PZCIz, Zeeland Regiotaxi duurder dan bus 31 dëÜRVKKERY 6 juni 2009 fy 25% KORTING SCHOUWEN-DUIVELAND Provincie steekt 238.000 euro in proef met taxi's in Oosterschelderegio. Benzinedief actief op Goeree-Overflakkee Vermiste Goese (34) is weer terecht Nnr, DAGEN! Zeeuwse Dag van de Bouw Pinkpop Brasseriemenu Mijn vader Reindert Homan de etser Middelburg VolKoren Koopzondag www.bouwendzeeland.nl Charlotte Rijkse: 'Examen Frans was best gemakkelijk' Donderdag 4 juni 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc .nl BADKAMERPRODUCTEN natuursteen in uw badkamer: bijzonder en nu zeer betaalbaar exclusief bij Dominicus Westkapelle verkrijgbaar in zwart en wit natuursteen (actie* geldig t/m 30 juni) *vraag naar de actievoorwaarden Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 Faria-clowns geven ouderen extra aandacht in verzorgingshuis*. door Raymond de Frel ZIERIKZEE - Een rit met een regio taxi in de avonduren in de Ooster schelderegio wordt twee a drie keer zo duur als een reis met het reguliere busvervoer. De provincie begint in september een proef van twee jaar met aan vullend collectief vervoer in de avonduren op Schouwen-Duive- land, Tholen en de Bevelanden. Daarmee probeert zij problemen de kop in te drukken, die vorig jaar december ontstonden met de invoering van de nieuwe bus dienstregeling van vervoersmaat schappij Connexxion ontstonden. Met name kleine kernen zijn sinds dien in de avonduren nauwelijks bereikbaar met het openbaar ver voer. Het plan is een idee van de ge meente Goes, die al in 2007 signa leerde dat de toenmalige belbus niet goed functioneerde. Met een jaarlijkse investering van 238.000 euro wil de provincie de komende twee jaar bezien of de in zet van regiotaxi's soelaas biedt. Als de proef slaagt, ligt het voor de hand dat ook in Zeeuws-Vlaande- ren en Walcheren regiotaxi's wor den ingezet. Daar speelt dezelfde problematiek. De tarieven voor de regiotaxi's liggen nog niet vast, maar volgens beleidsmedewerker verkeer en vervoer Ferry Chervet van de provincie wordt het ge bruik twee a drie keer zo duur als de gewone bus. „Dat is logisch, want het comfort is veel hoger dan in een gewone bus. Tegelijker tijd wordt het tarief wel veel lager dan in de particuliere taxi." De ta rieven worden gebaseerd op nog bestaande systemen met Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (CW) el ders in het land. De provincie Zee land stopte in 2007 met de CW-voorziening, omdat die in fi nancieel opzicht een blok aan haar been werd. Om dat nu te voorkomen, worden er restricties aan het gebruik van de regiotaxi's opgelegd. Passagiers moeten jaarlijks tien euro betalen voor een persoonsgebonden ver- voerspas. Dat voorkomt gebruik door mensen die liever met een ge subsidieerde taxi rijden dan met ei gen vervoer. Een kilometerquote ring (maximaal duizend kilometer per jaar) moet intensief gebruik te gengaan. Verder is de ritafstand be perkt tot maximaal dertig kilome ter. De regiotaxi rijdt tussen 19.00 uur en middernacht. Als er in die periode nog wel een reismogelijk heid is met het reguliere openbaar vervoer, kan geen beroep worden gedaan op de regiotaxi. MIDDELHARNIS - De politie op Goe ree-Overflakkee is op zoek naar een vernielzuchtige benzinedief die inmiddels vier keer heeft toege slagen. Het gaat om een man van 1.80 me ter lang, 20 tot 25 jaar oud en met licht stekeltjeshaar. Hij rijdt in een grijze Toyota Starlet. De man wordt ervan verdacht dat hij bij vier auto's in Middelharnis, Som- melsdijk en Dirksland benzine- en remleidingen heeft doorgeknipt. Uit twee auto's werd benzine afge tapt. Alle vernielingen zijn eind mei aangericht. GOES - De 34-jarige Corry Sinke uit Goes, die sinds 7 mei werd ver mist, is terecht. De politie kreeg gisteren bericht van Belgische collega's dat ze daar is aangetroffen. Ze is inmiddels on dergebracht in een opvanghuis. Het was bekend dat Corry regelma tig in de omgeving van Gent ver blijft. De vrouw, die beschermd woont, was op 7 mei om 21.30 uur voor het laatst in Goes gezien. Daarna was niets meer van haar verno men. Tip? redactie@pzc.nl OP ALLE NATUURSTENEN ZIERIKZEE - Eenmanstheater Pop Up heeft gistermiddag met de kindervoor stelling Merlijn het popfestival Anywave in Zierikzee geopend. Zo'n 75 kin deren en 25 ouders waren daar getuige van. Anywave gaat vrijdagavond en zaterdag op luidruchtiger wijze verder. foto Dirk-Jan Gjeltema De veertigste Pinkpop is alweer verleden tijd. Als je de commenta toren mag geloven, was het een succes. Op televisie was een flink deel van het oudste popfestival van Nederland te volgen. Waar om zou je dan helemaal naar Zuid-Limburg reizen? Een 17-jari ge middelbare scholiere uit Goes, had het slim bekeken. Ze bleef maandagavond tot heel laat Pinkpop op televisie volgen. Het kostte haar veel moeite om dins dagochtend op te staan, maar ze had wel iets opgestoken van de avond ervoor. „Pinkpop heet Pinkpop, omdat het altijd op Pinksteren is. Dat wist ik hele maal niet. Ik dacht dat het iets met roze te maken had." vanavond vanaf 17.30 uur kerriesoep, nasi of gado gado en ijs met spekkoek 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 6 juni, 13.00 uur presentatie boek Sara Homan zaterdag 6 en zondag 7 juni zondag 7 juni, 13.00-17.00 uur meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53