'Als je het hier aankunt, S lort Cricketers presteren Francois Franse kan nog steeds sprinten 44 I Zaterdag 6 juni 2009 S Rooks geeft startschot Kwadendamse renner wint eindspurt Ronde van 's-Heer Abtskerke. Voetballen in China maakt Maitimo en De Smalen sterker. £en dag niet gepuzzeld, fa een dag, niet geleefd M Nederland verslaat thuisland Engeland op de laatste bal. -n J THOLEN - Oud-wielrenner Steven Rooks (rechts) verkende gisteren op Tho- len met enkele andere ex-renners en burgemeester Nuis (links) het wieier- parkoers voor de Senior Games, die in septemer gehouden worden. Rooks, gehuld in een bolletjestrui omdat hij in 1988 bergkoning werd in de Tour de France, gaf eerder op de dag het startschot voor de promotie van Senior Games op Tholen. foto Leo Adriaansen door Wim de Vos 's-HEER ABTSKERKE - Er moet nog al- tijd rekening met hem worden ge houden. Een Francois Franse in vorm is nog altijd meer dan een middelmatig renner. Gisteravond, in 's-Heer Abtskerke, koppelde de coureur uit Kwadendamme zijn huidige vorm aan ervaring. Dat bleek voor het complete peloton te veel te zijn. Met een magistrale spurt werd Franse winnaar. „Om ook in deze categorie mee te kunnen moet je gewoonweg trai nen. Dat heb ik de laatste weken behoorlijk kunnen doen. AHeen dan kun je meedoen om de ere plaatsen", vertelde Franqois Franse in 's-Heer Abtskerke. Natuurlijk is hij altijd al een begenadigd spurter geweest (ook bij de elites kon hij op dat gebied behoorlijk mee) maar gisteravond blonk hij toch uit. En natuurlijk maakte hij gebruik van zijn ervaring. Franse had het gisteren namelijk goed gezien. Het laatste rechte eind naar de finish was maar kort en dus kwam de routinier als eerste uit die laatste bocht en ging vervolgens zo snel mogelijk naar het fmishdoek. „Maar wat was die finale lood zwaar. Er reden zomaar vier ren ners weg, ik kon als laatste nog aansluiten. Vlak voor de finish kwam het peloton echter weer aansluiten en moest ik er dus nog alles uitgooien", aldus Franse. En alles was alles voor Franse in 's-Heer Abtskerke. Hij bleef Ro bert Sonke uit Middelburg voor. Ronde 's-Heer Abtskerke Amateurs A: 1Francois Fran se (Kwadendamme), 2. Robert Sonke (Middelburg), 3. S Bors- boom (Hellevoetsluis), 4. Ruud Havermans (Nieuw-Vosse- meer), 5.Johan Padmos (Wis- senkerke). Amateurs B: 1Edwin Maljaars (Westkapelle), 2. Remi Potap- pel (Sint-Maartensdijk), 3. John Akkermans (Rilland), 4. Jarno Veerhoek (Ritthem). Amateurs 40+ 1Jack van der Horst (Oost-Souburg), 2. An- toin Goense (Goes), 3. Riny van Zundert (St-Willebrord), 4. Kees Schouwenaar (Kloetinge). S/P-klasse: 1. Michuel Verha gen (Oss), 2. Michel van Bun der (Kloosterzande), 3. Joost Engelen (Gilze). De voetballers Raphael Maitimo en Ferry de Smalen hebben als pioniers een transfer naar China gemaakt. „]e wordt hier bikkelhard." door Remko Tanis PEKING - In zijn eerste competitie wedstrijd in China werd Ferry de Smalen (24) al van het veld ge stuurd. „Twee keer ging ik voor de bal. Echt. Kreeg ik twee keer geel voor iets dat in Nederland niet eens een overtreding zou zijn." De laatste competitiewedstrijd moest De Smalen weer van het veld af „Beetje gefrustreerd over een be slissing, riep ik gewoon 'He scheids, verdomme!' Denken ze meteen dat je aan het schelden bent: rood. De coach zei: 'Nu weet je hoe een scheidsrechter in China werkt'." Net zo hiërarchisch als de coach zelf, blijkt. Terwijl De Smalen en zijn teamgenoot Raphael Maitimo (25) langs het veld staan, komt coach Jin voorbij, de Johan Cruijff van het Chinees voetbal. De twee Nederlanders maken een respect- 'Elke dag ga je de strijd aan om te communiceren met mensen' volle buiging. Jin knikt bijna on zichtbaar. Maitimo: „In Nederland is het normaal om met de trainer en medespelers in discussie te gaan. Hier zijn ze daar niet van ge diend. We waren gewend soms te incasseren, soms uit te delen. Hier mogen we alleen incasseren." Rotterdammer De Smalen en de uit Amersfoort afkomstige Maiti mo zitten bijna op de helft van hun eerste seizoen in het Chinees betaald voetbal. Ze spelen voor FC BIT, de profclub van het Technolo gisch Instituut van Peking. BIT staat nu zevende in de China Lea gue One, de Chinese eerste divisie met dertien ploegen. Ze zijn hierheen gehaald, omdat de club een Nederlands spelsys teem wil invoeren. Maitimo: „Ze verwachten zo veel van ons. Er zit ten elf spelers in het team, maar wij moeten alles doen en er mag niets fout gaan." De Smalen: „Ik ben lang, dus verwachten ze dat ik elke bal erin kop." Maitimo wordt steeds aangewezen om de corners te nemen. „En dan willen ze ook nog dat ik 'm continu als Beckham in de zestien meter schiet." Maitimo: „De baltechniek van Chi nezen is prima. Sommigen zijn net Brazilianen. Maar ze hebben geen spelinzicht. Regelmatig lopen de verkeerde spelers met de bal weg. De trainer zegt er niets van." Laatst speelden ze een wedstrijd met een systeem dat de Nederlan ders niet eerder waren tegengeko men: drie-zes-een. „Dramatisch", zegt De Smalen. „Ik ben een verde digende middenvelder, maar moest ineens als spits spelen, zon der iemand om me heen. Werkt niet, maar de coach blijft er aan vasthouden." De Smalen speelde in Nederland profvoetbal in de jeugd van Feye- noord en in het eerste van de Feye- noord-amateurs. Maitimo heeft een seizoen bij AGOW gespeeld, bij Volendam en in de jeugd bij Ajax en Utrecht. Ze hopen dat hun ervaring in de Chinese compe titie hen helpt aan een plaats in het betaald voetbal op het hoogste niveau in Azië of Europa. China lijkt geen logische plek om UIT p. BASKETBAL Los Angeles. NBA. Finale, eerste wedstrijd (best-of-seven): Los Angeles Lakers - Orlando Magic 100-75. GOLF Valkenswaard. ABN AMRO Ladies Open, na eerste ronde: 1. Plucksataporn (Tha) 65 (-7), 2. Luna (Ita) 66, 3. Skarpnord (Noo) 67, 4. Boeljon (Ned), Caithness (Sch), Kavanagh (ler) 68; 19. Van der Graaff, Zaanen 71, 32. Nivard 72, 46. Van Leeuwen 73, 78. Hageman 75. PAARDENSPORT St. Gallen. CHIO. Landenwedstrijd, na twee manches en barrage: 1. Verenigde Staten 4+4-40,72 (McCrea/Vegas 4+opgave, Bond/Cadett 0+0, Kraut/Cedric 0+4, Spooner/Cristallo 0+0+4), 2. Duitsland 4+5-53,26 (Ehning/Plot Blue 0+4+5, Carsten-Otto Nagel/Corradina 0+0, Weishaupt/Souvenir 0+0, Sloothaak/Aquino 1 Ö+opg.), na twee manches: 3. Zwitserland en België 8, 5. Engeland en Nederland 12 (Hoorn/Blauwendraad's O'Brien 4+0, Houtzager/Opium VS 4+4, Zoer/Sam 12+12, Van der Mei/Heechhiem's Springtime 0+0), 7. Italië 18, 8. Ierland 21. Stand Meydan Na tions Cup, na drie wedstrijden: 1Verenigde Staten 22, 2. Zwitserland 21, 3. Duitsland 16,5, 4. Nederland 11,5, 5. Frankrijk 11 TENNIS Parijs. Roland Garros. Mannen, halve fina les: Federer (Zwi/2) - Del Potro (Arg/5) 3-6 7-6 (2) 2-6 6-1 6-4, Söderling (Zwe/23) - Gon zalez (Chl/12) 6-3 7-5 5-7 4-6 6-4. Vrouwen, dubbelspel, finale: Medina Garrigues/Ruano Pascual (Spa/Spa/3) - Victoria Azarenka/Vesnina (WRu/Rus/12) 6-1 6-1. Bruinisse. Wulkentoernooi 35+. Mannenen- www.lekkerpuzzelen.nl kelspel. HE7: M. Verspoor-M. Ganzeman 7-5 1-6 10-6, H. Capelle-M. Verspoor 6-4 6-3. Mannendubbelspel. HD7: E. Neijenhuis/R. Weeber-C. Slootmaaker/J. de Bruine 6-4 6-4, M. Quak/R. van der Vlist-J. Everwijn/R. Over- beeke 6-0 6-1. Vrouwendubbelspel. DD7: J. Cobussen/L. van Sinderen-I. van de Houten/L. de Winter 6-4 6-4, M. Habraken/J. Olree-C. Koster/C. van der Vlist 6-2 6-0. Gemengddub- belspel. GD7: L. Keijzer/R. Loos-A. van der Spek/R. Klop 5-7 6-1 10-5, L. Keijzer/R. Loos-G. Nicolaas/E. Attema 6-2 6-4, J. Reijnen/W. Fonteine-A. Schot/K. Bosman 6-4 6-3. WIELRENNEN Differdange. Ronde van Luxemburg. Tweede etappe, Schifflange - Differdange: 1. Andy Schleck (Lux) 187,9 km in 5.00.46, 2. Breschel (Den), 3. Galdos Alonso (Spa), 4. Marcato (Ita), 5. Lequatre (Fra), 6. Bazajev (Kaz), 25. De Kort 0.27, 27. Eltink, 30. Löwik, 108. Veelers 6.07. Algemeen klassement: 1. Bazajev 8.53.06, 2. Marcato 0.03, 3. Breschel 0.05, 4. Galdos Alon so 0.06, 5. Andy Schleck 0.08, 6. Klöden (Dui), 26. De Kort 0.34, 38. Eltink 0.39, 60. Löwik 0.46, 88. Veelers 6.20. voor meer uitslagen, zie www.pzc.nl door Rudy Boogert DEN HAAG - De Nederlandse cricke ters hebben gisteravond voor een stunt van jewelste gezorgd. In het hol van de leeuw - de crickettem pel Lord's in Londen - verneder den de overwegend amateurs van Oranje de duurbetaalde profs van Engeland in de openingswedstrijd van het WK Twenty20. De weg voor Nederland ligt nu open naar een plaats bij de beste acht landen van de wereld. Nederland won al eens eerder van Engeland. Twintig jaar geleden ver raste Oranje de cricketwereld met een overwinning in Amstelveen. De huidige aanvoerder Jeroen Smits was er toen ook al bij. Dat betrof echter een vriendschappe lijk potje. Gisteravond ging het er écht om. En voor de ogen van mil joenen (tv-)kijkers sloeg Edgar Schiferli de beslissende punten binnen. De Engelsen zullen vandaag de hoon van de natie over zich heen krijgen. De termen vernedering en dramatisch zullen de boventoon voeren. Met name Stuart Broad moet het ergste vrezen. Op de laat ste bal waaruit Nederland één punt moest peuren voor een ver lenging en twee punten voor een overwinning, ging Broad in de fout. Hij probeerde Schiferli uit gooien, maar miste waardoor sr- de J J Ferry de Smalen (links) en Raphael Maitimo spelen voor FC BIT, de profclub we alleen incasseren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84