Zeeland Woningen voor dementerenden Vuilniswagen slikt ook groene containers in uit verkoop Vrienden fungeren een weekend als proefkonijn HOTEL Tholen pareert kritiek op molens Klok teruggevonden na tip uit Enschede Zestien rolemmers vermalen bij ophalen van gft in Koewacht. BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE Merlijn opent Anywave j door Theo Giele arnemuiden - In de twee zorgwo- ningen die SVRZ (Stichting Voor Regionale Zorgverlening) in Arne muiden bouwt, worden alleen mensen met dementie onderge bracht. De woningen aan de Clasi- nastraat-Rademacherstraat bieden elk onderdak aan zes mensen. Oorspronkelijk zou de ene groeps woning bestemd worden voor mensen met dementie en de ande re voor mensen met een lichamelij ke beperking. De tijd heeft dit plan echter ingehaald. In verpleeghuis Der Boede in Kou- dekerke wonen nu twintig men sen die terug zouden willen naar Arnemuiden. Zestien van hen zijn dementerend, vier hebben licha melijke gebreken. Door nu beide woningen voor de menterenden te bestemmen kun nen meer mensen terug naar Arne muiden. Bovendien zijn in de Dok straat huizen gepland waar men sen met een lichamelijke beper king zorg kunnen krijgen. Voor deze categorie is er in de toe komst dus een alternatief Volgens directievoorzitter Mirjam Drost zijn alle betrokken families hier over ingelicht. De SVRZ zal ook met de wijktafel van Arnemuiden spreken om de wijziging in het be leid uit te leggen. door Eugène Verstraeten KOEWACHT - In Koewacht heeft de vuilnisauto afgelopen vrijdag bij het ophalen van het groenafval vol gens de gemeente ook zestien groe ne rolemmers ingeslikt en aan gru zelementen vermalen. Volgens bewoner Jo Kindt hebben bij hem in de Zandstraat van de vijftien containers die buiten ston- wolstraat vlissingen lange delft middelburg www.gimbreremode.com den slechts een stuk of vijf rolem mers de ophaalbeurt overleefd en zouden er volgens mannen van de ophaaldienst zeker vijftig rolem mers zijn gesneuveld. Volgens Kindt hadden de ophalers hun baas ingeseind over de problemen, maar zouden ze opdracht hebben gekregen gewoon door te gaan met het ledigen van de containers. Bij de gemeente was men volgens Kindt niet onder de indruk. De te lefoondame noteerde zijn adres en beloofde dat er een nieuwe rolem- mer wordt bezorgd. „Als die er straks is, zal ik hem met plezier voorzien van onze afgedankte kunstkerstboom. Zelfs de kapotte lichtjes laat ik er in zitten. In Ter- neuzen horen groen plastic, rubbe ren wielen en metalen assen ook tot het gft-afval." Volgens woord voerder Daniël Rouw van de ge meente Terneuzen gebeurt het va ker dat rolemmers sneuvelen. Het- probleem ligt bij de zuignappen waarmee ze worden opgepakt. De gemeente probeert momenteel ver schillende zuignappen uit om het euvel te verhelpen. tholen - Het Thoolse college van B en W blijft vasthouden aan de bouw-van windmolens in de ge meente. Volgens de lokale partij Algemeen- te Belang Tholen hoeven er geen nieuwe windturbines te komen omdat het geplande vermogen aan windenergie op Tholen - te weten 22,5 megaWatt - al is bereikt. In antwoord op vragen van ABT ont kennen B en W dit niet, maar, stelt het college, het is nu mogelijk met evenveel windmolens als ge pland 54 in plaats van 22,5 mega Watt op te wekken. 'Dat is milieu winst', aldus B en W. Er zijn bo vendien toezeggingen gedaan aan bedrijven die anders met hoge schadeclaims zullen komen. B Donderdag 4 juni 2009 27 door Frank Balkenende SINT-MAARTENSDIJK - Een flinke schouderklop van de makelaar. Deed geen pijn, nee, 't was juist een opkikkertje. Hij vond dat Ma- rijn van Son en Kyra Bijlstra de voormalige bibliotheek aan de Markt in Smerdiek hebben omge toverd tot een prachtig hotel. Slim en smaakvol, oordeelde de makelaar die het pand aan het on dernemende stel had verkocht. Hij was zelfs enigszins verbouwereerd toen hij nog eens een kijkje kwam nemen in wat nu Hotel Kom! heet. „Zijn mond viel open. Hij was onder de indruk hoe we het pand hebben verbouwd en inge richt. Zo'n pluim geeft weer extra energie," zegt Marijn. Kracht en doorzettingsvermogen hebben ze volop nodig in de laatste maand voor de officiële opening. Op dit moment wordt met man en macht gewerkt aan de inrichting. „Het is hier echt een gekkenhuis. Het meubilair is binnengekomen en dat moet natuurlijk in elkaar worden gezet. Hetzelfde geldt voor de verlichting. Vanmorgen arriveer den ook de terrasmeubelen, ter wijl het terras nog niet klaar is. Ook de bar is er nog niet. Die komt 15 juni en dan is het hotel zo goed als klaar." Komend weekeinde wordt belang rijk. De komst van een aantal vrienden naar het Smerdiekse ho tel betekent een eerste, echte test voor het stel en bedrijfsleider Bran- dine. „Dan kunnen we zien hoe we ervoor staan. Werkt de tech niek, hoe zit het met de logistiek, de bedrijfsvoering en de maaltij den die we serveren?, want we zul len eerst een tijd zelf moeten ko ken. Later komt er wellicht een chefkok.1' Dat hangt af van hoe het hotel loopt. Aan promotie hebben Ma- rijn en Kyra nog niet zo heel veel gedaan. De komende weken zal Marijn zich daar dan ook meer op richten, om te zorgen dat het hotel ook 's winters voldoende boekin gen heeft. „Dan zullen we het vooral van de zakelijke markt moe ten hebben. Ik wil ook contacten leggen met andere lokale onderne mers, zodat we wellicht combina ties kunnen maken." Inwoners van Sint-Maartensdijk kun nen 4 juli tijdens een open dag een kijkje nemen in Hotel Kom! ROTTERDAM - Wendy en haar neef Patrick gingen als kind samen al naar de Efteling. Dus toen bleek dat de Klok van de Wolf en de zeven geitjes verstopt was in Rotterdam, tipte Wendy ter Weele uit Ensche de, haar neef Patrick ter Seeters, die in Barendrecht woont. Het Hyves- en SMS-verkeer tussen die twee bleef niet zonder resultaat, want gymleraar Patrick was als eer ste bij de Klok van de zeven geitjes. De klok bleek, heel toepasselijk, verstopt in het geitenverblijf van Kinderboerderij de Kooi. Helemaal probleemloos verliep de zoektocht overigens niet. Patrick dacht de klok terug te vinden in het centrum. Gelukkig kreeg hij tijdig bericht van zijn vrouw Danielle dat hij op de kinderboerderij moest zijn. Al om 7 uur 's ochtends had hij de ruim 5 km teruggefietst naar de kinderboerderij. Daar stonden Daniëlle en oudste zoon Jamie (6) al klaar. Na een koud uurtje wacfi- ten gingen de hekken eindelijk open en baanden de dappere zoekers zich een weg door de Groninger blaar koppen, de kakelende Barnevelders en koerende duiven. Morgen begeleidt de familie Ter Seeters de klok als die terug geplaatst wordt in de Efteling. De zeven geitjes mogen tevreden zijn. Hun klok is terug. Ook dit sprookje kan weer verteld worden. Zaterdag start de zoektocht naar het spinnewiel van Doornroosje. Ook zoeken? Kijk voor meer infor matie op www.sprookjesmysterie.nl ZIERIKZEE - Eenmanstheater Pop Up heeft gistermiddag ouders waren daar getuige van. Anywave gaat vrijdaga- J met de kindervoorstelling Merlijn het popfestival vond en zaterdag op luidruchtiger wijze verder, i Anywave in Zierikzee geopend. Zo'n 75 kinderen en 25 foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71