Ui Scheldejazz Terneuzen selectie Flowriders Muiterij Kantje Boord Jeugdtheaterschool Locke Consort 10 I Donderdag 4 juni 2009 DONDERDAG 4 JUNI Porgy Sc Bess 21.00 Opening festival 21.30 Rik Mol Group VRIJDAG 5 JUNI Podium Markt: 20.00 Herman Broek the Bunch; 22.00 Dede Priest Band Porgy Bess: 22.00 Edgar van Asselt Trio Sr David Schnitter Grand Café De Graanbeurs: De Flying Dixies de PIT: 21.00 Van Wijck/Van Milli- gen-trio en The Fun-Q-bator ZATERDAG 6 JUNI Podium Markt: 14.00 Rony Verbiest Sr De Kauter Family; 15.30 Zapatan- go; 17.00 Battle of the dixies; 18.00 Beet City Jazzband; 20.00 New Or- pheans Sr Marjon van Iwaarden Porgy Sr Bess: 16.00 Masterclass drummen o.l.v. Eric Ineke; 22.00 Eric Ineke JazzXpress guest; 0.30 Young Sinatra's Grote Kerk: 15.00 Miles en tram 7 (kinderopera) Grand Café De Graanbeurs: 14.00 Bombelino; 16.30 Montis; 21.30 The Scatcats Café Du Commerce: 21.30 NO Long- field Jazzcrackers Café Het Bierwinkeltje: 22.00 The Flying Dixies Café Ter Nose: 22.00 Moondance 't Gerecht: 22.00 Nova Borgers Sr Woost Adagio: 21.30 Scheldejazz trio de PIT: Boo's Jazoo's; Lavalu Winkelstraten Si Terrassen: 13.00 Streetparades ZONDAG 7 JUNI Podium Markt: 14.00 Ronald Snij ders Olaf Keus; 16.00 Chris Strik New Orleans Xperience Porgy St Bess: 17.30 jamsessie Grote Kerk: 11.00 Jazzdienst m.m.v. The Gospel Sensation Sr NO Longfield Jazzcrackers Grand Café De Graanbeurs: 14.00 The Black Napkins; 15.00 The Blazin' Quartet; 16.00 Scat Cats; 17.00 Red Green Jazzband COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl De 37e editie van Scheldejazz Terneuzen begint vanavond volgens .traditie in Porgy en Bess. Gedeputeerde Harry van Waveren verricht de officiële opening. Het grote Zeeuwse talent, trompettist Rik Mol verzorgt het eerste concert. Ondanks dat enkele sponsors zich terugtrokken, klinkt het programma als een klok met optredens van onder onderen David Schnitter, Edgar van Asselt, Sjoerd Dijkhuizen, de Young Sinatras, Olaf Keus, Ronald Snijders en Rob van Bavel. door Mischa Beckers Jazzdrummer Eric Ineke (1947) begeleidde een keur aan grote (inter)nationale jazzartiesten. Dat deed hij als lid van het Rein de GraafF Trio. Hij deelde het podium met grootheden als Dexter Gordon, Hank Mobley, Lee Konitz, Dizzy Gillespie, Wynton Marsalis en Toots Thielemans. Zaterdagavond speelt de drummer met zijn Eric Ineke JazzXpress, een kwintet met wortels in de hardbop traditie, tijdens het Schel dejazz Festival in Porgy Bess in Terneuzen. Ineke's jazz is naar ei gen zeggen 'swing, soul, loose en dirty maar wel met een verhaal'. „Precies, jazz kun je heel netjes of stijf spelen. Daar houd ik niet van", zegt Ineke. „Om het lekker te laten swingen moet er een vies, zwart randje aan zitten." Ineke begeleidde dus een enorm aantal (inter)nationaal vermaarde jazzartiesten, maar in 1999 ont stond het Wolfert Bredrode/Eric Ineke Quintet. Daarin nam-de drummer de rol als co-bandleider op zich. In 2006 startte hij, voor het eerst alleen als bandleider, The Eric Ineke JazzXpress met in de ge lederen de jonge trompettist Rik Mol. „Die jonge gasten komen al tijd precies op tijd op mijn weg. Ik zoek ze zelf op of mensen uit mijn netwerk doen een suggestie. Zo ging het ook met Rik. Ik had wel een bandje van hem gehoord, maar kende hem nog niet goed. Jarmo Hoogendijk tipte me en ad viseerde dat ik Rik zou bellen. Het klikte meteen en we zijn er allebei erg blij mee." Toch speelt Rik Mol, die vandaag met eigen band het festival opent, niet mee in Porgy en Bess. Vanwege een dubbele boe king treedt hij op in Amsterdam tijdens het IJazz festival. De Brazili aanse trompettist Rodolfo Ferreira Neves vervangt hem. Ineke zat in november 2008 officieel veertig jaar, als professional, in het vak. Voor de drummer zelf geen reden er veel aandacht aan te besteden. „Natuurlijk, als mensen er iets spe ciaals voor willen doen, vind ik dat prima. Xpressions in time, de cd Flowriders is de Nederlands/Britse band van producer, beatmaker en toetsenist Vincent Helbers. Heden daagse akoestische jazz wordt ge combineerd met hiphop, broken beats en elektronica. Flowriders heeft al vele internationale festi vals en clubs in binnen- en buiten land aangedaan, waaronder North Sea Jazz en het Blue Note festival. Zaterdag 6 juni, De Piek, Viissingen, zaal open om 21.00 uur. Strandpaviljoen De Branding van Ko en Karina Koppejan bestaat twee jaar en dat wordt gevierd met gratis een optreden van Shan- tykoor Muiterij Kantje Boord uit Dussen. Het koor bestaat elf jaar, heeft opgetreden op bekende festi vals en zingt behalve bekende Ne derlandse zeemansliederen ook Engelse, Ierse en Duitse nummers. Zaterdag 6 juni, strandpaviljoen De Branding, Zoutelande, 19.30 uur. Twee dagen lang laten de leerlin gen van de Jeugdtheaterschool Zee land zien waar zij afgelopen sei zoen op theatergebied mee bezig zijn geweest. Alle afdelingen, zo wel Goes als Middelburg en Renes- se, komen aan bod in twaalf kleur rijke voorstellingen. Zaterdag 6 en zondag 7 juni, podium 't Beest, Goes, zaterdag vanaf 12.30 uur, zondag vanaf 13.30 uur. Volledig programma op www.tbeest.nl. Het Locke Consort met de Neder landse vocaliste Johanette Zomer (foto) is te gast bij Muziekpodium Zeeland. Het programma My Swee test Choice is een bloemlezing uit de liederen en kamermuziek van Henry Purcell. Het Locke Consort geniet internationale faam vanwe ge zijn vertolkingen van i7e-eeuw- se Engelse muziek, Zondag 7 juni, Grote Kerk, Veere, 15.3 Ouur De Eric Ineke JazzXpress, met rechts de Zeeuwse trompettist Rick Mol. Inzet: jazzdrummer Eric Ineke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86