Zeeland Zeeuws-Vlaanderen is op zijn mooist Vuilniswagen slikt ook groene containers in Zet uw mooiste foto's in de albums op onze site 1 k-- Gewassenroutes route 2 route 3 Met het GPS-kastje bij de hand Zeeuws-Vlaanderen op Pinkpop Zestien rolemmers vermalen bij ophalen van gft in Koewacht. 22 I Donderdag 4 juni 2009 www.pzc.nl/foto V - 'IggV $-4 18 kilc 1,51 1 Biervliet kilometer 5 uur "-""L i" Biervliet Terneuzen Hoek Philippine 25 kilometer 2 uur Axel Willem Adriaansens IJIJJWIIIIII ll| i. II 1^1,111. IIm. De VW Zeeuws-Vlaanderen heeft drie fietsroutes uitgestippeld die via het CPS-systeem gevolgd kunnen worden. Een route door bos, akkers en kreken. door Paul Begijn Een groepje kievieten vliegt plotseling op als Ilse de Smit en Bram van Hoeven langs een weiland met koeien fietsen. Oer-hollandse luch ten, fraaie vergezichten over het polderlandschap, bossen, kreken en dorpen zorgen voor veel afwis seling tijdens de gewassenroute in de omgeving van natuurgebied Braakman-Zuid. Begin mei presen teerden de VW Zeeuws-Vlaande ren in samenwerking met de Agra rische Natuurvereniging Groene Oogst, gemeente Terneuzen en de ZLTO drie gewassenroutes in Mid den Zeeuws-Vlaanderen. Via een GPS-systeem kunnen fietsers pre cies zien welke route ze moeten volgen. „Maïs, tarwe, wortelen, gerst, suikerbieten, vlas, bruine bo nen, uien en fruit. Je kunt het zo gek niet bedenken of je komt het tegen op deze route", vertelt Bram van Hoeven, die namens de ZLTO heeft: meegewerkt aan het uitzet ten van de routes. Van Hoeven groeide op in de buurt van het Isabellakanaal waar één van de drie fietsroutes langs loopt. „Het is een schitterend ge bied met veel diversiteit. Op het ene moment fiets je in dichte be bossing en het andere moment fiets je door open akkerlanden." Il se de Smit van de VW is minder bekend met de route. „Maar dat maakt de route wel verrassend. Je weet niet wat je kunt verwachten en dat zorgt voor een stukje uitda ging." Terwijl de noordwestenwind vol op de kop staat, trappen Bram en Ilse flink door. Onderweg staat het tweetal stil bij één van de 35 infor matieborden die op de routes te vinden zijn. Het bord aan de Isa- bellaweg beschrijft de groeicyclus van maïs aan de hand van tekst en foto's. Ilse de Smit: „Over de hele route komen fietsers diverse borden te gen met informatie over de teelt van bijvoorbeeld gerst of aardappe len, maar ook over de flora aan de akkerrand. Het is vooral voor kin deren een leuke en speelse manier om kennis te maken met de ver schillende gewassen en natuur waarden in de regio." Om te kij ken of alle borden nog netjes op de plaats staan, maakt het Route- gilde regelmatig controlerondes. Il se de Smit: „Er zijn altijd grapjas sen die fietsers de verkeerde kant op proberen sturen door de bord jes van de fietsknooppunten in de tegenovergestelde richting te PHILIPPINE - Alles wat groeit en bloeit is van mei tot en met sep tember te zien tijdens de drie ge wassenroutes in Midden Zeeuws-Vlaanderen. Fietsers kun nen kiezen uit routes in de omge ving Philippine (25 km), Zaamslag (26 km) en Biervliet (18 km). Om het fietsers nog makkelijker te maken deelt de VW-Zeeuws- Vlaanderen GPS-apparaten uit op diverse uitgiftepunten. Tegen een bijdrage van vijf euro, vijftig euro borg en een kopie van een pas poort, rijbewijs of identiteitsbe wijs kunnen fietsers op pad met het GPS, dat via een fietssteun op het stuur bevestigd kan worden. Il se de Smit van de VW: „Via een duidelijke handleiding kunnen fiet sers makkelijk uit de voeten met het GPS-apparaat. Kind kan de was doen." De drie routes zijn totaal verschil lend van elkaar. Beboste gebieden worden afgewisseld door kreken en uitgestrekte landerijen. De veertigste editie van het legen darische muziekfestival Pinkpop is alweer verleden tijd. Als je de com mentatoren mag geloven, was het een succes. In elk geval wat betreft het aantal bezoekers. Maar ook het zonnige weer droeg bij aan het geslaagde verloop. Op televisie was ook een flink deel van het oudste popfestival van Ne derland te volgen. Waarom zou je dan helemaal naar Zuid-Limburg reizen? Tipredactie@pzc.nl Een 17-jarige middelbare scholiere uit Goes die haar geld liever aan kleding uitgeeft, had het slim beke ken. Ze bleef maandagavond tot heel laat Pinkpop op televisie vol gen. Het kostte haar veel moeite om dinsdagochtend op te staan, maar ze had wel iets opgestoken van de avond ervoor. „Pinkpop heet Pinkpop, omdat het altijd op Pinksteren is. Dat wist ik helemaal niet. Ik dacht dat het iets met roze te maken had." door Eugène Verstraeten KOEWACHT - In Koewacht heeft de vuilnisauto afgelopen vrijdag bij het ophalen van het groenafval vol gens de gemeente ook zestien groe ne rolemmers ingeslikt en aan gru zelementen vermalen. Volgens bewoner Jo Kindt hebben bij hem in de Zandstraat van de vijftien containers die buiten ston den slechts een stuk of vijf rolem mers de ophaalbeurt overleefd en zouden er volgens mannen van de ophaaldienst zeker vijftig rolem mers zijn gesneuveld. Volgens Kindt hadden de ophalers hun baas ingeseind over de problemen, maar zouden ze opdracht hebben gekregen gewoon door te gaan met het ledigen van de containers. Bij de gemeente was men volgens Kindt niet onder de indruk. De te lefoondame noteerde zijn adres en beloofde dat er een nieuwe rolem- mer wordt bezorgd. „Als die er straks is, zal ik hem met plezier voorzien van onze afgedankte kunstkerstboom. Zelfs de kapotte lichtjes laat ik er in zitten. In Ter neuzen horen groen plastic, rubbe ren wielen en metalen assen ook tot het gft-afval." Volgens woord voerder Daniël Rouw van de ge meente Terneuzen gebeurt het va ker dat rolemmers sneuvelen. Het- probleem ligt bij de zuignappen waarmee ze worden opgepakt. De gemeente probeert momenteel ver schillende zuignappen uit om het euvel te verhelpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42