Zeeland PZCI21 Regiotaxi's duurder dan busvervoer 6 juni 2009 W deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 ÉBÊt Éüv lIP' JLt BEVELANDEN-THOLEN K «Kr 29 31 Provincie steekt 238.000 euro in proef met taxi's in Oosterschelderegio. www.dominicu 25% KORTING unr, 2 DAGEN] Zeeuwse Dag van de Bouw Pinkpop Brasseriemenu Mijn vader Reindert Homan de etser Middelburg VolKoren Koopzondag Faria-clowns geven ouderen extra aandacht in verzorgingshuis. Charlotte Rijkse: 'Examen Frans was best gemakkelijk' «Pt«■■■1 Donderdag 4 juni 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen(a)pzc.nl door Raymond de Frel GOES - Een rit met een regiotaxi in de avonduren in de Oosterschelde regio wordt twee a drie keer zo duur als een reis met het reguliere busvervoer. De provincie begint in september een proef van twee jaar met aan vullend collectief vervoer in de avonduren op Schouwen-Duive- land, Tholen en dé Bevelanden. Daarmee probeert zij problemen de kop in te drukken, die vorig jaar december ontstonden met de invoering van de nieuwe bus- dienstregeling. Met name kleine kernen zijn sindsdien in de avon duren nauwelijks bereikbaar met het openbaar vervoer. Met een jaarlijkse investering van 238.000 euro wil de provincie de komende twee jaar bezien of de in zet van regiotaxi's soelaas biedt. Als de proef slaagt, ligt het voor de hand dat ook in Zeeuws-Vlaande- ren en Walcheren regiotaxi's wor den ingezet. Daar speelt dezelfde problematiek. De tarieven voor de regiotaxi's lig gen nog niet vast, maar volgens be leidsmedewerker verkeer en ver voer Ferry Chervet van de provin cie wordt het gebruik twee a drie keer zo duur als de gewone bus. „Dat is logisch, want het comfort is veel hoger dan in een gewone bus. Tegelijkertijd wordt het tarief wel veel lager dan in de particulie re taxi." De tarieven worden geba seerd op nog bestaande systemen met Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CW) elders in het land. De provincie Zeeland stopte in 2007 met de CW-voorziening, omdat die in financieel opzicht een blok aan haar been werd. Om dat nu te voorkomen, worden er restricties aan het gebruik van de regiotaxi's opgelegd. Passagiers moeten jaarlijks tien euro betalen voor een persoonsgebonden ver- voerspas. Dat voorkomt gebruik door mensen die liever met een ge subsidieerde taxi rijden dan met ei gen vervoer. Een kilometerquote ring (maximaal duizend kilometer per jaar) moet intensief gebruik te gengaan. Verder is de ritafstand be perkt tot maximaal dertig kilome ter. Als er in de avonduren nog wel een reismogelijkheid is met het reguliere openbaar vervoer, kan geen beroep worden gedaan op de regiotaxi's. Proef met regiotaxi's Regiotaxi's worden ingezet van 19.00 uur tot middernacht. Het regionale vervoersplan komt uit de koker van Goes, dat in 2007 signaleerde dat de belbus niet goed werkte. Het regende klachten. Na de invoe ring van een nieuwe dienstrege ling door Connexxion in de cember vorig jaar, namen de klachten over bereikbaarheid nog meer toe. Een alternatief met busvervoer op vrijdag- en zaterdagavond op Noord-Beveland vervalt per 1 september. Vanaf dan rij den ook hier regiotaxi's. OP ALLE NATUURSTENEN BADKAMERPRODUCTEN natuursteen in uw badkamer: bijzonder en nu zeer betaalbaar exclusief bij Dominicus Westkapelle verkrijgbaar in zwart en wit natuursteen (actie* geldig t/m 30 juni) *vraag naar de actievoorwaarden ,riJ www.bouwendzeeland.nl BIEZELINGE - Biezelingse kinderen moeten nog even geduld oefenen voor dat ze in de nieuwe Annie M.G. Schmidt-speeltuin aan de Paardeweg kun nen ravotten. Begin juni zouden ze van de Giraffe-glijbaan kunnen suizen, op de Dikkertje Dap-schommel kunnen zitten of in de boomhut kunnen klimmen. Het wordt twee weken later. Er wordt nog volop gewerkt aan de verankering van speeltoestellen en het grondwerk. foto Willem Mieras De veertigste Pinkpop is alweer verleden tijd. Als je de commentato ren mag geloven, was het een suc ces. Op televisie was ook eenJlink deel van het oudste popfestival van Nederland te volgen. Waarom zou je dan helemaal naar Zuid-Lim burg reizenEen 17-jarige middel bare scholiere uit Goes, die haar geld liever aan kleding uitgeeft, Tipredactie@pzc.nl had het slim bekeken. Ze bleef maandagavond tot heel laat Pink pop op televisie volgen. Het kostte haar veel moeite om dinsdagoch tend op te staan, maar ze had wel iets opgestoken van de avond er voor. „Pinkpop heet Pinkpop, om dat het altijd op Pinksteren is. Dat wist ik helemaal niet. Ik dacht dat het iets met roze te maken had." vanavond vanaf 17.30 uur kerriesoep, nasi of gado gado en ijs met spekkoek 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 6 juni, 13.00 uur presentatie boek Sara Homan zaterdag 6 en zondag 7 juni zondag 7 juni, 13.00-17.00 uur meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65