Beachboom blijft eigenzinnig Uit Scheldejazz heeft een verhaal podium uit 2009 van de JazzExpress, is aan mijn jubileum opgedragen. Verder heb ik een cd-presentatie met Rein de Graaff gedaan." In Porgy en Bess krijgt het optre den wel een speciaal tintje. Zo speelt bijvoorbeeld tenorsaxofo nist David Schnitter mee. Schnit- ter is bekend van Art Blakey's Jazz Messengers en vergezelt vrijdaga vond het Edgar van Asselt Trio in Porgy en Bess. „En naar ik hoorde doet ook Jan Menu met ons mee. Met Schnitter speelde ik overigens Eric Ineke JazzXpress met gasten: zat.6 juni, Porgy Bess Terneuzen; 22.00 uur. Bezetting: Eric Ineke (drums), Marius Beets (contrabas), Sjoerd Dijkhuizen (tenorsaxofoon), Rob van Bavel (Piano) en Rodolfo Ferreira Neves (trompet). DONDERDAG 4 JUNI Jazzimpuls Jazztoppers Ack van Rooijen (trompet, bugel) en zangeres Soesja Citroen brengen Berend van den Berg (piano), Ruud Ouwehand (contrabas) én een speciale gast mee om het Berg se Jazzweekend 2009 te openen. Bergen op Zoom, De Maagd, 20 uur. Dj Contest Tweede editie van deze talentenjacht voor dj's. Goes, 't Beest, 21.00 uur. VRIJDAG 5 JUNI Orgelconcert De vaste bespeler van het Batz-Witte orgel, Henk G. van Putten, speelt mu ziek uit verschillende Europese lan den. Kapelle, hervormde kerk, Kerkplein 4, 20.00 uur. Lost Key On Tour Met de metalbands Carnal Enigma, Crimson Black en Backlash. Vlissingen, De Piek, vanaf 22.00 uur. Broodtroosters en Lost in Chaos In het kader van Lost Key On Tour in Vlissingen treedt coverband The Broodtroosters op, gevolgd door een open jamsessie en Club Midnight - Lost in Chaos (tot 5.00 uur) met de dj's Blade, Chaos, Horus, Loudnezz, Mike, Tempo Team, Tha Nouky en Xearo. Vlissingen, De Concurrent, vanaf 22.00 uur. In paradisum Het Cadant Symfonie Orkest en het Zeeuws Vlaams Kamerkoor brengen werk van Bach en Mozart en het laat ste deel van Faure's Requiem In paradi sum. Oostburg, St. Eligiuskerk, 20.00 uur. Anywave Popfestival Anywave met Six Strings Down, Nuff Said, Julian Sas en Vota Fonzie. Zierikzee, Brogum, 20.00-2.00 uur. The Blasters Band eind jaren '70 opgericht door Phil en Dave Alvin, bassist John Bazz en drummer Bill Bateman, brengt mix van blues, rockabilly, vroege rock 'n roll, vleugje punk en oude rhythm blues. Voorprorgamma: de Zeeuwse bluesformatie The Ditch Divers. Goes, 't Beest, 21.00 uur. Schelde Jazz Festival Experimentele jazz van het trio van Wijck, Kern, van Millegem en dj Fun-Q-Bator. Terneuzen, De Pit, 22.00 uur. door Martijn de Koning Eigenzinnig, dat is de term die past bij Beachboom. De organisatie van het fes tival in de oksel van de Brou- wersdam ziet de belangstelling jaarlijks groter worden, maar laat zich niet gek maken. Het dance-feest behoudt zijn ken merken: intiem en verrassend. Dat de organisatie de oren niet laat hangen naar het grote publiek, is de kracht van het festival. Dat begon vijftien jaar geleden als een onder-elkaar-feestje, omdat er op Schouwen-Duiveland zo weinig te doen was voor twintigplussers. De minimumleeftijd voor bezoekers is overigens nog steeds 21 jaar. In middels komen jaarlijks 3500 men sen op het festival af „Dat zouden er best meer kunnen zijn, maar we houden het bewust intiem", zegt organisator Joop Alphenaar. De organisatie besloot op een an dere manier in te spelen op het succes: dit jaar zijn er drie edities van Beachboom. De eerste was be gin dit jaar in een strandpaviljoen in Rockanje, de tweede komt er za terdag aan en de laatste staat voor 5 september op de rol. „We vin den dat leuker dan in één keer een feest geven voor tienduizend men sen", stelt Alphenaar. Zoals elk jaar heeft het festival ook dit jaar een thema: de maan, of wel: Ritmo de la Luna. Het eerste en derde deel van het festival kre gen de namen 'eerste kwartier' en 'laatste kwartier' mee, zaterdag staat in het teken van volle maan. Dat komt terug in de kledingvoor schrift Stardust white), maar ook in de spectaculaire, deels nog ge heime aankleding van het festival. Ook de inhoud bevat weer verras singen. Zo sluit het festival af met een stukje opera. Op het podium staan verder on der anderen de dj's Jip de Luxe, Desiray, Santos Suarez, Lucien Foort, Lady Bee en het duo Sher- manology. Er zijn kaarten te koop bij verschillende voorverkoop adressen en, mits niet uitverkocht, aan de kassa. Voor meer informa tie: zie www.beachboom.nl. Beachboom, zaterdag 6 juni, strand bij beachclub Perry's bij Scharendijke, 16.00 tot 01.00 uur. ZATERDAG 6 JUNI Jeugdtheaterschool Zeeland Leerlingen van de Jeugdtheaterschool Zeeland tonen in verschillende voor stellingen waar zij afgelopen jaar op theatergebied mee bezig zijn geweest. Goes, 't Beest, 12.30, 13.30, 14.30, 16.00, 17.00, 18.30, 19.30 en 20.30 uur. Vól-koren Middelburg Vól-koren, het zangfestijn in het eerste weekend van juni, be leeft de elfde editie met 105 koren, zanggroepen en ensembles in alle mo gelijke genres. Rond 16.45 uur geza menlijke afsluiting op het Abdijplein. www.middelburgvolkoren.nl Middelburg, diverse locaties in het centrum. Shantykoor Het shantykoor Muiterij Kantje Boord treedt gratis op. Zoutelande, strandpaviljoen De Bran ding, 19.30 uur. Donderdag 4 juni 2009 1 1 Symfonieorkest Christelijk symfonieorkest Sjosjanim speelt werk van Beethoven, Weber, Van Bree en Mendelssohn. Solist is de klarinettiste Johanna Molanaar. Goes, Grote of Maria Magdalenakerk, 19.30 uur. Gé Reinders In 'Bloas mich 't landj door' staat de Limburgse zanger op het podium met fanfare Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Anywave Popfestival Anywave met onder ande re Elle Bandita (ex-Riplets), Ocean's Ed ge, Bazzookas, Pornolocic, The Hot Stewards en veel lokaal talent. Brogum, Julianastraat Zierikzee, van 14.00 tot 2.00 uur. Flowriders Flowriders is een mix van broken beat, future funk en r&b. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. Taptoe Zeeland Nederlands Kampioenchap voor jeugd- korpsen, in de avonduren gevolgd door de Taptoe Zeeland 2009 met de crème de la crème van de Nederland se drumfanfares en showbands. Vlissingen, sportpark GPC, vanaf 12.30 uur. Schelde Jazz Festival Optreden Lavalu, funk/pop/jazz. Terneuzen, De Pit, 22.00 uur. ZONDAG 7 JUNI Manhuistuinconcert Het fanfareorkest en de slagwerk groep van Muziekvereniging Euphonia uit Goes laten verschillende Afrikaan se liedjes en ritmes horen. Goes, Manhuistuin, 12.00 uur. Jeugdtheaterschool Zeeland Leerlingen van de Jeugdtheaterschool Zeeland tonen in verschillende voor stellingen waar zij afgelopen jaar op theatergebied mee bezig zijn geweest. Goes, 't Beest, 13.30, 14.30, 15.30 en 16.30 uur. My Sweetest The Locke Consort met Johanette Zo mer brengen liederen en kamermu ziek van Henry Purcell. Veere, Grote Kerk, Oudestraat 26, 15.30 uur. Vól-koren Middelburg Vól-koren, het zangfestijn in het eerste weekend van juni, be leeft de elfde editie met 105 koren, zanggroepen en ensembles in alle mo gelijke genres. Rond 16.45 uur geza menlijke afsluiting op het Abdijplein. www.middelburgvolkoren.nl Middelburg, diverse locaties in het centrum. In paradisum Het Cadant Symfonie Orkest en het Zeeuws Vlaams Kamerkoor brengen werk van Bach en Mozart en het laat ste deel van Faure's Requiem In paradi sum. Goes, H. Magdalenakerk, 15 uur. Dweildag Vijfentwintig bands, waaronder twee jeugdbands, doen dit jaar mee aan de Hulster dweildag. Hulst, centrum, vanaf 12.00 uur. Dames Tango-orkest Tangosalon met optreden van Las Mi- longuitas. Oost-Souburg, De Zwaan, 16.00 uur. O meer agenda op de website van deze krant nog nooit. Ik heb ook nog geen idee wat we gaan doen, maar dat komt allemaal helemaal goed. Met gasten spelen we vakér. Onlangs nog in Amersfoort bijvoorbeeld met Ronnie Cuber." Aan de toch al immense hoeveel heid albums waaraan Ineke bij droeg, voegt hij er binnenkort nog één toe. „Dat is Lieb plays Weil. Da vid Liebman koos er nummers voor van Kurt Weil. Marius Beets zit er ook bij en Jesse van Ruller speelt gitaar. Mooie combinatie." Zaterdagmiddag is Ineke al in Por gy 8c Bess voor een masterclass. „Dat doe ik vaker", zegt de drum mer, die al vele jaren les geeft aan het conservatorium in Den Haag. „Ik vraag dan of er een ritmesectie van een jonge drummer, bassist en pianist aanwezig is. Die laat ik stukjes spelen en dan geef ik aan wijzingen. Muziek maken, al doen de leren, daar gaat het om."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87