Zeeland Tegen de avond rijden de volle busjes met Polen het terrein op Vuilniswagen slikt groene containers in uit verkoop Straatspeelmiddag in Zierikzee Klok teruggevonden na tip uit Enschede Zestien containers vermalen bij ophalen gft in Koewacht. Vaste klant BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE Buitenlandse werklui lijken De Oesterbaai over te nemen. SDonderdag 4 juni 2009 27 koewacht - In Koewacht heeft de vuilnisauto afgelopen vrijdag bij het ophalen van het groenafval vol gens de gemeente ook zestien groe ne rolemmers ingeslikt en aan gru zelementen vermalen. Volgens bewoner Jo Kindt hebben bij hem in de Zandstraat van de vijftien containers die buiten ston den slechts een stuk of vijf rolem mers de ophaalbeurt overleefd en zouden er volgens mannen van de ophaaldienst zeker vijftig rolem mers zijn gesneuveld. Volgens Kindt hadden de ophalers hun baas ingeseind over de problemen, maar zouden ze opdracht hebben gekregen gewoon door te gaan met het ledigen van de containers. Bij de gemeente was men volgens Kindt niet onder de indruk. De te lefoniste noteerde zijn adres en be loofde dat er een nieuwe rolem- mer wordt bezorgd. Volgens woordvoerder Daniël Rouw van de gemeente Terneuzen gebeurt het vaker dat rolemmers sneuve len. Het probleem ligt bij de zuig nappen waarmee ze worden opge pakt. De gemeente is bezig het eu vel te verhelpen. ZIERIKZEE - Hij heeft het duidelijk vaker gedaan, kruimeltje appeltaart op de grond laat vallen of Dat het beest de etenswaren van Concordia waar deze meeuw op het terras bij restaurant Concor- een korstje brood op het bord achterlaat. Dan deert, blijkt vervolgens ook. Gisteren keerde de dia in Zierikzee. Routineus en geduldig wacht de grijpt hij zijn kans, neemt tijdelijk bezit van een meeuw meerdere keren terug op zijn post. vogel op het moment dat één van de gasten een tafel en gaat er snel met de buit vandoor. foto Dirk-jan Gjeltema wolstraat vlissingen lange delft middelburg www.gimbreremode.com zierikzee - 'Straatspeeldag' is woensdag to juni het thema van een kindermiddag in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof Zuidzij de in Zierikzee. De kindermiddag is bedoeld voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar en belooft een leuke happening te worden. Op het pro gramma staan onder meer stoere spelletjes en een bezoekje van clowns en 'mystery guests'. Ook worden er liedjes gezongen en is er eten en drinken voor de kinde ren. Het feest begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De kinder middag is een initiatief van de Va kantie Bijbel Club van de samen werkende kerken in Zierikzee. door Lilian Dominicus WEMELDINCE - De Oesterbaai in Wemeldinge: overdag lijkt het nog op het recreatiepark waar het ooit voor gebouwd is. Bij het vallen van de avond verandert er echter iets. Volgepropte busjes en auto's met Poolse kentekens rijden het terrein op. De geur van pas ontsto ken barbecues waaiert over de da ken. Twee mannen sleutelen op de oprit van een bungalow aan een oud model Mercedes en Jaguar. Ze spreken geen Nederlands, Engels of Duits. Zeggen ze. „Wir spre- chen perfect Polisch", roept er een, met een blikje bier in zijn hand. Het is al een tijdje aan de gang op De Oesterbaai. De huuropbrengst van de vakantiebungalows loopt gierend hard terug. Huiseigenaren kiezen eieren voor hun geld. Veel huizen staan te koop, maar de waarde is flink gedaald, van gemid deld 190.000 euro in 2004, naar 140.000 euro in 2008. Maar on danks de lagere vraagprijzen zijn de bungalows bijna onverkoop baar geworden. Hoewel de vakan- tieverhuur de laatste weken weer licht stijgende is, kiezen er steeds meer voor een oneigenlijke, maar lucratieve tak van verhuur: aan bui tenlandse werknemers, meestal Po len, soms Portugezen. „Er zijn sinds vorig jaar zeker zes huisjes bijgekomen waarin buiten landse werknemers verblijven", be vestigt voorzitter Jacques Koppert van de Vereniging van Eigenaren. Zeker twintig van de 142 wonin gen worden op deze manier ver huurd, schat hij. Een exacte telling blijft lastig. „Als er vier auto's met een Pools kenteken voor een huis je staan, is het overduidelijk. Maar sommigen hebben inmiddels een Nederlands kenteken. Dan is het 1^ Veel eigenaren van vakantiewo- ningen in Wemeldinge verhuren hun huisje aan Polen. Dat levert meer op dan de teruglopende verhuur aan vakantiegangers. moeilijker aan te tonen dat de huis jes niet recreatief worden gebruikt. Het probleem wordt groter." De verloedering slaat langzaam toe, constateert ook wethouder Giel-Jan Burger. „Dat is nooit de bedoeling geweest. Als de verhuur terugloopt is dat slecht voor de be stedingen in het dorp. Als gemeen tebestuur willen we er graag wat aan doen, daarom hebben we de BOA's (buitengewoon opsporings ambtenaren) een onderzoek laten doen. Dat is nog niet afgerond. Maar een oplossing is niet eenvou dig. Het moet juridisch waterdicht zijn. Je kan niet zomaar zeggen dat mensen uit Limburg wel welkom zijn en Polen niet." Het mag ook allemaal, weet Van Houten. „De termijn is maximaal zes maanden. Dat is indertijd zo geregeld. Als je ze binnen die tijd in een ander huisje zet, kan nie mand je wat maken." Verhuren aan buitenlanders is volgens hem 'gouden business'. „Ik heb het eens uitgerekend. Per jaar hou je er acht- of negenduizend euro aan over. Een leuke bijverdienste." ROTTERDAM - Wendy en haar neef Patrick gingen als kind samen al naar de Efteling. Dus toen bleek dat de Klok van de Wolf en de zeven geitjes verstopt was in Rotterdam, tipte Wendy ter Weele uit Ensche de, haar neef Patrick ter Seeters, die in Barendrecht woont. Het Hyves- en SMS-verkeer tussen die twee bleef niet zonder resultaat, want gymleraar Patrick was als eer ste bij de Klok van de zeven geitjes. De klok bleek, heel toepasselijk, verstopt in het geitenverblijf van Kinderboerderij de Kooi. Helemaal probleemloos verliep de zoektocht overigens niet. Patrick dacht de klok terug te vinden in het centrum. Gelukkig kreeg hij tijdig bericht van zijn vrouw Danielle dat hij op de kinderboerderij moest zijn. Al om 7 uur 's ochtends had hij de ruim 5 km teruggefietst naar de kinderboerderij. Daar stonden Danielle en oudste zoon Jamie al klaar. Na een koud uurtje wach ten gingende hekken eindelijk open en baanden de dappere zoekers zich een weg door de Groninger blaar koppen, de kakelende Barnevelders en koerende duiven. Morgen begeleidt de familie Ter Seeters de klok als die terug geplaatst wordt in de Efteling. De zeven geitjes mogen tevreden zijn. Hun klok is terug. Ook dit sprookje kan weer verteld worden. Zaterdag start de zoektocht naar het spinnewiel van Doornroosje. Ook zoeken? Kijk voor meer infor matie op www.sprookjesmysterie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59