de volgepropte busjes het terrein op Plan voor jongerenraad sneuvelt Zet uw mooiste foto's in de albums op onze site Ook Wemeldinge krijgt steunpunt voor WMO Kandidaten voor post kinderburgemeester www.pzc.nl/foto B Donderdag 4 juni 2009 [23 W AïlllI IHK'A Een bus en auto's voor de deur met een Pools kenteken. Vereniging van Eigenaren-voorzitter Jacques Koppert: „Als er vier auto's met een Pools kenteken voor een huisje staan, is het overduide lijk. Maar sommigen hebben inmiddels een Nederlands kenteken." foto's Willem Mieras geen postadres hebt'. „Over tien jaar heb je helemaal geen vakantie huis meer over", voorspelt hij. „Persoonlijk denk ik dat het nooit opgelost wordt. Er zullen steeds minder mensen terugkomen voor vakantie. Ik kan het me wel voor stellen ook. Zit je hier met je zuur verdiende centjes voor 8oo euro per week, want zo duur is de huur in de zomervakantie, met je gezin netje naast van die bierdrinkende Polen die om vijf uur opstaan en naar hun werk rijden. Zo wordt De Oesterbaai langzaam afgebro ken." Van Houtens huis staat vlakbij de ingang van het park, in het mid den, waar de minste aantallen bui tenlandse werknemers zitten. „Veel last hebben we er niet van. Hiernaast zitten wel Portugezen. Je snapt er niks van, ze zitten met zijn zevenen op drie slaapkamer tjes, maar je hoort ze niet." De 'Polen-problematiek' zit niet in het midden, maar meer aan de flan ken van het park. Het vakantievierend echtpaar Hoger- horst uit Arnhem met een huisje vlakbij de receptie heeft dan ook niet zo heel veel gemerkt van over last. „We vinden het hier zalig", zegt Jannie Hogerhorst op de jeu-de-boulesbaan. „Normaal gaan we elk jaar twee keer naar Spanje. Maar het is ons zó goed bevallen dat we in september weer naar Zeeland willen. De Oesterbaai is geen park met veel voorzieningen, maar dat wisten we van te voren. Maar je zit hier zó op het strand." Haar man Ton: „Het probleem van de buitenlandse werknemers is niet uniek voor hier. We komen uit Gelderland, daar speelt het ook." De verloedering slaat langzaam toe, constateert ook wethouder Giel-Jan Burger (CDA, toerisme en recreatie). „Dat is nooit de bedoe ling geweest. Als de verhuur terug loopt is dat slecht voor de bestedin gen op het dorp. Als gemeente bestuur willen we er graag wat aan doen, daarom hebben we de BOA's (buitengewone opsporings ambtenaren) een onderzoek laten doen. Dat is nog niet afgerond. Maar een oplossing is niet eenvou dig. Het moet juridisch waterdicht zijn. Je kan niet zomaar zeggen dat mensen uit Limburg wel welkom zijn en Polen niet." Het mag ook allemaal, weet Van Houten. „De termijn is maximaal zes maanden. Dat heeft oud-wet houder Ganseman indertijd zo ge regeld. Als je ze binnen die tijd in een ander huisje zet, kan niemand je wat maken." Verhuren aan bui tenlanders is volgens hem 'gouden business'. „Ik heb het eens uitgere kend. Per jaar hou je er acht- of ne genduizend euro aan over. Een leu ke bijverdienste. Dit huis staat ook te koop. Mochten we het ooit kun nen verkopen, dan koop ik er twee voor terug. De bungalows een eindje verderop zijn groter en goedkoper. Eentje voor ons, de an der voor de verhuur. Lukt het niet met vakantiegangers, dan ben ik ook niet huiverig voor Polen in huis te halen. Aanslag van de siga rettenrook is geen probleem. Je wit de muren en er is niets meer van te zien. Als ze iets stuk maken, haal je het van het sleutelgeld af Ze letten wel op elkaar hoor, want als ze de wc-bril slopen, houdt het uitzendbureau het in op hun sala ris." WEMELDINGE - Het WMO-steun- punt De Wegwiezer in Kapelle opent een tweede vestiging in We meldinge. Vanaf 5 juni kunnen inwoners ie dere vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur terecht in het steunpunt in dorpshuis De Wemel. Daar krij gen ze antwoord op vragen over wonen, zorg en welzijn. Ook helpt het steunpunt vrijwilligers en man- telzorgers. Het steunpunt in Kapel le zit in gebouw De Basis en is ie dere dinsdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur geopend. GOES - De Goese elf- en twaalfjari gen Daphne, Gracia, Maurits, Nao mi, Simone en Washik zijn in de race om kinderburgemeester Lin da Jasperse op te volgen. De zes zijn geselecteerd door een jury, die bestaat uit wethouder So phie van 't Westeinde, oud-wet houder Charles Linssen, Gien Quack en kinderburgemeester Lin da. Ze maken vanaf 6 juni hun plannen bekend. Goesenaren kun nen zaterdag 13 juni tussen 11.00 en 15.00 uur in het stadhuis stem men op één van de kandidaten. door Luc Oggel KRUININGEN - Een Reimerswaalse jongerenraad blijft voorlopig toe komstmuziek. Een initiatiefvoor stel van WD en Christenunie om te onderzoeken of er behoefte aan een jongerenraad is, sneuvelde de ze week tijdens de raadsvergade ring. Eerder was al duidelijk dat de meeste fracties twijfels hadden bij de toegevoegde waarde van een jongerenraad, aangezien er al een jongerenplatform bestaat in de ge meente. Volgens Andries Jumelet (Christenunie) zou een jongeren raad met name als doel kunnen hebben om de jeugd meer bij de politiek te betrekken. Hij roemde daarbij de SGP, die op dat vlak al langer een actieve jeugdige achter ban heeft. SGP-raadslid Tin Janszen stelde dat dit een verdienste is van de par tij zelf. „Je moet daar zelf achter aan." Janszen vindt het 'slim ge speeld' van WD en CU, maar: „We willen niet via een tussenge- schoven onderzoekje bepalen of we een jongerenraad willen." Marien Weststrate (Leefbaar Rei- merswaal) zei dat de meeste jonge ren nu eenmaal weinig interesse hebben in politiek. Hij vreest dat een jongerenraad dan ook weer snel ter ziele is. „Wij hebben geen behoefte aan een onderzoek." Een onderzoek gaat ook het CDA wat te ver. „Wij zouden eerst wel eens willen weten hoe de jeugd daar tegenover staat", aldus Peter Polderdijk. „Dat is dus precies waar het om gaat", reageerde Jume let. Hij toonde zich teleurgesteld over het raadsbesluit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67