Buitenland uit Browns kabinet haar hoogtepunt heen RIPPED of our PENS\ONS Explosieve stijging letsel door computers 'Paria' is nieuwe voorzitster parlement Barroso: 19 miljard euro nodig voor werk Bijna twintigduizend keer Mexicaanse griep Begrafenisondernemer kort lichaam in Homopinguïns adopteren kuiken Atoominstallaties VS per abuis op internet Nieuw-Zeeland meest vreedzame land Donderdag 4 juni 2009 I 9 mier is in gang gezet is een van de commentaren. Het wekelijkse vragenuur in het Britse Lagerhuis, gisteren, leverde ontluisterende scènes op. De Con servatieve leider David Cameron constateerde 'dat de regering voor onze ogen in elkaar stort'. Volgens Cameron is Brown 'in een staat van ontkenning'. De premier ver klaarde door te willen gaan met het bestrijden van de recessie en beschuldigde de oppositie mis bruik te maken van de politieke si tuatie. Zijn verdediging ging ge paard met berichten dat weer nieu we ministers opstappen. Brown had gehoopt na de lokale en Europese verkiezingen van van daag zijn kabinet op te schudden. De door de declaratieschandalen besmeurde bewindslieden zouden moeten verdwijnen en plaats ma ken voor frisse, onbezoedelde na men. Het moest hem neerzetten als een krachtdadig regeringsleider. Maar verschillende ministers wa ren hem voor, en sloegen Brown het initiatief uit handen. De timing van Blears is desastreus voor Brown en Labour. Verwacht wordt dat Labour vandaag genade loos zal worden afgestraft door de Britse kiezers, die woedend zijn NI* Het opstappen van de vierde mi- nister is funest voor het aanzien van premier Brown. Voor van daag wordt een afstraffing in het stemhokje verwacht. over het declaratieschandaal. De kans op een historische nederlaag is groot. Het wegwerken van Brown lost de problemen voor Labour niet op. Er is geen duidelijke opvolger, en degene die de partijleiding over neemt, weet dat hij vervroegde ver kiezingen moet uitschrijven die vrijwel zeker op verlies uitdraaien. Doorregeren zonder vervroegde verkiezingen is niet denkbaar. Het zou de tweede premier op rij zijn die niet door een verkiezingsuit slag in Downing Street terecht zou zijn gekomen. „Hierdoor wordt het politieke vertrouwen nog ver der op de proef gesteld", aldus Mar tin Farr, hoogleraar politicologie aan de universiteit van Newcastle. I zo'n twaalf procent. Maar ook de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA), die net als het Belang streeft naar i Vlaamse onafhankelijkheid, zou kie zers weglokken bij extreemrechts. „Het Vlaams Belang heeft de kans gemist om bredere groepen kiezers aan te spreken", zegt Jurgen Verstre pen, lijsttrekker in Antwerpen voor LDD en ex-Vlaams Belanger. Verstrepen stapte in 2007 op, nadat zijn pogingen om de partij 'salon- fahig' te maken, waren mislukt. Hij wilde een nieuw partijprogramma waarin elke verwijzing naar racisme uit de statuten geschrapt zou wor den. Verstrepen was ook voor een Forza Flandria, een groot rechts machtsblok in Vlaanderen. Zijn plannen werden echter gesaboteerd door de partijtop, waarna Verstre pen gedesillusioneerd afhaakte. „De harde lijn won. Vorige week' nog, hoorde ik Gerolf Annemans (Kamerlid van het Vlaams Belang, red.) in een interview praten over inboorlingen, primitieven en zwar te tentendoeken met alleen nog twee ogen om te zien. Vroeger zou den dergelijke uitspraken alle kran ten gehaald hebben, nu is het niet eens meer een bericht waard." „Het Vlaams Belang", zegt Verstre pen, „is een één-thema partij die niet in staat is om in deze finan- cieel-economische crisis naar bui ten te komen met een gefundeerd verhaal. Ideologisch gedram en platgetreden paden kenmerken de campagne van het Vlaams Be lang." Wat volgens de Gentse politico Meira Kumar. NEW DELHI - Het 543 zetels tellende Indiase parlement heeft gisteren voor het eerst een vrouwelijke par lementsvoorzitter gekozen. De 64-jarige Meira Kumar is van de laagste kaste dalit, die als paria's van het kastenstelsel in de hindoe cultuur gelden. Premier Manmo- han Singh sprak van een 'histori sche gebeurtenis': „Door u te kie zen, eren wij- de vrouwen van ons land en de gigantische bijdrage die ze geleverd hebben." BRUSSEL - De Europese Unie moet snel negentien miljard euro vrijma ken om de stijgende werkloosheid te bestrijden. Dat heeft voorzitter van de Europese Commissie, José Manuel Barroso, gisteren gezegd. Volgens Barroso moet er geld uit het zogenoemde Europese sociaal fonds beschikbaar worden ge maakt om leningen, opleidingen .en hulp aan in moeilijkheden ge raakte bedrijven te financieren. Hij presenteerde ook een plan om vijf miljoen stageplaatsen te creëren. GENÈVE - Het aantal gevallen van Mexicaanse griep in de wereld na dert de twintigduizend. Dat heeft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gisteren gezegd. De Vere nigde Staten meldden onlangs dui zend nieuwe gevallen van besmet ting. In totaal waren gisteren 19.273 mensen besmet. Volgens de WHO is de ziekte nu in 66 landen vastgesteld. Het virus eiste voor zo ver bekend 117 levens, voorname lijk in Mexico. COLUMBIA - De autoriteiten in de Amerikaanse staat South Carolina hebben de vergunning van een be grafenisondernemer ingetrokken. Die had van het stoffelijk over schot van een man van twee me ter lang de onderbenen boven de enkels doorgezaagd, omdat de man anders niet in zijn kist zou passen. De doodskist werd eerder dit jaar opgegraven om geruchten die sinds het overlijden van de man de ronde deden, te ontzenuwen. BREMERHAVEN - Twee homoseksue le pinguïns in de dierentuin van het Noord-Duitse Bremerhaven zijn vader geworden. Zij hadden een ei uitgebroed dat door de ouders was verstoten. De beide va ders zijn erg zorgzaam voor het kuiken, aldus de dierenarts van de dierentuin gisteren. De homopin guïns voeden het kindje met vis- brei. Een naam heeft het geadop teerde diertje nog niet, omdat het geslacht nog niet is bepaald. WASHINGTON - Een lijst van alle ci viele atoominstallaties in de Vere nigde Staten is per abuis op inter net terechtgekomen. Het 266 pagi na's tellende document werd door het Witte Huis aan het Congres ge stuurd en kwam via de website van de regeringsdrukkerij in de pu bliciteit. Hoewel publicatie van de lijst volgens het ministerie van Energie geen gevaar zou opleve ren, is hij inmiddels wel van de website verwijderd. LONDEN - Nieuw-Zeeland is het meest vreedzame land ter wereld, op de voet gevolgd door Denemar ken en Noorwegen. Hekkenslui ters zijn Afghanistan, Somalië en Irak, blijkt uit een ranglijst van 144 landen, die door Vision of Huma nity is samengesteld. Nederland staat, net als vorig jaar, op num mer 22. De opstellers van de lijst vergeleken zaken als geweld, ge organiseerde misdaad en militaire uitgaven. loog Carl Devos ook meespeelt, is dat de partij al twintig jaar mee draait. Twintig jaar groei, maar nooit zicht op deelname aan de macht, als gevolg van het cordon sanitaire: alle democratische par tijen in Vlaanderen hebben be loofd om nooit met het Belang een coalitie te vormen. Of, zoals een vrouw Dewinter op een ver kiezingsbijeenkomst toebeet: „Ik stem voor u, maar ge moet het nu waarmaken, anders ga ik afhaken." Toch is voorzichtigheid geboden, waarschuwt Verstrepen. „De Vla ming heeft sympathie voor de un derdog. Dat hebben de verkiezin gen van 2004 bewezen. De partij, toen nog Vlaams Blok, was net ver oordeeld voor racisme. Het leverde de hoogste score ooit op." SAN DIEGO - Het aantal verwondin gen dat mensen door hun compu ter hebben opgelopen, is in der tien jaar tijd met 732 procent geste gen. Dat is meer dan twee keer de stijging van het aantal huishou dens met een computer (309 pro cent). Het Amerikaanse onderzoek wordt in het julinummer van het American Journal of Preventive Medicine gepubliceerd. De meeste ongevallen gebeurden in huis. Kinderen onder de vijf jaar, die over computers waren ge vallen, werden het vaakst gewond binnengebracht in het ziekenhuis (43 procent). In ruim driekwart van de gevallen betrof het hoofd wonden. Ook zestigplussers liepen veelal letsel op omdat ze struikel den (38 procent). De meeste men sen raakten gewond omdat ze te gen computerapparatuur sloegen of trapten. Verwondingen aan han den en voeten kwamen daardoor gemiddeld het vaakst voor (57 pro cent). Een vallende monitor bleek de grootste boosdoener van alle verwondingen, maar na 2003 werd dit minder, omdat monitors lich ter en platter werden. Amerikaanse wetenschappers be studeerden 78.000 gevallen van di rect aan computers gerelateerde verwondingen, waarvoor mensen tussen 1994 en 2006 werden be handeld bij de spoedeisende hulp in ziekenhuizen. de kortingen op hun pensioen. On geveer 140.000 werknemers wer den gekort op hun pensioen of ver loren dat zelfs helemaal, nadat hun voormalige bedrijven failliet gingen. Premier Gordon Brown beloofde de gepensioneerden eerder dat ze gega randeerd 90 procent van hun pen sioen zouden krijgen, maar veel van hen beweren in werkelijkheid veel minder te ontvangen. foto Andy Rain/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9