hoeft niet geoogst te worden' 0 Aboutaleb-gelden gaan naar het minimabeleid Zet uw mooiste foto's in de albums op onze site -'-I' - V Jachthaven Bruinisse toneel van haringparty Zierikzeeënaar tweede bij windsurfen Italië Bedrij'fsongeval op Scheepswerf Rommelmarkt voor kerk in Brouwershaven www.pzc.nl/foto Donderdag 4 juni 2009 23 it* '"vr - JW J s - Het ziekenhuis in Zierikzee doet mee aan een voorlichtingscampagne die zonaanbidders wijst op de gevaren van de zon. foto Dirk-jan Gjeltema door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De zogeheten 'Abouta leb-gelden' - een rijksbijdrage om kinderen te stimuleren aan sport en cultuur te doen - worden op Schouwen-Duiveland besteed aan de verdere ontwikkeling van het minimabeleid op het eiland. Dat kan omdat het geld niet 'geoor merkt' is. Dat wil zeggen dat de ge meente niet verplicht is het geld daadwerkelijk aan het stimuleren van sport en cultuur te besteden. Dat antwoordt het Schouwse colle ge van burgemeester en wethou ders aan de fractie Leefbaar Schou wen-Duiveland (LSD). Voor zowel 2008 als 2009 krijgt de gemeente Schouwen-Duivelarfd een bedrag van 44.500 euro. De ge meenteraad heeft in 2008 besloten de helft te besteden aan ontwikke ling van het minimabeleid en de andere helft aan schuldhulpverle ning. De minima kunnen een be roep doen op allerlei regelingen, maar in de praktijk gebeurt dat veel te weinig. Daarom gaat de ge meente mensen aanschrijven om hen nog eens extra attent te ma ken op de mogelijkheden. Via de gemeentelijke website kun nen mensen uitzoeken of ze in aanmerking komen voor bepaalde regelingen. Ook komt er een 'snel- balie' in het gemeentehuis en wordt een jongerencultuurfonds in het leven geroepen. ZEEUWS VEILINGHUIS KUNST ANTIEK VEILING 10- 11 JUNI KIJKDAGEN: zaterdag 6 juni 10.00 - 16.00 uur maandag 8 juni 10.00 - 18.00 uur dinsdag 9 juni 10.00 - 18.00 uur woensdag 10 juni 10.00- 17.00 uur Catalogus: www.zeeuwsveilingliuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13 www.tmcwoonwinkels.nl BRUINISSE - Het eerste vaatje ha ring in Bruinisse wordt dinsdag 9 juni op spectaculaire wijze aan wal gebracht en daarna geveild tij dens de Haringparty Schouwse Maatjes. Dat gebeurt in de jachtha ven van Bruinisse. De haringparty is een zogeheten Business2business-evenement, be doeld voor grote én kleine onder nemers op Schouwen-Duiveland. De opbrengst van de veiling - met het eerste vaatje haring én kunst werken - komt ten goede aan goe de doelen. 'ZIERIKZEE - De 17-jarige Davy Scheffers uit Zierikzee is afgelopen pinksterweekeinde tweede gewor den op een internationale wed strijd freestyle windsurfen in Ita lië. Tijdens het toernooi op Sardi nië moest Scheffers zijn meerdere erkennen in zijn Belgische trai ningsmaat Steven van Broeckho- ven. Het toernooi telde dertig deel nemers uit diverse Europese lan den en uit Brazilië. Scheffers en Van Broeckhoven surfen momen teel in Griekenland en doen nog mee aan een wedstrijd in Turkije. HANSWEERT - De traumahelikopter is gistermiddag uitgerukt voor een bedrijfsongeval op Scheepswerf Reimerswaal in Hansweert. Even voor half twee was een man, een uitzendkracht uit Rotterdam, van een ladder gevallen. Het liet zich aanvankelijk ernstiger aanzien dan het was en de man hoefde niet mee met de traumahelikopter. Wel is hij voor controle meegeno men door de ambulance. Waar door de man van de trap viel is niet duidelijk. Mogelijk is het slachtoffer onwel geworden. BROUWERSHAVEN - In de loodsen van Van Ast, in een zijstraat van de Delingsdijk in Brouwershaven, wordt zaterdag de jaarlijkse rom melmarkt ten bate van de protes tantse kerk in die plaats gehouden. Het aanbod bestaat onder meer uit kleding, apparatuur, vaatwerk en meubels. Ook is er een Rad van Avontuur en er wordt zelfgemaakt gebak verkocht. De markt begint om 9.00 uur. Tegen 15.00 uur is de uitverkoop en mag iedereen voor één euro een plastic tas vullen met spullen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55