Uit 4 Donderdag 4 juni 2009 selectie Skeltersafari Indianen in de polder Afrika-lezing agenda afc mfm Verken met de skelter de gehei men van bos en duin in Bos- wachterij Westerschouwen. Je gaat op pad met routekaart en opdrachten. Duur van de tocht is twee uur. Westenschouwen, Trampolinecentrum Westerschouwen, zaterdag 6 juni, vanaf 11.00 uur, de hele dag door. Belangstellenden kunnen ken nismaken met de tradities en leefgewoonten van de Noord- Amerikaanse indianen. Activitei ten en workshops in tipi's staan in het teken van de bewoners van de Nieuwe Wereld. Vrouwenpolder, camping De Bokkesprong, zaterdag 6 juni, 10.00 tot 21.00 uur Schrijfster en fotograaf Arita Baaijens vertelt over haar reizen door Afrika. Haar laatste boek Desert Songs gaat over haar trek tochten door de woestijnen van Egypte en Soedan. De reisboe kenschrijfster schenkt veel aan dacht aan haar historische voor gangsters. Goes, bibliotheek, donderdag 4 juni 20.00 uur. j Jfcstqifewinlccl D.K.antra Él El Kantra: een snufje Marokko in Middelburg door Ondine van der Vleuten Wie de sfeer van Marokko wil proeven, hoeft niet ver van huis te gaan. Aan de Pottenmarkt in Middel burg is sinds drie jaar de 'Marok kaanse lifestylewinkel' El Kan tra gevestigd, met de uitstraling van een oosterse souk. Aan plafond en muren werpen ko peren en tinnen lampen hun schijnsel door kleurige glasmozaïe ken, daaronder is geen meter van de kleine winkel onbenut gelaten om de koopwaren uit te stallen. Wil de klant misschien even kij ken naar de Marokkaanse tegels van Osmunda (www.osmun- da.net, voor de hele collectie) of snuffelen tussen de tajines (Marok kaanse stoofpotten voor op het vuur)? Of een wierookbrander voor losse wierook, een suiker- brood-houder, parfumflesjes van gekleurd glas, een onverwoestbare mand van gerecyclede vrachtwa genband? Claudia Rhali wijst op een beker met houten lepels, tussen de taji ne- en andere Marokkaanse kook boeken. „Die zijn uit citrushout ge sneden. Je eet er de traditionele Marokkaanse soep harira mee. En dit is argan-olie uit het zuiden van Marokko, gemaakt van de nootjes van de Argania spinosa, een boom die alleen in het zuiden van Ma rokko groeit. De olie is heel rijk aan vitamine E. Je kunt ermee wokken, maar ik heb ook een cosmetische argan-olie, van de koude persing. Op het gebied van traditionele Marrokaanse lichaams verzorging hebben we verder nog zeep met argan en ghassoul. Dat is lava-aarde, die gebruikt wordt voor het wassen van de huid en de haren." Claudia werkt samen met Majidah Bellydance, een danseres waarvan ze zelf ook heeft leren buikdansen. „Wie bij haar een cursus volgt, krijgt een kortingsbon van El Kan tra voor een leuk heupsjaaltje. En, voor wie echt in stijl wil dansen hebben wij een leuke collectie buikdanskleding. Je kunt via onze website ook kinderfeestjes boeken rond het thema Duizend-en-een Nacht. Dat kan op verschillende manieren ingevuld worden, bij voorbeeld met een workshop voor de meiden en een henna-versie- ring. Die worden gemaakt met een pasta van de henna-plant en verva gen na een tijdje vanzelf weer." Uiteraard verkoopt El Kantra ook henna en patronen om zelf hen Claudia en Khalid Rhali van de Marokkaanse lifestylewinkel El Kantra. Parfumflesjes na-versieringen te maken. Claudia: „Ik hoor vaak dat El Kantra een ge vaarlijke winkel is. Veel te veel leu ke dingen!" Het is jammer dat je bij El Kantra niet écht in een Marokkaanse win kel binnenstapt, want dan zou je kunnen afdingen op de prijzen. De hanglampen bijvoorbeeld zijn heel mooi, maar niet bepaald goed koop. „Dat komt omdat ik de Ma rokkaanse ambachtslieden die mij Schaal met wierook en asbakjes. leveren, een eerlijke prijs betaal voor hun handwerk", zegt Khalid Rhali. „En ook in Marokko krijg je goede spullen niet voor niets." Hier en daar in de winkel hangen foto's van de Marokkaanse am bachtslieden, gebogen over hun werk. „Dan kunnen de mensen zien waar het vandaan komt." Dat Khalid rechtstreeks inkoopt, maakt het mogelijk dat producten naar persoonlijke wens van de DONDERDAG 4 JUNI Wijngaard Proeven bij De Druivengaerde of een speeltje croquet of jeu de boules doen. Wissenkerke, Dorpsdijk 2A, 13-17 uur. Kerkenpad Middelburg Onder leiding van een kerkenpadgids be zoekt u een aantal Middelburgse kerken. Zie ook de website www.middelburgse- kerken.nl. Middelburg, balie Wandelkerk, 13.30 uur. Lezing Afrika Arita Baaijens is een reisboekenschrijfster die vertelt over haar reizen door Afrika. Haar laatste boek: Desert Songs gaat over haar trektochten door de woestijnen van Egypte en Soedan. Zij schenkt veel aan dacht aan haar historische voorgangsters. Goes, Bibliotheek, 20.00 uur. VRIJDAG S JUNI Dorpsfeest Met muziek, sport, optredens en Oudhol landse spelen. Ossenisse, dorpskern. ZATERDAG 6 JUNI Rommelmarkt Hansweert, Muziektuin, 9.00-13.00 uur. Braderie en Luiksemarkt Rilland, Centrum, 10.00 - 17.30 uur. Indianen in de polder Kennismaken met de rijke cultuur van de Noord-Amerikaanse indianen met diverse activiteiten en workshops. Vrouwenpolder, camping De Bokke sprong, 10.00-21.00 uur. Rondleidingen Struisvogelboerderij Monnikenwerve Sluis, Hogeweg 1,10.30-17.00 uur. Fancy Fair Feestelijke dag bij peuterspeelzaal De Veerse Mopjes met ponyrijden, springkus sen, eendjes vissen, grabbelton en ver koop wafels en tweedehands spullen. Veere, Kerkstraat 6, 11.00-14.00 uur. Zeiltocht Toer- en wedstrijdzeilen, De 40 mijl van Bru op het Grevelingenmeer. Start en fi nish in jachthaven. Bruinisse, van 8.00 tot 17.00 uur. Vrijwilligers Zeeuwse organisaties presenteren zich tij dens een vrijwilligersmarkt. Middelburg, Markt, 11.00-16.00 uur. Open dag bioboerderij Biologische kwekerij Zuidbos houdt open huis met rondleidingen en proeverijen. Noordgouwe, Zuid Bosweg 17, 10.00 tot 16.00 uur. Visverkoop Verkoop van verse en gebakken vis ten bate van hervormde kerk. Bruinisse, vanaf 9.00 uur. Bezoek zorgboerderij Zorgboerderij Gewoon Buiten houdt een open dag met rondleiding en uitleg. Scharendijke, Schenderweg 4, van 10.00 tot 16.00 uur. Kunstwandeling Dertien galeries doen mee aan de kunst wandeling. Ze zijn herkenbaar aan een blauwe vlag. Zierikzee, van 12.00 tot 17.00 uur. Dansavond Maandelijkse dansavond voor beginners en gevorderden in het dorpshuis van Ou- werkerk. Ouwerkerk, dorpshuis aan de Ring 42, 20.30 uur. Turnshow Sportvereniging DUO uit Grijpskerke/Meliskerke houdt haar twee jaarlijkse turnshow met als thema: DUO toert door Zeeland. Oostkapelle, sporthal De Halve Maan, 19.00 uur ZONDAG 7 JUNI Kunst- en cultuurroute Middelburg, diverse locaties, 14.00 uur. Rondleidingen Struisvogelboerderij Monnikenwerve Sluis, Hogeweg 1,10.30-17.00 uur. Baarland De tuin van Slot Baarland is geopend voor het publiek, en ook de kerk kan be zichtigd worden. Baarland, Slot en Kerk, 13.30-17.30 uur. GaleRichel Salon Met jam van SjoeGe Companen, Poë zie door Nest Martens en Edmond van den Bossche en Open podium. Aardenburg, galeRichel, 14.00-17.00 uur. Etsdemonstratie Om 13.00 uur boekpresentatie Mijn va der Reinder Homan de etser, geschreven door Sara Homan. Aansluitend om 14.00 uur etsdemonstra tie door Reinder Homan. Middelburg, De Drukkerij. meer agenda op de website van deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36