, 19 oktober Hoogtepunten: Marienborn, chocoladefabriek, Halle, Beatles museum, geboortehuis Ceorg Friedrich Handel, boottocht rivier de Saaie, winkelcentrum 'Hauptbahnhof, Naumburg, Leipzig, Schloss Oranienbaum, Bitterfelder Bogen, Wörlitz. Inclusief: 4 overnachtingen in 4* hotel, 4 maal ontbijtbuffet, stadsrondrit en -wandeling Halle en Leipzig o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar. entrum ■m LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) In de krant van 3 juni lees ik een stukje over Twan Huys die voorne mens is om de Dalai lama te inter viewen. Ik ben zeer benieuwd naar de reactie van de Dalai lama op de prangende vraag van de heer Huys: 'Deze man fascineert, hij vecht al zo lang voor een zeke re autonomie. Nu hij in de herfst van zijn leven is aanbeland, ben ik benieuwd hoe hij er onder is als die autonomie niet wordt bereikt, als hij nooit meer zijn land in komt'. De Dalai lama is toch dege ne die als een van de weinigen niet strijdt, maar zijn bedoelingen op een vreedzame manier duide lijk maakt? Ik denk dat zijn wenk brauwen zullen stijgen als hij deze vraag hoort. Hoezo, strijden? Weet Twan Huys wel wie hij inter viewt? Sabine Baron Walsoordensestraat 13b, Walsoorden Geweldig, de uitverkiezing dat de basiliek van Hulst de mooiste kerk van Nederland is. Geweldig ook dat het aan Jo Everaert te danken is dat men mee mocht doen met deze competitie. Minder geweldig vind ik het echter dat, in een inter view met Van der Zijden van het kerkbestuur, geen woord gerept wordt over de man aan wie wij min of meer te danken hebben dat de basiliek er nu zo voor staat, na melijk Piet Hamelink. Op zijn minst merkwaardig toch? N. v.d. Hoven Tabakstraat 13, Hulst Wouter Bos verbijt zijn teleurstel ling om het verlies van stemmen van zijn partij. Of je nu wel of geen partijgenoot van hem bent; niemand kan zeggen dat hij zijn best niet heeft gedaan in deze moeilijke periode van financiële crisis. De maatregelen die hij nam zijn mogelijk niet altijd even popu lair, maar hij oogstte zelfs de waar dering van voormalig minister Zalm, wat je zeldzaam kunt noe men. Jammer voor'Bos. Deze uit slag heeft hij echt niet verdiend. Hopelijk raakt hij niet ontmoe digd en blijft hij wie hij is. Wim van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene Met het nu behaalde opkomstper centage is de geloofwaardigheid van deze verkiezingen ver te zoe ken. Evenals de rechtmatigheid. Men zou verkiezingsuitslagen pas geldig moeten verklaren bij een op komst van meer dan de helft van de stemgerechtigden. Kan het stemrecht niet beter worden be schouwd als een stemplicht. Zo voorkomt men dat er beslissingen worden genomen door een niet-re- presentatieve minderheid, voor een meerderheid van de bevol king. Politici staan te juichen over hun winst, maar feitelijk hebben zij verlies geleden, als men het op komstpercentage zou beoordelen als graadmeter voor het vertrou wen dat er in hen wordt gesteld. E. Letens Vd Moerestraat 22D, Axel Als leek weet ik uiteraard niet welk kostenplaatje er zou hangen aan een verhuizing van het ZRTI naar een andere locatie, in geval van opheffing van het Vlissingse ziekenhuis. Evenmin weet ik of er gewaarborgde zorg kan plaatsvin den, als een dergelijk instituut soli tair zou moeten voortbestaan. Vanuit zuid-Zeeland wordt er veel vuldig gebruik gemaakt van Bel gische radiotherapeutische dien sten, o.a. uit geografische en con tactuele oogpunten. Dit zal jaar lijks toch een redelijk aantal patiën ten betreffen, vermoed ik. Een an dere mogelijkheid, die misschien ook het bestuderen waard is, is het verminderen van wachtlijsten in andere instituten, waarbij natuur lijk de reiskostenpost nog binnen aanvaardbare normen moet blij ven. Niet denken in termen van concurrentie, maar in termen van coöperatie, voor deze inderdaad hoogwaardige zorg. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Is hij een blijver of een hype? De tijd zal het ons leren. Als zijn par tij de grootste wordt dan belooft dat weinig goeds, voorspel ik u. De mocratisch gekozen is mooi maar de geschiedenis leert ons dat een behoorlijk aantal democratisch ge kozen lieden een enorme puin hoop en leed kunnen veroorza ken. Democratie is vijftig procent plus één. De meerderheid heeft altijd macht maar lang niet altijd gelijk. Het grootste nadeel van democratie is dat het zichzelf om zeep kan hel pen. Dat is jammer want ik weet toch eigenlijk geen beter systeem te bedenken. Als Wilders door de snelheid van opkomst zichzelf uit eindelijk om zeep helpt is dat weer een voordeel. De tijd zal het ons leren. B.J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Onlangs was het de herdenking van D-day. Eindeloze rechte rijen kruizen markeren de strijd voor onze vrijheid. De herinnering aan de namen vervliegt met het ver sterven van deze generatie. Men sen vergeten dat die vrijheid zeven tig jaar geleden werd ontnomen door een volk dat als één man ach ter zijn sterke leider ging staan. Duitsland was in crisis. De andersdenkenden, de anders- uitzienden en de andersftmctione- renden kregen de schuld en moes ten uit de maatschappij worden verwijderd. Nu, zeventig jaar later, geeft ontevreden Nederland met zijn proteststem politieke macht aan een man met een ondubbel zinnige boodschap. Volgens de PW moet Nederland sterk en vi taal worden door mensen langer op te sluiten of over de grens te zetten. De jeugd moet worden ge zuiverd door heropvoedingskam pen en door gehandicapten en moeilijk lerenden uit het gewone onderwijs te halen. Ik hoop dat een volgende keer de ze partijvisie eens wordt gelezen. Het indringend overwegen van de keuze in het stemlokaal doet recht aan de prijs van de vrijheid, die op de stranden van Normandië is be taald. Wout van den Berg Steinstraat 19, Bruinisse Hoogtepunten: Big Ben, Buckingham Palace, Westminster Abbey, St. Pauls Cathedral, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Downingstreet, winkelstraten Regentstreet en Oxfordstreet, lichttour, Tower of London, Harrods. 3 hotelovern overtocht pe vervoer per T achtingen, 3 maal ontbijtbuffet, r boot Calais - Dover v.v., 'ourist Class touringcar. 4 dagen Super Summer Sale Londen Vertrek: Vele data in juli en augustus Hoogtepunten: Chur, Bernina Express, Morteratsch gletsjer, Locarno, Lago Maggiore, Savognin, Alpenrondrit, Davos, Vaduz, Landwasserviaduct, dal van Poschiavo, bloemeneiland Isole di Brissago, Roflaschlucht. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijtbuffet, 7 maal diner, stadsrondrit en -wandeling Davos o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar. I GRATIS COMFORT CLASS - GRATIS EXTRA BEENRUIMTE! 8 dagen Zwitserse bergen en meren Vertrek: 4, 20 juli, 14 augustus, 18 september, 5 oktober /pp>i Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) yj yï/yvj? Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten *15. |Xcel^^ entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden w storijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12