Geuren en kleuren uit Marokko Middelburg bijna overvol koren Waar wordt 'couscous' van gemaakt? X-RAÏ Sint Jacobsstraat Vlissingen Tweenson Leer Toni's Mode Stupa Drukwerkwinkel Trouwerie Merriemie Vromans Antiek Kloeg Antiek Tabak Laudana Joe ij's Schoenmakerij Wibra Pantalon Donderdag 4 juni 2009 5 klant te maken. Wil een klant een Marokkaanse bank van houtsnij werk van bepaalde afmetingen, met een wollen berber-kussen in kleuren die bij zijn interieur pas sen, dan is dat mogelijk. „Alleen moet je wel rekenen dat het een halfjaar kan duren voor je het hebt", waarschuwt Khalid. „Want het moet eerst besteld wor den, dan gemaakt en daarna opge haald." door Ali Pankow Vierduizend zangers zijn be trokken bij de manifestatie Middelburg Vól-koren. Dit grootscheepse zangfestijn, traditie getrouw in het eerste weekend van juni, beleeft zaterdag en zon dag zijn elfde editie. Met zoveel deelnemers, verdeeld over 105 koren, is het festival weer groter dan voorgaande edities. Vól-koren wordt derhalve bijna 'overvol koren'. Het evenement le vert hiermee een tastbaar bewijs van het grote enthousiasme voor deze vorm van amateuristische kunstbeoefening. Opvallend is de grote variatie in omvang en repertoire van de deel nemende koren. Zii verzorgen Der dag ruim honderd miniconcerten op 24 verschillende locaties in de Middelburgse binnenstad. Alle op tredens zijn gratis te bezoeken. Wethouder Kool-Blokland opent het zangfestijn zaterdag om 11 uur op de Markt. Op beide dagen ein digt het programma met een slot manifestatie vanaf 16.45 uur op het Abdijplein. De vele koren ver zamelen zich daar en zingen in de finale om beurten nog een lied. Middelburg Vól-koren is in de loop der jaren uitgegroeid tot de grootste zangmanifestatie van Zee land en omstreken. Het festijn is onderdeel van de Kunst- en Cul tuurroute die elke eerste zondag van de maand plaatsvindt. Gale ries, ateliers en een aantal speciaal zaken zetten dan hun deuren Een kast met tajines, Marokkaanse stoofpotten voor op het vuur. Waar wordt couscous van gemaakt? Wie het weet mag het melden bij El Kantra (tot en met dinsdag 9 juni). On der de juiste inzendingen wordt een tajine-pakket verloot (taji ne, onderzetter en kookboekje). El Kantra is gevestigd aan de Pot- tenmarkt 8 in Middelburg. Telefoonnummer: 0118-633009, e-mail: elkantra@zeelandnet.nl. Openingstijden: ma 13-17.30 uur, di, wo, vrij 10-17.30 uur, do 10-21 uur, za 10-17 uur. Middelburg heeft elke eerste zondag van de maand koopzondag. El Kantra is dan open van 13 tot 17 uur. www.elkantra.nl Buikdanslessen: www.majidah.nl De vraag van vorige week over het windsurfmerkje was voor de meeste watersportliefheb bers een makkie. Natuurlijk ging het om het merk STAR BOARD. Uit de inzenders is Jan Willem Vermeulen uit Goes als winnaar getrokken. Hij krijgt een tegoedbon van windsurf- winkel Roha in Kamperland. open voor het publiek. Elke maand gebeurt dat onder een ei gen thema. In juni is dat de koor zang. Door de grote belangstelling werd het festijn in 2002 uitgebreid tot twee dagen. Dit keer doen er ook twee koren uit België, waar mee Vól-koren een internationaal tintje krijgt. De optredens zij onder meer op de Markt, in de Kloostergangen van het Abdijcomplex, het Mi- nitheater, de Drukkerij, de Spot, de Zeeuwse Concertzaal, het Gast huis, het Hofje Onder de Toren, Antiekhandel de Pagter, Sociëteit de Vergenoeging en in tal van ker ken in Middelburg. Zaterdag 6 en zondag 7 juni, Middelbura Vólkoren, 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37