Sport Erwin Mesu denkt in het ploegbelang ASSEPOESTER PZC Talententoernooi draagt naam van zijn grondlegger v.a. 6 juni verkrijgbaar Niels Mesu kanshebber op NK skeeleren voor beloften in Julianadorp. m 36_J_ Donderdag 4 juni 2009 W Erin Mesu, hier in actie tijdens de wedstrijd in Domburg, doet zaterdag mee aan het NK. door René van Stee MIDDELBURC - De pechduivel zit Er- win Mesu nadrukkelijk op de hie len. Een peesontsteking in de rech terknie bezorgde de 20-jarige skeeleraar uit Middelburg een val- se start van het seizoen. Eind vori ge week sloeg het noodlot weder om toe. Een val op de natte baan tijdens de eerste dag van een drie daagse wedstrijd in Staphorst deed dezelfde knie vollopen met vocht. Met het NK in het Noord-Holland se Julianadorp in het vooruitzicht, kon die val bijna niet op een slech ter moment komen. „Na een periode vol ongemak ging het in Staphorst eindelijk weer eens naar wens. Het is dan brute pech dar je onderuitgaat. Heel ver velend natuurlijk, maar ik maak me er ook niet al te druk om. Dit zijn zaken waarop je toch geen grip hebt. De kansen zullen ooit weer eens keren", verklaart de bes te Zeeuwse rijder op het A-niveau - de hoogste landelijke klasse - op nuchtere toon. Aangezien Erwin Mesu normaal gesproken niet in de vorm ver keert om zaterdag voorin mee te doen op het NK, offert hij zich op voor het teambelang. Zijn ploeg Gi- bo-Beka heeft in Durk Fabriek en Willem Hut, dit jaar al winnaar in Almere in het kader van de lande lijke criteriumcompetitie World on Wheels, twee reële kansheb bers binnen de gelederen. Aange zien op het zes kilometer lange parkoers in Julianadorp negen van de tien keer de sprinters de boven toon voeren, hoopt Mesu op een stevige wind. „In die omstandigheden is de kans heel groot dat we als ploeg de wed strijd heel hard kunnen maken. De sterksten blijven daardoor aan het eind over. En normaal gespro- ken zitten Durk en Willem daar ook bij", vertelt hij over de mogelij ke tactiek van Gibo-Raps in Julia nadorp. Erwin Mesu hoopt in de kop van Noord-Holland voorgoed af te re kenen met de tegenslagen die hem de voorbije maanden steeds weer terugwierpen. Ondanks die pech beschouwt hij zijn seizoen nog al lerminst als mislukt. Hij richt zijn pijlen onder meer op de prestigieu ze klassieker in het Friese Hallum, die eind augustus in het kader van de Holland Inline Cup wordt verre den en waar hij vorig jaar de vijfde plaats behaalde. Mesu houdt zich bovendien vast aan het verloop van het vorige sei zoen. Toen maakte hij in juli en aan het eind van augustus en be gin september twee hele sterke pe riodes door, met zelfs een overwin ning in de World on Wheelswed- strijd in Oldebroek. „Wie weet ge beurt nu precies hetzelfde. Natuur lijk moet ik nog extra aan de bak, omdat ik toch een trainingsachter stand heb opgelopen. Maar dat komt wel goed, zeker als je be denkt dat ik in het afgelopen jaar veel sterker ben geworden." MIDDELBURG -"In Ouwerkerk wordt zaterdag voor de tweede keer een voetbaltoernooi voor talenten on der 23 jaar uit de regio Zeeland en Goeree Overflakkee gespeeld. Deel nemers zijn de regioselecties van Schouwen-Duiveland, Zeeuws -Vlaanderen, titelverdediger Wal cheren en Flakkee. Het toernooi draagt met ingang van dit jaar de naam Jaap Goud Re giotalenten toernooi. Jaap Goud is een van de grondleggers van het toernooi. Afgelopen winter over leed hij en als eerbetoon draagt het toernooi alsmede de hoofd prijs (Jaap Goud Wisselbokaal) nu zijn naam. De wedstrijden op sportpark 't Eultje duren tweemaal 20 minu ten. Het eerste duel (Schouws elf- tal-Flakkees elftal) wordt om 11.00 uur afgetrapt, het laatste om 15.10 uur. Omstreeks 16.30 uur is de prij suitreiking. In tegenstelling tot Erwin Mesu wordt zijn jongere broer Niels wel voorin verwacht op het NK. De 17-jarige rijder bij de beloftes, het op één na hoogste landelijke ni veau, maakt tot dusverre een pri ma seizoen door. Begin deze week behaalde hij een vierde plaats in 't Veld. Eerder won hij in Oldebroek en pakte hij onder meer de twee de plek in Steenwijk en een vierde plaats tijdens Domburg on Wheels. E SLACEN y- SCHIETINGEN 's-Heerenhoek. Verenigde Senioren. 1e hoofdvogel: Sj. Raas (Victoria), 2e hoofdvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied), 1 e zijvogel: C. Jere- miasse (Zorgvlied), 2e zijvogel: D. Brand (Zorg vlied), 3e zijvogel: Sj. Raas (Victoria), 1 e kal: P. Vette (Concordia), 2e kal: E. Nutzmann (Zorg vlied), 3e kal: C. Eversdijk (St. Sebastiaan), 4e kal: B. Bos (St. Sebastiaan), meeste kleine vo gels: J. de Jonge (Soranus), vliegende vogel: F. Koens (Spes Nostra). Ovezande. Biokschieting. Wip 1: Arno Kop- mels. Wip 2: Patr. Oosthoek. Wip 3: John Kop- mels. Oudelande. Wip 1: 1e hoofdvogel: P. Smul ders (Victoria), 1e zijvogel: M. Wisse (De Wes- terschelde), 2e zijvogel: C. Jeremiasse (Zorg vlied), 3e zijvogel: C. Riemens (Victoria), 4e zij- vogel: F. Koens (Spes Nostra), 1e en 2e kal: M. Joosse (Edele Handboog), 3e kal: M. Franse (Victoria), 4e kal: J. de Koeyer (Diana). Wip 2: 1e hoofdvogel: M.C. Verdonk (Concordia), 2e hoofdvogel: Sj. Raas (Victoria), 1e zijvogel: R. Klippel (Doel naar Hoger), 2e zijvogel E. Maat (Zorgvlied), 3e zijvogel: J. Braam (Ons Genoe gen), 4e zijvogel: H. van Hekken (Victoria), 1e kal: M. van Steenbergen (Willem Teil), 2e kal: C. de Jonge (Soranus II), 3e kal: H. Jansens (Ons Genoegen), 4e kal: C. Riemens (Victoria). TENNIS Parijs. Roland Garros. Mannen, kwartfina les: Federer (Zwi/2) - Monfils (Fra/11) 7-6 (6) 6-2 6-4, Del Potro (Arg/5) - Robredo (Spa/16) 6-3 6-4 6-2. Vrouwen, kwartfinales: Koeznetsova (Rus/7) - Serena Williams (VSt/2) 7-6 (3) 5-7 7-5, Sto- foto Lex de Meester Overige deelnemers Tijdens het NK in Julianadorp komen nog meer Zeeuwen aan de start. A-rijders: Andries Minderhoud (Waarde). Masters: Leo Janse (Yerseke), André van Espen (Axel) en Kees Cijsouw (Oostburg). Kadetten jongens: Anthony Janse (Yerseke) en Antwan Tol- hoek (Yerseke). sur (Aus/30) - Cirstea (Roe) 6-1 6-3. Dubbelspel, halve finales: Medina Garrigues/ Ruano Pascual (Spa/3) - Black/Huber (Zim/ VSt/1) 7-5 5-7 6-2, Azarenka/Vesnina (WRu/Rus/12) - Su-Wei/Peng Shuai (Tai/Chn/ 9) 6-3 7-5. Gemengddubbel, halve finales: Huber/Bob Bryan (VSt/1) - Grönefeld/Knowles (Dui/Bah) 6-2 6-2, King/Melo (VSt/Bra) - Petrova/Mirnji (Rus/WRu/4) 6-2 3-6 10-7. Kapelle. Accon AVM Kapelle Open. Vrouwen enkelspel. DE5: A. Eland-M. van Trigt 1-6 6-3 6-3. Mannendubbelspel. HD5: B. Ruisaard/M. van Woerkom-D. Altena/N. de Marco 6-2 6-2, J. Pijpelink/R. Struijk-M. l'Abee/S. de la Cousine 6-3 6-3. Gemengddubbelspel. GD5: C. Ganse- man/R. van Oost-M. Braam/M. Inja 6-4 7-5. VOETBAL Finale play-offs promotie/degradatie, derde wedstrijd. RKC Waalwijk - De Graafschap 1-0 (1-0). 27. De Ceulaer 1-0. Scheidsrechter: Wegereef. Gele kaart: Snoyl, Garcia (RKC Waal wijk), Wuytens, Heijblok (De Graafschap). Aan tal toeschouwers: 6500. Bijzonderheid: RKC promoveert naar de eredi visie, De Graafschap degradeert naar de eerste divisie. WIELRENNEN Luxemburg. Ronde van Luxemburg. Pro loog, tijdrit: 1. Rast (Zwi) 2,7 km in 3.46 (43,008 km/uur), 2. Hivert (Fra) 0.02, 3. Feillu (Fra) 0.04, 4. Bazajev (Kaz) 0.05, 5. Larsson (Zwe) 0.06, 6. Klöden (Dui) 0.08, 23. De Kort 0.12, 42. Eltink 0.17, 48. Veelers 0.18, 85. Löwik 0.24. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl knip de bon uit de zaterdagkrant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 98