Uit Wemeldinge manifesteert zich als kunstenaarsdorp Kunstroute Wemeldinge Ia Donderdag 4 juni 2009 1 3 1 Sint Maartenskerk 9 Eduard Arutjnian 17 Greet Lyklema 25 Juul Kortekaas 2 Janny Enstra-Docters van Leeuwen 10 Miro Zovko 18 Cathrien de Leeuw 26 Wil van Weele 3 Susan de Visser 11 Magdalena van Bunder 19 Maria Suijkerbuijk-Verbaarschot 27 Marjan Leeuwesteijn 4 Adrian Salomé 12 Ireen Schmid 20 Jozien Weststrate 28 Erica Mohrmann 5 Pieter van Staveren 13 Els Mulder 21 Marius Weststrate 29 Arjan van Hekke 6 De Vliedberg 14 Anja van der Neut 22 Leo Burgs 30 Liesbeth Kool-Gaemers 7 Paul Sanderse 15 Marlou Pluymaekers 23 Henk Bisschop 31 Carmen Milhous-Arendt 8 Berita Valk 16 Vera Persoons 24 Berny Veerman 32 Willem Ploum Q Het Zeeuwse Beeld Lies van Strijdhoven Q Mariusvan Nieuwkerk Atelier Altena Q Kinderproject o.l.v. Dorothée de Wilde door Ali Pankow Wemeldinge is een echt kunste naarsdorp. Volgens voorzit ter Koos de Vos is de bevol king trots op dat predikaat en bestaat er een breed draagvlak voor de jaarlijk se Kunst- en Natuurroute, die het ko mend weekend voor de twaalfde keer wordt gehouden. „Het is jaren geleden begonnen in de Dorpsstraat in Wemeldinge. Bij toeval ble ken zich daar ineens zo'n zes a zeven beel dend kunstenaars te hebben gevestigd. Zij stonden aan de wieg van de eerste Kunst- en Natuurroute. In de loop der ja ren is dat vrij snel uitgegroeid tot een ma nifestatie niet alleen in het dorp zelf, maar ook in de periferie", vertelt De Vos. Tot de ruim dertig exposanten behoren beeldhouwers, aquarelisten, keramisten, goudsmeden en een hoedenontwerpster. Zij creëerden allemaal een kunstwerk in het kader van het specifieke thema dat jaarlijks aan deze manifestatie wordt ver bonden. De deelnemers exposeren dit sa men met hun andere kunstwerken. Het thema van de route dit keer is Parels van de Oosterschelde. In de maand juli zijn de themawerken gezamenlijk te bezichtigen in de hal van het gemeentehuis van Ka- pelle. Vervolgens wordt de Kunst- en Na tuurroute Wemeldinge in het weekend van zaterdag 22 en zondag 23 augustus nogmaals opengesteld voor het publiek. „Het is inmiddels een bekend gegeven dat wij meer aanbod hebben dan dat wij kunnen plaatsen binnen de route. Er moeten dan ook mensen worden afgewe zen", zegt De Vos. Volgens hem gebeurt die afweging zeer zorgvuldig en levert dat geen boze reacties op. „Een volkomen on afhankelijke jury, bestaande uit deskundi gen van buitenaf beoordeelt het aanbod en bepaalt wie er niet en wel mogen mee doen. Volgens De Vos gaat het immers ook om bewaking van een kwalitatief hoog aanbod. Naast kunstenaars in We meldinge en omgeving wordt ook elk jaar een gastexposant uitgenodigd om mee te doen aan de Kunst- en Natuurroute. Dit keer is dat Miro Zovko. Deze beeldend kunstenaar komt uit Tuzla (Bosnië-Herze- gowina) en woont sinds enkele jaren in Middelburg. Zovko combineert in zijn schilderijen elementen uit de realiteit met irreële voorstellingen. Zijn ma- gisch-surrealistisch werk biedt de toe schouwer alle ruimte voor eigen interpre taties. Het werk van de gast-exposant is te zien op de locatie Hoogeweg 15 in We meldinge. Ook de schooljeugd is betrokken bij het thema Parels van de Oosterschelde. De kin deren van groep 3 van de plaatselijke ba sisscholen hebben onder leiding van Dor othée de Wilde collages en sieraden ge maakt. Hun kunstwerkjes zijn te zien op het expositieadres Westelijke Kanaalweg, ofwel het terras tegenover hotel Smits. Daar wordt ook vrijdagmiddag om 17.30 uur de manifestatie officieel geopend Daarna gaan deelnemers en genodigden naar locatie E, het peilhuisje van Wout Kole. „Daar hebben we dit keer iets bij zonders. Dankzij sponsoring en bijdragen van gemeente en provincie is het gelukt het beeld De zeemeermin van Leon Ver munt, de gastexposant van vorig jaar, aan te kopen", vertelt De Vos. Volgens hem benadrukt deze aankoop het karakter van Wemeldinge als kunstenaarsdorp. De route kronkelt het komend weekend langs de mooiste locaties in dorp en naas te omgeving. Naast genoegen aan kunst en natuur, krijgen de bezoekers ook diver se muziekoptredens gepresenteerd. Kunst- en Natuurroute Wemeldinge, vrij. 5 juni: 12-17 uur; zat. 6 juni 11-17 uur en zon. 7 juni: 12-17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89