PZCI33 Monfils laat hoop vervliegen 35 35 Federer werkt in Parijs niet mee aan feestje van het thuispubliek. Kouwijzer verhuist naar Upstairs Weert Wildcard Kerkhove grastoernooi Rosmalen Wie een piezzel maakt ueoK een andek, wint ze£f de pup niet Ook Bayern mengt zich in strijd om Braafheid Armlastig Astana kan UCI toch overtuigen Donderdag 4 juni 2009 Tip? sport@pzc.nl RKC keert ten koste van De Graafschap terug in de eredivisie Rafael van der Vaart kan ondanks slecht jaar nog steeds genieten Met een glimlach neemt Roger Federer (rechts) de felicitaties in ontvangst van Gael Monfils. De Zwitserse favoriet neemt het in de halve finale op tegen de Argentijn Martin Del Potro. foto Christophe Karaba/EPA door Marco Knippen PARIJS - Een heksenketel werd het gisteren niet op het centre court van Roland Garros. De uitingen van Frans chauvinisme bleven ruimschoots binnen de perken, omdat het wedstrijdverloop tus sen Gaël Monfils en Roger Federer er geen aanleiding toe gaf! De con frontatie waar door het thuispu bliek reikhalzend naar was uitgeke ken, eindigde in een anticlimax. De hoop dat - na de vroege aftoch ten van Rafael Nadal, Andy Mur ray en Novak Djokovic - Monfils het ontstane machtsvacuüm met een zege op Roger Federer zou il lustreren, vervloog in een tijdsbe stek van twee uur en tien minu ten. Slechts in de eerste set wist hij aanspraak op de winst te ma ken, maar na de verloren tiebreak werd Monfils tot een bijrol veroor deeld: 6-7, 1-6, 4-6. Tot teleurstel ling van zijn vele fans, waarvan sommigen op de zwarte markt voor een plaatsbewijs in het volge pakte stadion Philippe-Chatrier driehonderd euro in plaats van het gebruikelijke tarief van circa vijftig euro hadden neergeteld. Met Monfils verdween de laatste Fransman uit het strijdperk. Bij aanvang van het tweede Grand Slamtoernooi van het jaar doken in het hoofdschema de namen van negentien spelers met de Fran se nationaliteit op, maar inmiddels hebben ze stuk voor stuk een pas op de plaats gemaakt. Het is de tragiek van een tennisna- tie waar telkens profs van de lopen de band rollen. Eens te meer blijkt dat wereldtoppers weliswaar kun nen worden opgeleid, maar dat kampioenen geenszins kunnen worden gekweekt. De laatste Frans man die de Coupe des Mousquetai- res mocht vasthouden, was Yan- nick Noah in 1983. Nadien wist niemand meer de macht te grij pen, ook niet tijdens de Australian Open, Wimbledon of US Open. Toch lijkt het tij te keren. laren- lang was de trend dat Frankrijk louter rasartiesten afleverde. Enter tainers die technisch begaafd wa ren, maar in mentaal opzicht nog al eens ontspoorden. Die achilles hiel lijkt inmiddels verleden tijd. Monfils en Tsonga hebben al aan- Gaël Monfils slaagt er tegen Ro- ger Federer niet in voor een stunt te zorgen. Daarmee ver dwijnt de laatste Fransman uit het schema van Roland Garros. getoond wel degelijk over een win naarmentaliteit te beschikken. Het duo moet nog iets meer tijd wor den gegund. En met Gilles Simon, met zijn zevende positie de hoogst geklasseerde Fransman op de we reldranglijst, plus de in potentie misschien wel meest getalenteerde Richard Gasquet, moet niet wor den uitgesloten dat de gloriejaren terugkeren. Dat Monfils tegen Federer niet de eerste proeve van bekwaamheid kon afgeven, lag misschien ook aan zijn opspelende knie. Hij be woog minder goed dan anders. De man die zich doorgaans onder scheidt met zijn benen van elastici teit en ogenschijnlijk onhaalbare ballen weet te retourneren, ge droeg zich ditmaal passief Zodoen de slaagde hij er niet in zijn presta tie van vorig jaar te evenaren. Toen bereikte hij de halve finale, waarin Federer zich overigens eveneens als kwelgeest opwierp. Om van het 'eigen' succes te proe ven, is het Franse tennispubliek voor het 26e achtereenvolgende jaar in de slotdagen gedwongen naar het op het park gelegen Ten- niseum uit te wijken. Daar kun nen ze herinneringen ophalen aan vergeelde helden. En dromen dat de gouden tijden van weleer ooit terugkeren. Koeznetsova stuurt Serena Williams naar huis Ze vindt zichzelf de beste tennisster van de wereld. Voorlopig kan Sere na Williams zich echter weer op andere activiteiten richten. Svetlana Koe znetsova stuurde de als tweede geplaatste Amerikaanse gisteren in de kwartfinale van Roland Garros naar huis. De Russin besliste het spectaculaire duel met de tienvoudig Grand Slam- winnares na 2 uur en 47 minuten: 7-6 5-7 7-5. Koeznetsova stuit in de halve eindstrijd op de verrassende Samantha Stosur. De 25-jarige Austra lische had geen moeite met de Roemeense Sorana Cirstea: 6-1 6-3. Williams vond dat ze zelf schuld had aan de nederlaag. „Ik verloor van mezelf, niet door de tegenstander. In de derde set heb ik de zege wegge geven. Het was alsof ik zei: Wil jij naar de halve finale? Ik niet. En zij vond het prima", klonk het met enig cynisme uit de mond van de Ameri kaanse, die in 2002 Roland Garros op haar naam schreef. WEERT - Basketbalploeg Upstairs BSW heeft pointguard Mitchel Kouwijzer aangetrokken. De 1,82 meter lange speler, die afkomstig is uit Terneuzen, is de vervanger van leremy Ormskerk die naar Rot terdam vertrok. Kouwijzer speelde twee seizoenen bij Bluestream Seals (Den Helder). Het voorbije seizoen speelde hij gemiddeld 17 minuten per wedstrijd en was hij goed voor 6,3 punten en 2 assists. ZIERIKZEE - Lesley Kerkhove heeft een wildcard gekregen voor de kwalificaties van het grastoernooi Ordina Open. Het wordt voor de zeventienjarige tennisster uit Zie- rikzee haar debuut in Rosmalen. De kwalificatiewedstrijden wor den in het weekeinde van 13 en 14 juni afgewerkt. Kerkhove was de afgelopen dagen actief bij het jeugdtoernooi op Roland Garros. Ze strandde in de tweede ronde. ^3^ www.lekkerpuzzelen.nl ENSCHEDE - De strijd om FC Twen- te-verdediger Edson Braafheid wordt steeds interessanter. Bayern München, dat het komende sei zoen wordt getraind door Louis van Gaal, heeft nu ook serieuze in teresse in de linkervleugelverdedi ger. Eerder had ook Schalke 04 al zijn voelsprieten naar Braafheid uitgestoken. In Nederland hebben Ajax en PSV serieuze interesse in de linksback en international. PARIJS - De internationale wielren- unie UCI heeft de noodlijdende wielerploeg Astana toestemming gegeven om voorlopig wedstrijden te blijven rijden. De Kazachstaan- se equipe gaf de UCI voldoende fi nanciële garanties. De sponsors uit Kazachstan hebben dit seizoen nauwelijks aan de financiële ver plichtingen voldaan. De UCI dreig de de licentie van Astana in te trek ken vanwege de financiële chaos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95