Zeeland Doorstroom 'En wat schiet hij ermee vmbo naar mbo is beter Last van onkruid? www.roundup.eu A Gratis vissen tijdens de speelweek Vandalisme in ziekenhuis Jurry Terneuzen b.v. Wandeling kankervereniging Samen Handen Ineen begint ook opleidingen 'zorg en welzijn'. kijk voor meer informatie op Autokaart 26 Zaterdag 6 juni 2009 door Harold de Puysseleijr HULST - De doorstroom van vmbo-leerlingen naar technische vervolgopleidingen in het mbo is door de samenwerking tussen on derwijs en bedrijfsleven in Zeeuws-Vlaanderen verbeterd. Volgens voorzitter Thea de Rijcke van het samenwerkingsverband Sa men Handen Ineen (SHI) zijn vo rig jaar zeven procent meer vmbo-leerlingen op de vier scho len voor voortgezet onderwijs be neden de Westerschelde inge stroomd in technische opleidin gen op het mbo. SHI heeft zich de afgelopen vijf jaar ontwikkeld tot een succesvol project, zegt De Rijcke. „Er zijn sterke gerichte leerlijnen ontwik keld die beginnen in het vmbo en doorlopen in het mbo. De aanslui ting van deze onderwijsvormen op de regionale arbeidsmarkt is WJ Door de samenwerking tussen onderwijs en bedrijfsleven in Zeeuws-Vlaanderen is de door stroom van vmbo-leerlingen naar mbo techniek verbeterd. hierdoor verbeterd." Het samen werkingsverband bevordert het contact tussen onderwijs en be drijfsleven. Bedrijven zetten de deur open om leerlingen te laten kennismaken met diverse beroe pen. Zo krijgen de scholieren in een vroeg stadium al de kans hun keuzes voor een opleiding af te stemmen op het werkterrein dat bij hen past. Binnen het Zeeuws-Vlaamse ver band werken de vier scholen voor vmbo, het ROC, CWI, PZW en RMC samen. Het eerste lustrum van de 'brug tussen onderwijs en bedrijfsleven' wordt woensdag to juni gevierd met een bijeenkomst op het ROC Westerschelde in Ter- neuzen. Naast een aantal sprekers is er dan ook een opleidingen- en banenmarkt. De Rijcke ziet de toekomst van de samenwerking gezien het succes van de afgelopen jaren met opti misme en vertrouwen tegemoet. „Totnutoe hebben we ons gecon centreerd op beroepen in de sector techniek. Met ingang van het nieu we schooljaar bouwen we het pro ject verder uit. Dan breiden we on ze activiteiten uit naar de opleidin gen 'zorg en welzijn', de tweede grote speler op de regionale ar beidsmarkt." TERNEUZEN - Hengelsportvereni- ging ONI laat de Terneuzense jeugd tijdens de zomervakantie een week gratis vissen op de Texa- co-yijvers. Voorzitter Ben van den Bos hoopt op die manier meer kin deren enthousiast te maken met het vissen. „Kinderen kunnen enorm veel plezier beleven aan het vissen. Dat zien we vaak terug bij jeugdevenementen en viswed strijden." De gratis vergunning is af te halen bij hengelsportzaak De Leeuw. Gratis vissen is toegestaan tijdens de speelweek van 31 augus tus tot en met 6 september. ZEEUV 'Actuele, betrouwbare en complete producten helpen u de weg tijdig en veilig te vinden, waar u ook bent.Zo prijst een bedrijf in auto- kaarten, plattegronden, atlassen en routeplanners zijn diensten aan. De onderneming overweegt ook een kaart uit te brengen aan de hand van de oplaadpunten voor electrische fietsen, die de dorpsraad Tip? redactie@pzc.nl Kloosterzande aan het inventarise ren is. Een medewerkster van het bedrijf had daarom deze week een afspraak met de voorzitter van de dorpsraad. Die zat thuis geduldig te wachten, tot hij uiteindelijk een telefoontje kreeg van de medewerk ster. Ze had zich vergist en stond niet in Kloosterzande, maar in Kamperland. Autokaart vergeten. Vakkundig advies vanuit Veilig Verkeer Nederland aan bedrijven kan een belang rijke bijdrage leveren aan de verkeersveiligheid en het nieuwe rijden. Bedrijven varen er wel bij. door Paul Begijn Het is een door de weekse dag als Cees van Halst, adviseur verkeer en bedrijven bij Veilig Verkeer Ne derland, over de N61 richting 1-Ioek rijdt. Zoals vrijwel iedere dag is het erg druk op de weg. Tractoren en vrachtauto's zorgen dat de maxi mumsnelheid van tachtig kilome ter lang niet altijd gehaald wordt. Op het weggedeelte tussen Bres- kens en Schoondijke wordt Cees ingehaald door een bestelbusje. „Twee overtredingen", constateert hij meteen. „Inhalen over een doorgetrokken streep en een over schrijding van de maximumsnel heid." Als Cees bij de stoplichten van Hoek komt, staat hij met zijn auto naast de bestuurder van het bestelbusje, die op zijn weg meer dere weggebruikers heeft inge haald. „En wat is hij ermee op ge schoten? Precies, helemaal niets. Hij heeft wel voor een aantal ge vaarlijke situaties gezorgd en bo vendien een hoop brandstof extra verbruikt." Cees van Halst probeert bestuur ders als deze van het feit te overtui gen dat inhalen op drukke en ge vaarlijke wegen als de N61 geen en kel nut heeft. Daarbij komt dat an dere weggebruikers onnodig ge vaar oplopen. „Te weinig afstand houden, hard rijden en het wisse len van rijstroken zijn de oorzaken voor de meeste ongelukken. Vaak gaat het om kop-staartbotsingen, maar ook frontale botsingen ko men regelmatig voor bij deze drie overtredingen." Cees van Halst uit Terneuzen is vrijwilliger van Veilig Verkeer Ne derland (WN) en treedt op als ad viseur verkeer en bedrijven. Zo'n vijf a zes keer per maand bezoekt hij bedrijven in Zeeuws-Vlaande ren die meestal zijn aangemeld bij de Actie Veilig Rijden van WN. OOSTBURG - De politie heeft don derdagavond twee jongens, beiden 17 jaar, in de kraag gegrepen voor vandalisme in het Oostburgse zie kenhuis. Nadat het buiten voor hen te koud werd, hadden de jongens zich in de loop van de avond onder het ge not van een drankje en een hapje 'genesteld' in een lege kamer. Daar sloopten ze het brandalarmsys teem. Een medewerkster van het ziekenhuis ontdekte de jongens, die zich aanvankelijk nog tracht ten te verschuilen onder een bed, en waarschuwde de politie. Die heeft beiden meegenomen naar het bureau. Na een verklaring en een proces-verbaal zijn de jonge Oostburgers na enkele uren naar huis gestuurd. „Ik geef bedrijven inlichtingen over onder meer het nieuwe rij den. Daarbij valt te denken aan ef fectieve methoden om brandstof te besparen en slijtage en schade aan het voertuig terug te brengen. Maar ook de voortdurend verande rende regelgeving breng ik onder de aandacht. Naar aanleiding van mijn advies kunnen de bedrijven een beroep doen op instructeurs. Werknemers kunnen bijvoorbeeld deelnemen aan een slipcursus, een rijstijlscan of een rijgordelsimula- tor." Volgens hem is het van groot belang dat bedrijven de verkeers veiligheid blijvend onder de aan dacht houden. „Alleen dan heeft het zin. Bepaalde typen maatrege len in verkeersveiligheid zijn pas zinvol wanneer er een bepaald ni veau van veiligheidscultuur is be reikt. Wij stimuleren bedrijven een bepaalde veiligheidscultuur aan te houden." Volgens Cees dra gen de inzichten van WN niet al leen bij aan de verkeersveiligheid, maar profiteert een bedrijf er ook van in economisch opzicht. „Scha devrij rijden, het besparen van brandstof en minder ongevallen onder werknemers heeft een gun stig effect op de economie." De keuze om aan de slag te gaan als projektinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl Hg TERNEUZEN - De vereniging voor ouders van kinderen met kanker (VOKK) in Zeeland houdt woens dag 17 juni een wandeling in Oost- kapelle. De bijeenkomst is bedoeld voor ouders wiens kind op dit mo ment voor kanker wordt behan deld, voor kanker behandeld is ge weest of wiens kind aan de ziekte is overleden. De samenkomst is om >9.30 uur. Tijdens de wande ling kunnen de deelnemers erva ringen uitwisselen. Aanmelden en meer informatie bij regiocoördina tor Freddy de Burger van VOKK Zuid-West. Dat kan via 0114-310435, of via e-mail freddeburger@hotmail.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88