berco Aanvraag mestsilo ketst af Welkom boerderij gezocht Waterschap bouwt steunpunten veel voordeel Jaap Sala is herbenoemd Bezwaarmakers zijn voorlopig gerust maar blijven alert. Stijgende vraag naar kleinschalige zorg op het platteland. Woonstichting sloopt in 'Nieuw Hulst' z Zaterdag 6 juni 2009 29 lange vorststraat goes door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - De gemeente Ter- neuzen neemt de aanvraag voor de bouw van een mestsilo tussen Zaamslagveer en Vogelwaarde niet verder in behandeling. De gemeente had de aanvrager om aanvullende informatie gevraagd waarmee hij niet tijdig op de prop pen is gekomen. Daarmee ligt er volgens wethouder Adhemar van Waes formeel gezien geen aan vraag meer. De afwijziging door de gemeente betekent niet dat de vele mensen die er bezwaar tegen door Harold de Puysseleijr hulst - Waterschap Zeeuws-Vlaan- deren laat twee nieuwe steunpun ten bouwen. Dijkgraaf Wybe de Graaf verricht dinsdag 9 juni de beginhandeling voor de bouw van het steunpunt aan de Meridiaan 3 op het bedrij venterrein Hogeweg in Hulst. Het andere steunpunt komt aan de Oranjestraat 54 in IJzendijke te staan. maakten al definitief opgelucht kunnen ademhalen. De aanvrager kan namelijk alsnog besluiten een nieuwe vergunning aan te vragen voor de locatie tussen de Driege- zustersdijk en de Koning Willem III-weg, net voorbij Zaamslagveer. Van Waes wil in dat geval wel eerst een gesprek met de aanvra ger, omdat het volgens hem heel lastig wordt een vergunning af te geven voor de mestopslag. „Zo'n si lo mag alleen bestemd zijn voor ei gen gebruik en ik denk dat het daar in dit geval niet bij blijft. Bo vendien is een wijziging van het bouwblok nodig. Maar er staat een woning dichtbij en dat maakt wij ziging moeilijk." Actievoerders te gen de silo bezorgden enkele we- De steunpunten dienen straks als uitvalsbasis voor de buitendienst medewerkers van het schap. Een aantal kleine magazijnen en op slagplaatsen verspreid in de streek wordt afgestoten of krijgt een an dere functie. De steunpunten hebben kantoor ruimte voor twee opzichters en vijftien kantonniers. Verder zijn ze voorzien van een spreekkamer, een ruimte die ken geleden op het stadhuis in Ter- neuzen een pakket met 250 be zwaarschriften. Het overgrote deel daarvan is van inwoners van Vogelwaarde. Zij vre zen vooral bij westenwind voor stankoverlast. „De verdere ontwikkelingen in de ze worden door vele mensen in Vogelwaarde en omstreken op de voet gevolgd", laat Helmut Crom- been namens de actievoerders we ten. „We zijn er zeer op gebrand om De gemeente Terneuzen neemt de aanvraag voor de bouw van een mestsilo tussen Zaamslag veer en Vogelwaarde niet verder in behandeling. dienst doet als kantine, een ber ging en een werkplaats. Het gebouw in Hulst moet op 1 au gustus wind- en waterdicht zijn. Rond die tijd moet ook de con structie van het steunpunt in IJ zendijke klaar zijn. Beide gebouwen worden gebouwd in opdracht van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, maar worden in gebruik genomen voor het nieu we waterschap Scheldestromen. bij een nieuwe aanvraag meteen weer in actie te komen. Van de provincie hebben wij inmiddels een ontvangstbevestiging van on ze brief ontvangen en dat de zaak daar ook in behandeling is." Het actiecomité zal bij een nieuw be zwaar zeker geen gehoor geven aan het verzoek van de gemeente om één gemachtigde aan te wijzen die namens alle bezwaarmakers één zienswijze indient. „Hieraan zullen wij als actiecomité natuur lijk niet meewerken. Indien nodig dienen we weer zoveel mogelijk bezwaren van zoveel mogelijk mensen in." Het actiecomité liet eerder weten zich desnoods tot voor de Raad van State in Den Haag te verzetten tegen de silo. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In Zeeuws-Vlaande- ren is behoefte aan meer welkom boerderijen. Zo'n boerderij biedt dagbesteding aan kwetsbare thuis wonende mensen in een agrari sche sfeer. „We merken dat mensen steeds meer op zoek zijn naar kleinschali ge mogelijkheden met zorg op het platteland", zegt Nellie Rijk van Aan Z, die de coördinatie van het project doet. Er waren elf welkom boerderijen in Zeeuws-Vlaande- ren, maar nu zijn er nog maar ne gen. „We zoeken specifiek een boerderij in het midden van Zeeuws-Vlaanderen en bij voor keur ten westen van het Kanaal", zegt Rijk. Het liefst moeten ze drie dagen per week mensen wil len ontvangen. Het gaat telkens om maximaal vier mensen per keer, van 9.30 tot 15.30 uur. Boeren die belangstelling hebben en willen weten hoe het er op een welkomboerdrij aan toe gaat, kun nen dat vandaag zien 'tijdens de open dag op Zomerweelde in Cad- zand. Daar presenteren zich ook de andere welkomboerderijen. SLUIS - Jaap Sala (60) blijft burge meester van de gemeente Sluis. Hij kreeg gisterochtend een be richtje van de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, Karla Peijs, dat hij bij koninklijk besluit is herbe noemd. Dat geldt in principe voor een ambtstermijn van zes jaar. Sa la zit sinds de gemeentelijke herin deling van 2003 in Sluis. De ande re Zeeuws-Vlaamse burgemees ters, Jan Lonink van Terneuzen en Jan Frans Mulder van Hulst wer den al eerder herbenoemd. HULST - Woonstichting Hulst laat momenteel acht woningen in de Van der Leijenlaan en vier woningen in de Waghemakerstraat in de wijk 'Nieuw Hulst' slopen. De huurhuizen stonden al enige tijd leeg. De woningcorporatie speelt met de gedachte een mix van koop- en huurwonin gen terug te bouwen in de wijk. Daar moeten op de langere termijn in totaal zo'n negentig huizen die gebouwd zijn rond 1950 verdwijnen. Gelet op de krimpende bevolking is de Woon stichting van plan zestig procent van het aantal woningen dat er nu staat terug te bouwen. Daar bij wordt gekozen voor energiezuinige woningen in een gevarieerde architectuur. Volgens direc teur Jos Valckx van de Hulster woningbouwver eniging is de uitvoering van het hele project voor zien in fases. foto Peter Nicolai WEBSHOP: W W W. B 0 V E N E N B E N E D E N N L Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91