Zeeland zweedse rode kruis ziekenhuis 'Persoonlijke maakt het leuk' Goes Promotie wil hoger budget berco Q OM vraagt vrijspraak Aquadelta veel voordeel Zorgmarkt over hersenletsel 'Ambassadrices' voor klein ziekenhuis vieren driedubbel jubileum. Bestuur dreigt op te stappen als gemeente niet over de brug komt. www.zwartepoorte.nl S Donderdag 4 juni 2009 [25 Van links naar rechts Nella Kloet, Eline de Oude en Petra van Mourik. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans zierikzee - „Naar een groter zie kenhuis? Neuh! Het is hier véél lek kerder werken." Nella Kloet, Eline de Oude en Petra van Mourik roe pen het in koor. Vrijdag 12 juni vie ren zij gezamenlijk het 25-jarig ju bileum bij 'hun' ziekenhuis. Vroeger simpelweg het Zweedse. Rode Kruis Ziekenhuis, nu offici eel de Zierikzeese vestiging van Stichting Oosterscheldeziekenhui- zen. De formele naam is veran derd, het karakter niet, stellen Kloet, De Oude en Van Mourik. Sa men zijn ze goed voor 75 jaar erva ring. Ervaring op totaal verschillen de afdelingen. Kloet werkt op de dermatologische afdeling, De Oude op de kinderpoli en Van Mourik bij het medisch archief Kloet: „En toch zijn we op een be paalde manier met elkaar verbon den. We zoeken elkaar altijd op en we hebben er ook bewust voor ge kozen ons jubileum gezamenlijk te vieren." De drie hebben van alles zien ver anderen in het Zierikzeese zieken huis. Herinneren zich de acties te gen afslanking van het ziekenhuis, zagen de eerste hulp verdwijnen, net als de kraamafdeling. „Dat de kraamafdeling wegging vond ik zelf het meest heftig", zegt De Oude terugblikkend. De anderen knikken instemmend en stellen dat het verdwijnen van afdelingen - in hun ogen volstrekt onterecht - ongewenste bijwerkingen heeft ge had. Kloet; „Mensen denken soms dat er helemaal niets over is. Dan zeg je dat je in het ziekenhuis in Zierikzee werkt en dan is het van 'Goh, bestaat dat dan nog'. Dat doet mij wel pijn." De Oude sluit zich bij de woorden van Kloet aan. „Er kan hier in het ziekenhuis veel 'Er kan hier in het ziekenhuis veel meer dan de meeste mensen beseffen' meer dan de meeste mensen besef fen. Je hebt hier de oogpoli, keel-, neus- en oorarts, internist, uro loog, neuroloog, reumatoloog en orthopeed. En de kinderpoli na tuurlijk. Dus je hoeft echt niet zo snel naar een andere ziekenhuis uit te wijken." Wat het Zierikzeese ziekenhuis voor hen zo'n prettige werkplek maakt is de sfeer, zeggen de drie in koor. Van Mourik: „Het is hier 'ons kent ons'. En dat per soonlijke maakt het leuk." Dat is ook de ervaring van De Oude. Op de vraag of het nooit een nadeel is om bekenden als patiënt te heb ben, antwoordt zij met een reso luut 'nee'. „Mensen vinden die per soonlijke benadering juist heel prettig. Het voelt vertrouwd." Ook al was het soms hectisch en zagen ze collega's naar elders ver trekken, de drie zeggen stuk voor stuk nooit de aanvechting te heb ben gehad om elders een baan te zoeken. Kloet: „We zijn altijd posi tief gebleven. Je kunt je wel verzet ten tegen veranderingen maar dat heeft geen zin. Je bent en blijft er voor de mensen. Ik heb nog nooit één dag gehad dat ik met tegenzin naar mijn werk ging." door Frank Balkenende GOES - Het bestuur van de Stich ting Goes Promotie dreigt op te stappen als de gemeente niet voor de herfst het budget verhoogt. Wethouder Sophie van 't Westein de (WD, financiën) kan nu nog geen enkele garantie geven. „We willen het verzoek van Goes Pro motie meenemen in de begroting 2010, die we begin juli behande len. Het punt is dat ik nog niet pre cies kan overzien hoeveel geld we van het Rijk krijgen. We hebben nog niet alle gevolgen van de mei circulaire in beeld. Bovendien zijn er nog meer wensen waarvoor nu geen geld is weggezet. Er loopt bij voorbeeld een ondèrzoek naar pro fessionalisering van Historisch Mu seum De Bevelanden en zo zijn er nog meer wensen, terwijl we tege lijkertijd aan het bezuinigen zijn." Goes Promotie, de motor achter een aantal evenementen in de bin nenstad, is al jaren in de slag met de gemeente over geld. De subsi die is mettertijd wel verhoogd naar 50.000 euro per jaar. Daar kan de stichting krap drie evene menten van bekostigen: de intocht van Sinterklaas, Goes Kinderstad en de Nostalgische Dag. Welis waar heeft de stichting dit jaar in het kader van het Afrikajaar een malig 100.000 euro gekregen. Daar van is de helft besteed aan Goes in Concert. Jaarlijks is er echter onvoldoende geld in kas om de binnenstad regel matig te laten bruisen. Eind vorig jaar drong de stichting er dan ook bij de gemeente op aan het budget voorgoed flink te verhogen naar twee tot drie ton. Bijvoorbeeld door een deel van de opbrengsten De Stichting Goes Promotie wil voor de herfst zekerheid over extra budget, maar wethouder Van 't Westeinde kan nog niks garanderen. uit de onroerendezaakbelasting of de toeristenbelasting te benutten voor een stukje stadspromotie. Vermaire: „Tijdens dat overleg eind 2008 waren alle betrokkenen het erover eens dat je met 50.000 euro geen bruisend evenementen- beleid kan voeren. Ook werd er kend dat we het draagvlak voor het promotiebeleid moeten vergro ten, want iedereen vond dat er in de binnenstad leuke activiteiten moeten zijn. Formeel hebben we sindsdien weinig meer gehoord. Bestuursleden raken het getalm zo langzamerhand wel beu. Ik voor spel dat ze afhaken als er niet snel een besluit over ons verzoek valt", zegt Vermaire. 20% bijtelling BMW 116i en 118i DEN HAAG - De strafzaak over een onveilige glijbaan die het Open baar Ministerie had aangespannen tegen vakantiepark AquaDelta uit Bruinisse lijkt als een nachtkaars uit te gaan. AquaDelta werd eerder door de politierechter in Middel burg veroordeeld tot een voorwaar delijke boete van 8.000 euro maar ging in beroep. Bij het gerechtshof in Den Haag kreeg het vakantie park gisteren steun uit onverwach te hoek. De hofaanklager struikel de over een juridische-technische omschrijving in de dagvaarding en vroeg het hof om nietig-verkla- ring. Het vakantiepark kreeg in 2007 een sommatie van de Voedsel- en Warenautoriteit om de trap en de glijbaan te vervangen, omdat die onveilig zouden zijn. Dat liep ech ter vertraging op door een proce dure. Volgens het park zou de auto riteit daarbij de indruk hebben ge wekt dat zo'n uitstel geen pro bleem zou zijn. De kans lijkt klein dat - mocht het hof tot nietig-verklaring overgaan - het OM alsnog met een nieuwe dagvaarding zal komen voor dit bijna twee jaar oude feit, zeker nu AquaDelta de trap en de glijbaan al in oktober 2007 heeft vervan gen. De uitspraak is op 17 juni. GOES - De Zeeuwse afdeling van de Vereniging Cerebraal en de Stichting Niet Aangeboren Hersen letsel houden zaterdag een zorg markt in het Activiteitencentrum Oosterschelde aan de Valckeslot- laan 26 in Goes. Op de markt laten meer dan twin tig zorgorganisaties zien wat zij kunnen betekenen voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel. Er wordt informatie verstrekt over diverse aandoeningen, hulpmidde len en verenigingen in de omge ving. De markt duurt van 13.00 tot 17.00 uur. lange vorststraat goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57