Zeeland Leonardo-onderwijs in Z-Vl berco Ossenisse viert vier dagen feest veel voordeel Fotoclub toont mooiste kiekjes Straten in Hulst afgesloten Orgelconcerten in basiliek Behoeftepeiling naar klassen voor hoogbegaafde kinderen. Bibliotheek in Zaamslag in nieuw onderkomen www.zwartepoorte.nl VAN WESTEN Donderdag 4 juni 2009 25 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Stichting Leonar do-onderwijs Zeeland onderzoekt de behoefte om speciale klassen in te richten voor onderwijs aan hoogbegaafde kinderen in Zeeuws-Vlaanderen. Als blijkt dat er voldoende leerlin gen worden aangemeld voor deze vorm van onderwijs, kan in sep tember al op één of meerdere loca ties worden begonnen met Leonar do-onderwijs. De stichting is hier over in gesprek met onderwijsorga nisatie Open Basis. Er worden de komende weken informatiebijeen komsten gehouden in Terneuzen, Hulst en IJzendijke. De eerste is dinsdag 9 juni in het Churchillho- tel in Terneuzen. Daar voert ook landelijk voorzitter Jan Hendrickx van Leonardo Nederland het woord over hoogbegaafdheid. Op woensdag 10 juni is er een infor matiebijeenkomst in Den Dullaert in Hulst en op maandag 15 juni in het Mauritshof in IJzendijke. Alle avonden beginnen om 20.00 uur. De bijeenkomsten worden gehou den voor geïnteresseerde ouders, leerkrachten, schoolbesturen en vertegenwoordigers van het be drijfsleven en maatschappelijke en culturele instellingen. Het concept voor Leonardo-onderwijs wordt toegelicht en de invulling binnen Zeeuws-Vlaanderen wordt verdui delijkt. Volgens de stichting wijzen onder zoek en ervaringsgegevens uit dat veel hoogbegaafde kinderen pro blemen krijgen binnen het regulie re onderwijs. Dit kan variëren van onderpresteren en een hekel krij gen aan school tot lichamelijke en psychische klachten. Zelfs haakt op termijn een aantal mensen af en volgt helemaal geen onderwijs meer. W* Doelstellingen en opzet van Leo- nardo-onderwijs aan hoogbegaaf de kinderen worden uiteengezet tijdens informatie-avonden in Terneuzen, Hulst en IJzendijke. In het Leonardo-onderwijs krijgen deze leerlingen een onderwijspro gramma dat beter aansluit bij hun capaciteiten en dat gedeeltelijk of volledig buiten de reguliere groep wordt gegeven. Leonardoscholen zijn klassen die verbonden zijn aan reguliere scholen, maar waar een groot deel van de week een ei gen leerprogramma wordt onder wezen. In Venlo is in 2007 de eerste Leo- nardoschool in Nederland begon nen. De eerste ervaringen van ouders en kinderen zijn positief Informatie is verder te verkrijgen via de sites van de stichting www.leonardozeeland.nl, www.leonardo-stichting.nl en www.leonardoschool .nl. ZAAMSLAG - De biblotheek in 't Durp is aan een nieuwe toekomst begonnen. Om tien uur werden gisteren de deuren geopend van de Zaamslagse vestiging van de Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen in het multifunctionele centrum naast zorgcen trum De Molenhof. Het officiële tintje is in sep tember. De bieb is open op maandag- en donder dag van 14.00-17.00 uur en woensdag van 10.00-12.00 uur. Het oude pand aan de Rozema rijnstraat is verkocht aan wooncorporatie Woon- goed. Mede daardoor kon de bieb voor Zaamslag behouden blijven. foto Camile Schelstraete lange vorststraat goes TERNEUZEN - Leden van de Terneu- zense Fotoclub Brandpunt expose ren komend weekeinde 6 en 7 juni hun foto's van het afgelopen sei zoen. De fotoclub is gastexposant tijdens het kunstweekend 'Artis tiek achter d'n dieck'. Dat wordt gehouden in de tuin en schuur op de boerderij van de familie Den Hamer aan de Steenovens 33 tus sen Axel en Zaamslag. Er zijn meer dan zeventig foto's te zien. De onderwerpen zijn straatfotogra fie, portretten, landschappen en ar chitectuur. Brandpunt werd vorig jaar uitgeroepen tot beste fotoclub van de Oostvlaamse Federatie voor fotografie. 20% bijtelling BMW 116i en 118i HULST - Straten in en rond de bin nenstad van Hulst zijn vrijdag 12 juni tijdelijk afgesloten voor het verkeer. Die dag gaat om 18.00 uur de wier lerronde Delta Tour Zeeland van start. De eerste etappe is een pro loog die in en om de binnenstad van Hulst wordt gereden. Het parcours dat tijdens deze tijdrit wordt gereden is de route die ook jaarlijks bij de kermiskoers wordt gereden. De wegen waar langs het parcours loopt, worden op 12 juni afgesloten van 15.00 tot 22.00 uur. Daarnaast is in bepaalde straten in de binnenstad de rijrich ting omgekeerd of is er tweerich tingsverkeer ingesteld. HULST - De orgelcommissie Inter nationale zomer-orgelconcerten Hulst organiseert vier recitals in de Willibrordusbasiliek tussen 26 juni en 11 september. Het gaat om concerten van de or ganisten Jan Hage uit Den Haag (26 juni), Pascale Van Coppenolle uit Biel in Zwitserland (17 juli), Bart Rodyns uit Antwerpen (7 au gustus) en Frank Heye uit Destel- bergen (11 september). De concerten op vrijdag beginnen telkens om 20.00 uur. OSSENISSE - De bevolking van Osse nisse viert morgen tot en met maandag feest. Vier dagen lang is er tijdens het Snisse dorpsfeest wat te doen. Het zwaartepunt van de activitei ten ligt op zaterdag. De kinderen uit het dorp verrichten dan rond 14 uur de officiële opening. Verder is er onder meer een Vlaamse ker mis, een ridder- en jonkvrouwen- spel, een barbecue en een dans avond in Hof ter Nesse. Trouba dour Bennie de Vet geeft vanaf 20.30 uur een optreden in de feest tent aan de Kipstraat. De band Mijnheer Boszmann geeft morgen vanaf 21 uur de af trap voor het dorpsfeest. Ook op zondag is er vanaf 14 uur muziek met de Maffoos. De kleintjes kun nen zich tijdens het dorpsfeest ver maken op een springkussen en in de draaimolen. Van Westen Mannenmode in Zaamslag heeft alle mogelijkheden en kennis in huis om dit voor u te realiseren. Al vanaf 499,- uw eigen kostuum-op-maat met uw naam erin geborduurd. Meer info, een afspraak maken of andere vragen? Kijk op vanwesten.com/maatpak MANNENMODE Plein 10-11 Zaamslag T. 0115 - 43 61 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45