Zeeland Voor een toneelstuk Provincie zet geld opzij voor later PZC Beatles De krant 5 weken voor 15 euro! 2 I Donderdag 4 juni 2009 COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl gffff WILLEM VAN DAM Zeg Van Dam, solliciteer jij soms naar een uppercut Goh, wat had ik een hekel aan die man: S., leraar Duits. Een vierkant mannetje, kaalhoofdig en een aardbeien neus. Ik volsta bewust met zijn initiaal, want ik beschouwde hem als een halve crimineel en het is nog altijd een goede ge woonte om criminelen niet met hun volledige naam te vermel den. Voor S. moest je oppassen. Hij trachtte dreunlijstjes als 'mit, nach, bei, von, zu, aus, ausser, engegen, gegenuber' in je kop te rammen. En als je even niet oplette, kon je een hengst voor je harses krijgen. De Kindertelefoon bestond toen nog niet en als je van een leraar Duits een klap r voor je kanis+iad gekregen, zei- Een mooiere smoes den T ouders sch*ude£pha_ was nauwelijks lend: „Daar zul je dan wel om ge vraagd hebben." De uppercuts voorhanden van S. waren berucht, want hij was in zijn jonge jaren een niet onverdienstelijk amateurbokser geweest. Ik heb het in dit hoekje al eens eerder over hem gehad. Waar om ik nu plots weer aan hem moet denken? Dat komt omdat ik op Ebay een programmaboekje aantrof van het concert dat The Beatles op 6 juni 1964 (zaterdag op de kop af 45 jaar gele den!) in de veilinghallen in Blokker gaven. Zestien was ik, en ik had van mijn krantenwijkcenten bij de firma Hogenbijl hun nieuwste single gekocht: Can't buy me love. The Beatles in Holland! Geld voor een kaartje had ik niet, maar een mooiere smoes om een dagje de huiswerkplicht te kunnen ontduiken, was nauwelijks voorhanden; „Sorry me neer, ik heb mijn proefwerk niet kunnen leren, want ik moest naar The Beatles." De aardige leraar Nederlands, de leuke le raar aardrijkskunde, de begripvolle leraar wiskunde - ze slik ten het allemaal. Alleen die S.; een vette nul kreeg ik. En een uppercut op de koop toe. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns op de grote films juist meer bezoe kers afkomen", zegt Sander Ver donk van Cine City. „Mensen kie zen bewuster aan welke film ze hun geld willen besteden: ze wach ten op het moment dat een bepaal de film uitkomt. Op dit moment gaan veel mensen naar 'Angels Demons', terwijl de film 'Sunshi- dat de theaters heel populair gaan programmeren, maar dan krijg je behalve een economische ook een culturele recessie. Het is geen kunst om Youp van 't Hek vol te krijgen, maar er is diversiteit no dig. Anders houd je niks meer over. Mensen worden dezelfde soort voorstellingen zat. Je moet vraag naar cultuur kweken door er in te investeren. Brigitte Kaandorp is óók klein begonnen." Jacques Boonman van Podium Rei- merswaal is het daarmee eens. „Je moet zorgen voor nieuwe aanwas van artiesten. Eenheidsworst gaat ten koste van het artistieke niveau. Jonge talenten krijgen steeds min der kans zich te ontwikkelen, om dat schouwburgen alleen populair programmeren. Ze willen zo veel mogelijk volle zalen. Dat probleem bestaat al langer dan de economi sche crisis. Mensen namen het af gelopen seizoen wel minder vaak een abonnement af en kopen va ker kaarten in de losse verkoop." Boonman heeft 'de tip van Jac ques' ingevoerd in zijn theaterpro gramma, om meer mensen naar voorstellingen met onbekende ar tiesten te trekken. „Dat zijn voor stellingen die ik bijzonder vind. Als mensen er niks aan vinden, dan krijgen ze hun geld terug. Het werkt goed: er heeft nog nooit ie mand z'n geld teruggevraagd." Ook in de bioscoop kiezen bezoe kers in crisistijd vaker voor 'zeker'. „We zien dat de kleinere films minder bezoekers trekken, terwijl De recessie bedreigt Cultureel Zeeland. Dat bleek deze week tijdens een rondetafelgesprek, gehouden door de PZC. door Cornelleke Blok en Marcel Modde Een avondje Youp van 't Hek of Brigitte Kaandorp, daar willen mensen nog wel voor betalen, maar voor een aanstormend talent of to neelstuk is de laatste maanden minder belangstelling, merkt Peter de Neef van Stichting Theater Ex ploitatie Zeeland. „Mensen gaan niet meer voor het avontuur, maar voor zekerheid. Een jaar geleden kwamen op een moderne dansvoorstelling of een toneelstuk nog drie a vierhonderd mensen af, nu zijn dat er zo'n tweehonderd. De recessie veroor zaakt een verschuiving naar popu lair: mensen willen zeker weten dat het een gezellige avond wordt. Ze vergeten dat inhoud óók heel plezierig kan zijn. Daar zie ik een gevaar in." Het totaal aantal kaarten dat ver kocht wordt, loopt volgens De Neef niet terug. „Maar als de ten dens van de afgelopen tijd door zet, dan komen de schouwburgen in de problemen. Het alternatief is Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Naam voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het geld is op, zegt het dagelijks provinciebestuur, maar toch houdt het nog geld apart, zo'n vijftien miljoen euro. „Voor de tweede fase van de kre dietcrisis", zegt gedeputeerde Toi- ne Poppelaars (CDA). „We willen een extra buffer achter de hand hebben om risico's op te vangen." Moet het overheidsgeld juist niet rollen om de economie uit het slop te trekken? „Ja", vindt Poppel aars. „Maar wel op een verant woorde manier. De belegging bij Lehman (de bank waar de provin cie vijf miljoen euro had staan en die failliet ging) is ook nog niet af gewikkeld. Bovendien wordt het geld wel degelijk uitgegeven aan za ken die er toe doen voor burgers." De provincie krijgt de komende ja ren aanzienlijk minder geld bin nen dan waar rekening mee was gehouden. Het rijk houdt straks jaarlijks vijftien miljoen in, Delta verwacht minder dividend te kun nen uitkeren en ook de inkomsten die via de wegenbelasting de pro- vinciekas instromen worden min der. Voor nieuwe dingen is de ko mende jaren geen geld, waar- schuwde Poppelaars gisteren in de commissie bestuurlijke en finan ciële zaken. „Ik zit niet te wachten op wensenlijstjes", vertelde hij de Statenleden. „Maar als er ergens j wat afgaat, kan er ergens anders wat bij. Maar we moeten zoveel mogelijk voorkomen dat de reser ve wordt uitgekleed tot minimaal niveau." Bijna alle fracties vonden die opstelling verstandig, op de SP na. „Probeer iets meer te wagen", zei Lia Lievaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2