Zeeland Alcoholproject in Reimerswaal vergt extra inspanningen Tegen de avond rijden Lang oliespoor op Ringbaan Traumahelikopter rukt uit voor bedrijfsongeval op Scheepswerf Vermiste Goese (34) is terecht Trio dieven in Goes aangehouden Niet aangeboren letsel centraal op zorgmarkt Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13 22 I Donderdag 4 juni 2009 B ZEEUWS VEILINGHUIS KUNST ANTIEK VEILING 10 - 11 JUNI KIJKDAGEN: zaterdag 6 juni 10.00 - 16.00 uur maandag 8 juni 10.00 - 18.00 uur dinsdag 9 juni 10.00 - 18.00 uur woensdag 10 juni 10.00- 17.00 uur Catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 GOES - De Goese brandweer heeft gistermorgen tussen kwart over acht en kwart over tien op Ring baan-West in Goes een driehon derd meter lang oliespoor opge ruimd. Gezien de hoeveelheid is de olie vrijwel zeker door een vrachtwagen verloren. Tijdens de opruimactie was maar één rijstrook beschikbaar. De politie di rigeerde het verkeer langs de brandweerlieden. De brandweer verwijderde de olie met een biolo gisch afbreekbaar middel. door Luc Oggel kruiningen - Wil het Reimers- waalse project Alcohol en Jeugd slagen, dan is het noodzakelijk dat ook horeca en sportkantines wor den bereikt. Daarnaast is handha ving onontbeerlijk. Dat blijkt uit de evaluatie van het project. Reimerswaal is in 2006 begonnen met het project Alcohol en Jeugd. Aanleiding was de steeds groter wordende maatschappelijke be zorgdheid over het alcoholgebruik onder jongeren in de gemeente en dan met name in zogenaamde 'zuipketen'. Een projectgroep met vertegen woordigers uit onder meer de poli tiek, onderwijs, kerken, detailhan del en ouders heeft sinds najaar 2007 gewerkt aan een bewustwor dingsproces. Om een echte 'omslag' te bewerk stelligen, is een langdurige inspan ning nodig. Twee belangrijke scha kels, de horeca en sportkantines, hebben het echter tot nu toe laten afweten. Ook op het gebied van handhaving moet nog het nodige gebeuren, waardoor de aanpak van zuipketen nog niet echt uit de verfis gekomen. De gemeente wil zich nu extra in spannen om de knelpunten die uit de evaluatie zijn gekomen, op te lossen. Daarnaast krijgen de op gezette activiteiten een plek in het gemeentelijke beleid. door Luc Oggel HANSWEERT - De traumahelikopter is gistermiddag uitgerukt voor een bedrijfsongeval op Scheepswerf Reimerswaal in Hansweert. Even voor half twee was een man, een uitzendkracht uit Rotterdam, van een ladder gevallen. Het liet zich aanvankelijk ernstiger aan zien dan het was en de man hoef de niet mee met de traumahelikop ter. „Hij is voor controle meegeno men door de ambulance, maar om vier uur was hij weer hier omdat hij met collega's moest meerijden naar Rotterdam", aldus directeur Rudi Pieters van Scheepswerf Rei merswaal. De 'show', zoals Pieters het noemt, trok flink wat bekijks bij Kaai 85. „Het was een storm in een glas water." Waardoor de man van de trap viel is niet duidelijk. Volgens Pieters werd het slachtof fer onwel. In- februari vorig jaar kwam bij een ongeluk met een heftruck op de scheepswerf een 28-jarige man om het leven. GOES - De 34-jarige Corry Sinke uit Goes, die sinds 7 mei werd ver mist, is terecht. De politie kreeg gisteren bericht van Belgische collega's dat ze daar is aangetroffen. Ze is inmiddels on dergebracht in een opvanghuis. Het was bekend dat Corry regelma tig in de omgeving van Gent ver blijft. De vrouw, die beschermd woont, was op 7 mei om 21.30 uur voor het laatst in Goes gezien. Daarna was niets meer van haar verno men. GOES - De politie heeft woensdag morgen in de Lange Vorststraat in Goes een drietal uit Den Haag aan gehouden. Later bleek dat de drie een pakket in hun auto hadden liggen dat ze gestolen hadden. De politie kreeg 's morgens een melding dat de Ha genaren - twee mannen van 21 en 40 jaar en een vrouw van 39 jaar - zich nogal verdacht gedroegen. Een blik in de politiesystemen leer de dat de drie al veel meer delicten hebben gepleegd. Ze zijn ingeslo ten. GOES - De Zeeuwse afdeling van de Vereniging Cerebraal en de Stichting Niet Aangeboren Hersen letsel houden zaterdag een zorg markt in het Activiteitencentrum Oosterschelde aan de Valckeslot- laan 26 in Goes. Op de markt laten 23 zorgorganisa ties zien wat zij kunnen betekenen voor mensen met niet aangeboren hersenletsel. Er wordt informatie verstrekt over diverse aandoenin gen, hulpmiddelen en verenigin gen in de regio. De markt duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Polen lijken vakantiepark De Oesterbaai in Wemeldinge over te nemen. Eigenaren zien het met lede ogen aan. 'Over tien jaar heb je hier geen vakantiehuis meer'. door Lilian Dominicus De Oesterbaai in Wemel dinge: overdag lijkt het nog op het recreatie park waar het ooit voor gebouwd is. Bij het vallen van de avond verandert er echter iets. Vol gepropte busjes en auto's met Pool se kentekens rijden het terrein op. De geur van pas ontstoken barbe cues waaiert over de daken. Twee mannen sleutelen op de oprit van een bungalow aan een oud model Mercedes en Jaguar. Ze spreken geen Nederlands, Engels of Duits. Zeggen ze. „Wir sprechen perfect Polisch", roept er een, met een blikje bier in zijn hand. Klein War schau in Wemeldinge? Het is al een tijdje aan de gang op De Oesterbaai. De huuropbrengst van de vakantiebungalows loopt gierend hard terug. Huiseigenaren kiezen eieren voor hun geld. Veel huizen staan te koop, maar de waarde is flink gedaald, van gemid deld 190.000 euro in 2004, naar 140.000 euro in 2008. Maar on danks de lagere vraagprijzen zijn de bungalows bijna onverkoop baar geworden. Hoewel de vakan- tieverhuur de laatste weken weer licht stijgende is, kiezen er steeds meer voor een oneigenlijke, maar lucratieve tak van verhuur: aan bui tenlandse werknemers, meestal Po len, soms Portugezen: „Er zijn sinds vorig jaar zeker zes huisjes bijgekomen waarin buiten landse werknemers verblijven", be vestigt voorzitter Jacques Koppert van de Vereniging van Eigenaren. Zeker twintig van de 142 wonin gen worden op deze manier ver huurd, schat hij. Een exacte telling blijft lastig. „Als er vier auto's met een Pools kenteken voor een huis je staan, is het overduidelijk. Maar sommigen hebben inmiddels een Nederlands kenteken. Dan is het moeilijker aan te tonen dat de huis jes niet recreatief worden gebruikt. Het probleem wordt groter." Het probleem zal ook al leen maar groter wor den, verwacht huiseige naar Bart van Houten. Naar eigen zeggen recreëert hij 365 dagen per jaar op het vakantie park, want 'dat mag, als je er maar Bungalows bij vakantiepark De Oesterbaai. Veel eigenaren zetten hun bungalow op vakantiepark De Oesterbaai te koop. Ton en Jannie Hogerhorst uit Arnhem hebben het uitstekend naar hun zin op het vakantiepark. „Het is ons zo goed bevallen dat we terugkomen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66