Sport Bikkelen op het strand in Spanje Rabout zegeviert Feyenoord B1 tegen Ajax B2 in Middelburg Eryürük en Rawidjan strijden voor een plek op het WK beachsoccer. Talententoernooi draagt naam van zijn grondlegger r36 Donderdag 4 juni 2009 Z Daryl Rawidjan en Mevlud Eryiiriik (rechts) vertrekken vandaag met het Nederland beachsoccerteam naar Spanje. archieffoto Camile Schelstraete door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Auw!, dacht Daryl Ra widjan gisteravond op het strand van Scheveningen. Tijdens de laat ste training voorafgaand aan het WK-kwalificatietoernooi in Span je ging het bij een omhaal even mis bij de Zeeuws-Vlaamse aanval ler. „Die bal kwam vol op mijn te nen", vertelt Rawidjan. „Dat deed best wel pijn. Maar ik heb er mijn mond maar over gehouden...." Hij verbeet de pijn, want vandaag wil hij in het vliegtuig naar Valen cia stappen. Samen met Terneuze- naar Mevlud Eryürük moet hij zich om 11.00 uur op Schiphol bij zijn ploeggenoten van het Neder lands beachsoccerteam voegen. Het doel is in speelplaats Castellon de la Plana een plek bij de eerste vijf te bemachtigen, want dan is Oranje verzekerd van een ticket voor het WK. Het mondiale eind- toernooi wordt in november in Dubai gespeeld. Oranje is in een poule ingedeeld ■met Hongarije, Zwitserland en Is raël. Hongarije is zondagmiddag van 12.45 uur de eerste opponent. Rawidjan: „Tegen die ploeg heb ben we nog nooit gespeeld. We hebben wel een dvd over de Hon garen thuis gestuurd gekregen, die '1 we moesten bekijken. Dat het er zo professioneel aan toe gaat, ben ik eigenlijk niet gewend." Zwitserland, de tweede tegenstan der, is geen onbekende. „Vorig jaar speelden we er tijdens het EK in Portugal ook tegen", zegt Eryürük. „Het werd een gelijkspel, waarna we met strafschoppen wonnen. Als we onze kansen benutten, is Zwitserland een ploeg waar we van kunnen winnen. Net als van Israël, dat nog niet op de WK-rang- lijst voorkomt. Ik weet daardoor niet echt wat we van die ploeg moeten verwachten. Het belang rijkste is, dat wij bij de eerste twee in onze poule eindigen. Dan ben je zeker van een plek in de achtste finales." Rawidjan: „Daarna hebben we IJZENDIJKE - Rudi Rabout uit Hein- kenszand heeft de 71e editie van de wielerronde van IJzendijke ge wonnen. Hij ontsnapte acht kilometer voor de finish, kreeg het gezelschap van de Belgen Kenneth Mercken, Geof- fry Luijssen en Bart Jorque. Ra bout was uiteindelijk de sterskte in de sprint. Voor Rabout was het de tweede opeenvolgende overwinning in IJ zendijke. Ook vorig jaar reed hij naar de bloemen. Knap was ook het optreden van de debuterende Mathijs Buzeijn uit Schoondijke. De man die dit seizoen al goed was voor twee zeges bij de S/P ca tegorie van TMZ pakte een dit ge- zeischap een tiende plaats. De organisatie van dit wielergala was in handen van de Wielerstich- ting IJzendijke. Ze deden dit in sa menwerking met de Belgische Vrije Bond, de WAOD. dan nog twee overwinningen no dig om de halve finales te berei ken. Als dat lukt, gaan we ook naar het WK in Dubai." De bekendste namen in de selectie van bondscoach Niels Kokmeijer zijn de oud-profs Leo Koswal en Roël Liefden. „Die jongens hebben vanwege hun verleden wat meer aanzien en stralen vertrouwen uit", zegt Eryürük. „Ik vind dat wel mooi, ze zijn niet op hun mondje gevallen. Bij Oranje zijn al le spelers eigenlijk wel gelijkwaar dig, maar Daryl en ik zijn vaak UIT Ewfli I 11 Mi I TENNIS Parijs. Roland Garros. Mannen, kwartfina les: Federer (Zwi/2) - Monfïls (Fra/11) 7-6 (6) 6-2 6-4, Del Potro (Arg/5) - Robredo (Spa/16) 6-3 6-4 6-2. Vrouwen, kwartfinales: Koeznetsova (Rus/7) - Serena Williams (VSt/2) 7-6 (3) 5-7 7-5, Sto- sur (Aus/30) - Cirstea (Roe) 6-1 6-3. Dubbelspel, halve finales: Medina Garrigues/ Ruano Pascual (Spa/3) - Black/Huber (Zim/ VSt/1) 7-5 5-7 6-2, Azarenka/Vesnina (WRu/Rus/12) - Su-Wei/Peng Shuai (Tai/Chn/ 9) 6-3 7-5. Gemengddubbel, halve finales: Huber/Bob Bryan (VSt/1) - Grönefeld/Knowles (Dui/Bah) 6-2 6-2, King/Melo (VSt/Bra) - Petrova/Mirnji (Rus/WRu/4) 6-2 3-6 10-7. VOETBAL Finale play-offs promotie/degradatie, derde wedstrijd. RKC Waalwijk - De Graafschap 1-0 (1-0). 27. De Ceulaer 1-0. Scheidsrechter: Wegereef. Gele kaart: Snoyl, Garcia (RKC Waal wijk), Wuytens, Heijblok (De Graafschap). Aan tal toeschouwers: 6500. Bijzonderheid: RKC promoveert naar de eredi visie, De Graafschap degradeert naar de eerste divisie. WIELRENNEN Luxemburg. Ronde van Luxemburg. Pro loog, tijdrit: 1. Rast (Zwi) 2,7 km in 3.46 (43,008 km/uur), 2. Hivert (Fra) 0.02, 3. Feillu (Fra) 0.04, 4. Bazajev (Kaz) 0.05, 5. Larsson (Zwe) 0.06, 6. Klöden (Dui) 0.08, 23. De Kort 0.12, 42. Eltink 0.17, 48. Veelers 0.18, 85. Löwik 0.24. wat rustiger." De in Nederland nog vrij kleine sport wordt serieus benaderd, hebben de twee erva ren. Zo verbleef Eryürük vorige maand met Oranje op Réunion, een eiland voor de kust van Afri ka. „Het was een fantastische trip, maar de resultaten waren niet echt goed. Hoewel we niet slecht speel den, verloren we van Reünion en Frankrijk, dat wordt gecoacht door Eric Cantona. Van Mauritius won nen we na strafschoppen. Dat was goed voor het zelfvertrouwen." In Castellon de la Plana staat het MIDDELBURG - In Ouwerkerk wordt zaterdag voor de tweede keer een voetbaltoernooi voor talenten on der 23 jaar uit de regio Zeeland en Goeree Overflakkee gespeeld. Deel nemers zijn de regioselecties van Schouwen-Duiveland, Zeeuws -Vlaanderen, titelverdediger Wal cheren en Flakkee. Het toernooi draagt met ingang van dit jaar de naam Jaap Goud Re- giotalententoernooi. Jaap Goud is een van de grondleggers van het toernooi. Afgelopen winter over leed hij en als eerbetoon draagt het toernooi alsmede de hoofd prijs (Jaap Goud Wisselbokaal) nu zijn naam. De wedstrijden op sportpark 't Eultje duren tweemaal 20 minu ten. Het eerste duel (Schouws elf- tal-Flakkees elftal) wordt om 11.00 uur afgetrapt, het laatste om 15.10 uur. Omstreeks 16.30 uur is de prij suitreiking. duo voor een nieuw avontuur. Het zal bikkelen worden op het mulle zand, weet Rawidjan op voor hand. „Een wedstrijd duurt drie keer twaalf minuten. Als het warm is, kan dat erg zwaar zijn. Je moet het zelf aangeven als je gewis seld wilt worden, want het heeft geen nut om te blijven staan als je moe bent. Dan heeft de rest van de ploeg vaak niks meer aan je. Ook in Spanje zullen we weer tweehonderd procent moeten ge ven. Dat is niet erg, we weten waar we het voor doen." door Rudy Boogert MIDDELBURG - Het veld van Zeelan- dia Middelburg is zaterdag het strijdtoneel van een mini-klassie ker. Feyenoord Bi en Ajax B2 strij den op sportpark De Veerse Poort om de Nederlandse Super Cup voor B-junioren. Deze titanen strijd vormt de climax van de KN- VB-finaledag in Middelburg. Behalve om de nationale Super Cup wordt zaterdag op de finale dag ook om drie Super Cups van het district (Zuid 1) gestreden. Het spits wordt om 11.15 uur afgebeten door het enige Zeeuwse team: JVOZ Cl. Als bekerwinnaar strijdt de ploeg van trainer Dolf Roks te gen hoofdklassekampioen WWZ Ci uit Eindhoven. Om 12.00 uur volgt de Super Cup voor B-junio- ren tussen bekerwinnaar Madese Boys en Desk uit Kaatsheuvel. Om 15.00 uur trappen WGZ Ai en be kerwinnaar SC 't Zand Ai af voor Live op televisie De duels van het Nederlands beachsoccerteam op het WK- kwalificatietoernooi in Spanje worden live uitgezon den op Eredivisie Live en Euro sport 2. Oranje speelt tegen Hongarije (zondag), Zwitserland (maan dag) en Israël (dinsdag). De nummers één en twee van de poule stromen door naar de achtste finales. de Super Cup voor A-junioren. Vanaf 15.30 uur strijden Feyenoord Bi en Ajax B2 om de nationale Su per Cup voor B-junioren. De Rot terdamse juniorenploeg is dit sei zoen landskampioen geworden met zeven punten voorsprong in de eredivisie op eeuwige rivaal Ajax Bi. Het team van trainer Cor Adriaanse was vorige maand hofle verancier van het Nederlands elftal onder 17 jaar, dat in Duitsland de EK-finale verloor van het thuis land. Blikvanger bij Oranje én Feye noord is aanvaller Luc Castaignos. Op het EK werd hij topscorer, waarbij hij en passant Oranjes top schutter aller tijden werd in de ca tegorie onder 17. Hij achterhaalde Jan Vennegoor of Hesselink en Col lins John. Tegenstander Ajax B2 veroverde verrassend de nationale beker. De eerstejaars B-junioren versloegen in de finale PSV Bi met 3-2, na een 2-0-achterstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50