Vierde minister stapt België jaagt op 'kinderontvoerders Vlaams Belang lijkt over De Bouw maakt het Kom naar een project bij u in de buurt! Macht glipt Britse minister-president door de vingers. Uitgekleed Politie neemt geen risico met mogelijk misplaatste grap. mtm Geen angst voor 'zwarte zondag' bij Belgische parlementsverkiezingen Zaterdag 6 juni van 10.00 tot 16.00 uur 8 Donderdag 4 juni 2009 Restauratie N.H. Kerk •Bezoekadres: Markt, Groede Door: Leenhouts Aannemings bedrijf B.V. KUNST Bezoekadres: Kleverskerkseweg 21, Middelburg Door: KUNST/ RWS Zeeland Nieuwbouw hotel van der Valk Bezoekadres: Paukenweg 3, Middelburg Door: Aannemingsbedrijf Fraanje B.V. Nieuwbouw Mortiere Bezoekadres: Klarinetweg, Middelburg Door: Walcherse Bouw Unie Nieuwbouw woonzorgcomplex Theresiahof Bezoekadres: Deken Tomaslaan, 's Heerenhoek Door: Bouwbedrijf Rijk B.V. Restauratie Hervormde Kerk Scherpenisse Bezoekadres: Molenstraat, Scherpenisse Door: Bouwbedrijf J. van de Linde Kloetinge B.V. Kijk voor het meest actuele overzicht van alle projecten op www.dagvandebouw.nl Appartementencomplex Schuttershof Bezoekadres: Schuttershofweg, Terneuzen Door: Aannemersbedrijf Van der Poel B.V. Dijkwerkzaamheden Zwakke Schakel Bezoekadres: Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen Door: Zeeuwse Stromen B.V. Appartementencomplex Hooglicht Bezoekadres: Rubenslaan 4, Vlissingen Door: Bouwbedrijf Boogert Nieuwbouw appartementen Hof van Reymerswael en zorg centrum Vredelust te Yerseke Bezoekadres: Hogeweg, Yerseke Door: De Kok Bouwgroep Nieuwbouw De Lanen Bezoekadres: Korte Blokweg, Zierikzee Door: Aannemingsbedrijf Fraanje B.V. door onze correspondent Yolanda Bobeldijk LONDEN - Ook de Britse minister van Lokaal Bestuur, Hazel Blears, treedt af naar aanleiding van het schandaal over de onkostendeclara- ties van Britse politici. Dat hebben Britse media gisteren gemeld. Blears zou daarmee de vierde be windspersoon zijn die opstapt naar aanleiding van het declaratie schandaal. De woordvoerder van de minister had niet meteen een reactie op het bericht, dat werd ge bracht door de BBC en SkyNews. Blears heeft volgens eerdere media berichten belastingvrij tienduizen den ponden verdiend met de ver koop van een huis dat door haar met gemeenschapsgeld werd on- derhouden.Premier Gordon Brown noemde het gedrag van Blears eerder al 'onaanvaardbaar', maar ontsloeg haar niet. Er staat de Britse regering een flin ke herverdeling van departemen ten te wachten. Minister van Bin nenlandse Zaken Jacqui Smith en twee onderministers met kleinere portefeuilles kondigden dinsdag al hun vertrek aan. Het vertrek van Blears is een nieu we nagel aan de doodskist van pre mier Gordon Brown. Zijn dagen als regeringsleider lijken geteld. Parlementsleden van zijn eigen La- bour-partij verzamelen handteke- ningén voor een brief waarin Brown wordt gevraagd op te stap pen en de kiezer staat klaar om hem vandaag de nekslag te geven bij lokale en Europese verkiezin gen. Premier Brown lijkt boven dien de regie kwijt over de 'reshuf fle' die hij in zijn kabinet wil door voeren. De Britse pers toont foto's van een vermoeide regeringslei der, met afgekloven nagels. Het ver woestende declaratieschandaal dat de complete Britse politiek al we ken in zijn greep heeft, verlamt de kabinetsploeg, die nu lijkt te im- ploderen. De chaos in Downing Street neemt met het uur toe. „Het omverwerpen van de pre- door onze correspondent Pascale Thewissen BRUSSEL - Een misplaatste grap, of wil iemand echt kinderen ontvoe ren? De Belgische politie neemt met de kinderontvoerders Dut roux en Fourniret in het achter hoofd, geen enkel risico en is een grootscheepse klopjacht begonnen op twee mannen in een zwart be stelbusje. Die hebben op verschil lende plaatsen in België al vijf kin deren de stuipen op het lijf ge jaagd, door te proberen hen de au to in te sleuren. „De kinderen zijn slechts bang ge maakt, maar mogelijk had het duo veel slechtere bedoelingen", zegt persmagistraat Geert Merchiers van het parket van Oudenaarde, dat het onderzoek leidt. „De da ders moeten gepakt worden, en snel. De kinderen zijn behoorlijk van slag. Ze durven niet meer al leen naar school te fietsen. Ouders zijn bang. Dit moet stoppen." Het meest recente slachtoffertje was de elfjarige Lennert uit Dil- sen-Stokkem, vlakbij de Neder landse grens bij Sittard. Op 20 april was hij op de fiets van school op weg naar huis, toen een man hem door het open autoraam bij de arm greep. De jongen wist zich los te rukken en weg te fietsen. Zijn beschrijving van de dader stemde overeen met die van twee andere kinderen uit Zottegem, in Oost-Vlaanderen. Daar werden een dag eerder twee broertjes, van elf en dertien jaar oud, klemgere den door een donkere bestelwa gen met daarin twee mannen. „De man deed zijn deur open en ging naast de auto staan. Wij konden er niet meer door. Hij keek me aan, ik was echt bang. Toen kroop hij met zijn hoofd in de auto en ik hoorde hem tegen de bestuurder zeggen: die gastjes zijn te oud", ver klaarde één van de jongens in Tele- facs Crime, de Vlaamse variant van Opsporing Verzocht. De twee mannen worden ook ver dacht van een poging tot ontvoe ring in augustus vorig jaar in Zwalm, in de Vlaamse Ardennen. TWee kinderen, een jongen van drie en een meisje van twaalfj wer den daar achtervolgd door twee mannen in een grote, zwarte auto met Belgische nummerplaat die schreeuwden dat ze moesten in stappen. De kinderen wisten to taal in paniek te ontkomen. LONDEN - Gehuld in slippers en spandoek tonen Britse demonstran ten voor het parlementsgebouw in Londen dat ze uitgekleed zijn door door Pascale Thewissen ANTWERPEN - De Belgen kiezen zondag een nieuw Waals, Vlaams en Brussels parlement. Angst voor een nieuwe 'zwarte zondag' is er deze keer niet. Het Vlaams Belang, vijf jaar geleden met 24,2 procent van de stemmen nog de grote win naar in Vlaanderen, lijkt over haar hoogtepunt heen. „Heb je dat bericht gelezen over die vrouw uit Geraardsbergen die halfdood is geslagen. En waarom? Voor haar handtas, waar amper vijftig euro in zat", zegt John (53), terwijl hij nog een slok neemt van zijn pint. „De vrouw vecht in het ziekenhuis voor haar leven, terwijl de daders, die bekend zijn bij de politie, vrij rondlopen. Dat is nou gerechtigheid op z'n Belgisch. En dan durf je nog te vragen waarom ik op het Vlaams Belang stem", briest hij. De man naast hem aan de toog knikt instemmend. Hier in café Jo- zes aan het koningin Astridplein in Antwerpen is de steun voor het Vlaams Belang ongebroken. Bui ten aan de gevel hangen twee le vensgrote foto's van hun held, Fi- lip Dewinter, leider van de ex treemrechtse partij. Bij de vorige Vlaamse verkiezingen, in 2004, nog goed voor ruim 24 procent van de stemmen. Die score lijkt het Vlaams Belang komende zondag bij lange na niet te halen. De aanhang van het Vlaams Belang brokkelt afj nadat de verkiezingen in België twee de cennia uitdraaiden op 'zwarte zon dagen', met grote zeges voor de partij. Tot de gemeenteraadverkie zingen in 2006, toen de socialis tische burgemeester Patrick Jans- sens in Antwerpen, de bakermat van extreemrechts, meer voorkeur stemmen wist te behalen dan De- winter. In de peilingen komt het Vlaams Belang dit keer niet verder dan zes tien procent van de stemmen. Vooral nieuwkomer Lijst Dedecker (LDD), van de populistische ex-ju- docoach Jean-Marie Dedecker, lijkt met de winst weg te lopen. Vol gens" de peilingen is hij goed voor f Huizen, bruggen, kantoren, scholen, tunnels... We staan er niet elke dag bij stil wat de bouw maakt. Maar op zaterdag 6 juni wel. U bent dan van harte welkom op een van de vele projecten, die zijn opengesteld voor het publiek in het kader van de Dag van de Bouw. Dit is uw kans om de bouw van dichtbij te bekijken!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8