Tweehonderd groente-abonnees zijn 't Hof Welgelegen wil de moestuin worden van Middelburg en Vobis uitgeroepen tot computerwinkel 2009 Action verhuist in juli naar De Fonteyne Vermiste vrouw uit Goes is terecht HZ-studenten bekijken hipste gebouw Londen Hollandse spelletjes op Bellamypark 22 I Donderdag 4 juni 2009 W Charlotte, Esther, Sophie en Ard van de Kreeke (vlnr). Dochter Laura was ziek en staat niet op de foto. Boerderij 't Hof Welgelegen in Middelburg houdt ko mende zaterdag open huis. De hele dag kunnen bezoekers rondkijken op het bedrijf van Ard en Esther van de Kreeke waar sinds het voorjaar biologische groenten worden geteeld. Zaterdag is voor het eerst ook de boerderij winkel open. 't Hof Welgelegen sluit met haar open dag aan bij de landelijke ac tie 'Lekker naar de boer', waarbij komend weekeinde in heel Neder land 195 biologische boeren en tuinders de deuren van hun bedrij ven openen voor belangstellen den. Bezoekers van 't Hof Welgele gen kunnen zaterdag een rondlei ding krijgen over het bedrijf Behalve de open dag zijn Ard en Esther van de Kreeke van plan nog veel vaker gastvrij te zijn op hun boerderij. Ze zitten vol ideeën. Zo als: informatieavonden in de schuur over bijzondere groentes; activiteiten voor kinderen; kook cursussen; een boerenmarkt, sa men met collega-biotelers; een oogstdag; een plukdag in de boom gaard met appel-, peren- en walno- tenbomen; vaste open dagen in de tuin, waarbij bezoekers over de wandelpaden tussen de gewassen kunnen lopen. Elke maand willen ze zeker één zaterdag iets extra's doen. Nóg een idee: Tussen de groente bedden zijn bedden met snijbloe men ingezaaid. Goed voor de in secten en daardoor weer goed voor de plantjes. Als er straks bloe men staan, kunnen mensen wel licht een plukabonnement nemen en naar hartelust komen plukken. En: Er komen diners op de boerde rij. Cateraar ZusKookt uit Rotter dam komt naar 't Hof Welgelegen en maakt daar een driegangendi ner klaar dat zo'n dertig mensen kunnen nuttigen aan tafels op het erf, in de schuur of in de boom gaard. Natuurlijk met verse groen ten van 't Hof Welgelegen. De eer- ste keer is op 17 juli. 't HofWelgele- gen doet dan mee aan het landelij ke 'Boergondisch diner', waarbij op verschillende plaatsen in Neder land bij biologische boeren wordt gekookt en gegeten. „Ik wil een beléving verkopen, dat is het idee erachter", licht Ard van de Kreeke de grote hoeveelheid op stapel staande activiteiten toe. „Ik wil iets opbouwen, binding krij- MIDDELBURG - Uitstekende kwali teit, kennis, service en betrouw baar. Daarom is Vobis Middelburg uitgeroepen tot de beste computer winkel 2009 van de provincie Zee land. Dit heeft de brancheorganisa tie NLCW bekent gemaakt. Bij NLCW zijn driehonderd win kels aangesloten. De feestelijke uit reiking van de prijs heeft plaats ge vonden op het kantoor van Micro soft te Schiphol. De verkiezing Computerwinkel van het Jaar vindt elk jaar plaats onder leiding van de NLCW. VLISSINGEN - De Action winkel in Vlissingen verhuist begin juli van de Aagje Dekenstraat naar het nog goeddeels lege winkelcentrum De Fonteyne te Vlissingen. Action wordt gehuisvest in de kelder bij de parkeergarage, en is van daaruit direct bereikbaar. BAM Vastgoed heeft dit bekend gemaakt. Action heeft de winkelruimte gekocht van het Spoorwegpensioenfonds/ Stichting Pensioenfonds Openbaar Vervoer (SPF/SPOV). BAM belooft dat zich binnenkort nog meer be drijven vestigen in De Fonteyne. GOES - De 34-jarige Corry Sinke uit Goes, die sinds 7 mei werd ver mist, is terecht. De politie kreeg gisteren bericht van Belgische collega's dat ze daar is aangetroffen. Ze is inmiddels on dergebracht in een opvanghuis. Het was bekend dat Corry regelma tig in de omgeving van Gent ver blijft. De vrouw, die beschermd woont, was op 7 mei om 21.30 uur voor het laatst in Goes gezien. Daarna was niets meer van haar verno men. VLISSINGEN - 65 bouwkunde stu denten van de Hogeschool Zee land bezoeken vrijdag de bouwsite van One Hyde Park in Londen. Daar wordt een van Londens hip ste gebouwen neergezet. De gevels worden geleverd door Schelde- bouw uit Middelburg. Het duurste appartement in het gebouw is ver kocht voor 100 miljoen pond. Het gebouw is ontworpen door de we- reldbermeode architect Richard Rogers, die ook het Centre Pom pidou in Parijs op zijn naam heef staan. VLISSINGEN - HZ-studenten uit alle delen van de wereld spelen van middag in Vlissingen oudholland- se spelletjes op het Bellamypark. Daarmee wordt het studiejaar afge sloten. De meeste internationale studenten gaan deze maand weer naar huis. Op het programma staan spelletjes als koemeiken, klompski lopen, hoefijzer werpen, stokvangen, groot sjoelen, spijker- poepen, zaklopen, touwtrekken' en koekhappen. De studenten kun nen op de foto in' Zeeuwse dracht. Het duurt van 15 tot 18 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24