Zeeland tijdens de bloeitijd Toeristenbus trekt deze zomer natuur in 'Exploitatie ijsbaan in kersttijd niet mogelijk zonder subsidie' Gemeente Hulst heeft volgens platform beste ouderenbeleid de fiets ontdekken 10.000e bezoeker op Vlasmuseum online Oprichting vereniging Nierpatiënten vandaag Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13 Z Donderdag 4 juni 2009 23 sluis - De gratis toeristenbus rijdt deze zomer, van zaterdag 4 juli tot en met zaterdag 5 september, voor het vierde jaar door West-Zeeuws-Vlaanderen en om geving. Toeristen die verblijven op een ac commodatie die meedoet aan het initiatief van de Stichting Strandex- press kunnen met een toeristen pas door de regio rijden, naar Knokke reizen of een ritje naar het subtropisch zwembad in Ter- neuzen maken. Dit jaar is er extra aandacht voor de natuurgebieden. Vanaf veel haltes kunnen buspassa giers al zo een natuurgebied in stappen, zeker nu er voor de gele genheid haltes bij de Verdronken Zwarte Polder en het Zwin zijn bij gekomen. De bezitters van een toe ristenpas kunnen niet alleen van de gratis bus gebruik maken, maar ontvangen ook informatie over de attracties en natuurgebieden in de streek, fietsverhuurmogelijkhedën en een evenementenkalender. Vorig jaar maakten 50.000 reizi gers gebruik van de toeristenbus. Het gemak om op de plaats van be stemming te worden afgezet en het omzeilen van parkeerperikelen vinden veel mensen aantrekkelijk. Tijdens minder zomerweer, zoals vorig jaar, is de bus soms zelf een slechtweervoorziening. draaien. Met het GPS-systeem wor den fietsers gelukkig altijd de goe de kant op gestuurd." Ook gebeurt het wel eens dat er route- of informatieborden gesto len worden. „Dat komt gelukkig niet zo veel voor, gemiddeld één of twee keer per jaar. Maar het is wel vervelend als er borden op de route ontbreken." Het perceel aan de Isabellaweg, waar nu nog maïs De GPS-apparaten kunnen afge haald worden bij de ANWB in Ter- neuzen, vakantie-eiland de Braak man, minicamping 't Sluisje in Hoek en minicamping Stropielek- ker in Zaamslag. Om er zeker van te zijn of er nog apparaten beschik baar zijn, doen fietsers er verstan dig aan om vooraf te reserveren. staat, maakt volgens Bram volgend jaar plaats voor nieuwe natuur ter compensatie van de uitbreiding van de N61. „Door de uitbreiding van tweebaans naar vierbaansweg gaan er stukken natuur verloren. Door elders nieuwe natuur te creë ren wordt er ruimschoots aan de behoefte aan nieuwe natuur vol daan. Helaas gaan daardoor wel landerijen verloren. Voor de fiet- Kleurrijke gewassenroutes ser wordt de route alleen maar ge varieerder." Volgens Bram van Hoeven is juni een van de mooiste maanden om de route te fietsen. „De meeste ge wassen staan momenteel in bloei. Met name de blauw-witte vlasbloe metjes geven het landschap veel kleur. Maar ook de bermbloemen staan volop in bloei, zoals de eer ste klaprozen." De VW Zeeuws-Vlaanderen heeft samen met de Agrarische Natuurvereni- ging Groene Oogst, de gemeente Terneuzen en ZLTO drie fietsroutes uit gestippeld door Midden Zeeuws-Vlaanderen. De routes lopen door de omgeving van Philippine (25 km), Biervliet (18 km) en Zaamslag (26 km). Tijdens de route komen fietsers verschillende horecapunten tegen. Via een GPS-systeem kan men de route volgen. t- De GPS-kastjes zijn verkrijgbaar bij de ANWB in Terneuzen, vakantie-ei land de Braakman, minicamping 't Sluisje en minicamping Stropielekker. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Stichting Terneu zen on Ice doet een 'klemmend be roep' op de gemeenteraad om de stichting ook de komende jaren fi nancieel te blijven steunen. Terneuzen on Ice zorgt er al jaren voor dat in de kerstvakantie drie weken geschaatst kan worden op de Markt in Terneuzen. „De ijs baan is een succesvol winterevene- ment geworden met een regionale uitstraling, dat sfeerverhogend werkt voor het centrum van Ter neuzen", betoogt de stichting. „De afgelopen winter hebben bij ons circa 6000 bezoekers en 1000 schoolkinderen de ijzers onder ge bonden." Naast sponsorgelden kreeg de ijs baan tot nu toe een subsidie van de gemeente. Die bijdrage is de af gelopen jaren echter afgebouwd tot nul euro dit jaar. „De exploita- tiecijfers over de afgelopen jaren geven echter onomstotelijk aan dat wij de exploitatie niet rond krijgen zonder een gemeentelijke bijdrage", verzucht de stichting. „Met een jaarlijkse subsidie van 7.500 euro en een garantiesubsidie van 25.000 euro voor eventueel on voorziene calamiteiten, zoals bij voorbeeld bij strenge vorst, moet het ons inziens mogelijk zijn de ijs baan ook in de komende jaren mo gelijk te maken", denkt Terneuzen on Ice. www.lmcwoonwinkels.nl KOEWACHT - Via zijn website heeft het Nederlands Vlasmuseum in Koewacht (www.vlasmuseum.nl) de 10.000e bezoeker ontvangen. Het bezoek is gegroeid van 26 per maand in januari 2006 naar 350 per maand dit jaar. Die groei heeft zich volgens de eigenaren Theo en Ingrid de Letter ook vertaald in een toenemend aantal bezoekers aan het museum zelf Het mu seum is van mei tot oktober geo- t pend op zaterdagmiddag. Het mu seum verzorgt ook rondleidingen i op afspraak. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse Nierpatiënten Vereniging wordt vandaag opgericht in restaurant 't Vijverhof in Terneuzen. De pag- tiëntenvereniging is een initiatief van onder anderen dialysepatiën ten van ZorgSaam Zeeuws-Vlaan deren. Zestig mensen hebben zich als lid aangemeld. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Belangstellen den zijn welkom. Joep Paulides van de Raad van Bestuur van ZorgSaam komt een cheque over handigen aan de nieuwe nierpa tiëntenvereniging. KUNST ANTIEK VEILING 10-11 JUNI KIJKDAGEN: zaterdag 6 juni 10.00 - 16.00 uur maandag 8 juni 10.00 - 18.00 uur dinsdag 9 juni 10.00 - 18.00 uur woensdag 10 juni 10.00- 17.00 uur Catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 door Harold de Puysseleijr UTRECHT - Hulst is gisteren naar huis gegaan met de titel 'Gemeen te mét het beste ouderenbeleid'. De prijs, toegekend door het over legplatform Senior.Nu! werd in de Jaarbeurs in Utrecht uitgereikt door de voorzitter van de Vereni ging Nederlandse Gemeenten (VNG) Annemarie Jorritsma. De publieksprijs voor de gemeente met het beste ouderenbeleid ging ook naar Hulst. De gemeente won omdat ze het ouderenbeleid op een samenhangende wijze bena dert. „De gemeente betrekt bur gers bij de beleidsvorming en laat hen hierin zelf verantwoordelijk heid nemen. Bovendien stimu leert de gemeente de participatie van ouderen in vrijwilligerswerk waarbij ook jongeren betrokken worden, doet de gemeente er veel aan om ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen en zijn er veel voorzieningen op het ge bied van welzijn", aldus juryvoor zitter Gijp van Soest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43