Zeeland PZC I 21 Zorgcomplex van de baan in Meliskerke déDRVKKERY Half miljoen voor Perrydok 25% KORTING I 6 juni 2009 WALCHEREN 29 31 ZEEUWSE Pinkpop Plan woonzorgboerderij loopt definitief spaak na jarenlange lijdensweg. MOR 2 DAGEN! Zeeuwse Dag van de Bouw Brasseriemenu Mijn vader Reindert Homan de etser Middelburg VolKoren Koopzondag www.bouwendzeeland.nl Donderdag 4 juni 2009Tip? walcheren@pzc.nl Faria-clowns geven ouderen extra aandacht in verzorgingshuis. Charlotte Rijkse: 'Examen Frans was best gemakkelijk' BIEZELINGE - Kinderen moeten nog even geduld oefe nen voordat ze in de nieuwe Annie M.C. Schmidt-speel- tuin aan de Paardeweg in Biezelinge kunnen ravotten. Begin juni zouden ze van de Giraffe-glijbaan kunnen sui zen, op de Dikkertje Dap-schommel kunnen zitten of in de boomhut kunnen klimmen. Het wordt twee weken la ter. Er wordt nog volop gewerkt aan de verankering van speeltoestellen en het grondwerk. foto Willem Mieras vlissingen - Voor de restauratie van het Dokje van Perry heeft de gemeente Vlissingen een half mil joen euro aan Europese subsidie binnengehaald. Dat deelde wet houder Piet Polderman gistera vond mee aan leden van zijn com missie. Met een brede glimlach; het is immers nogal een karwei om dergelijke subsidies te verwer ven. De eerste damwand ter voor bereiding van de restauratie van het droogdokje gaat vandaag 14.30 uur de grond in. Dat is eerder dan gepland, omdat de gemeente een heel gunstige inschrijving had van aannemers. Omdat de damwan- den gigantisch groot zijn, is dit werk pas in het najaar afgerond. Daarna begint de daadwerkelijke restauratie. Tip? redactie@pzc.nl De veertigste Pinkpop is alweer verleden tijd. Als je de commenta toren mag geloven, was het een succes. Op televisie was een Jlink deel van het oudste popfestival van Nederland te volgen. Waar om zou je dan helemaal naar Zuid-Limburg reizenEen zeven tienjarige middelbare scholiere uit Goes, had het slim bekeken. Ze bleef maandagavond tot heel laat Pinkpop op televisie volgen. Het kostte haar veel moeite om dinsdagochtend op te staan, maar ze had wel iets opgestoken van de avond ervoor. „Pinkpop heet Pinkpop, omdat het altijd op Pinksteren is. Dat wist ik hele maal niet. Ik dacht dat het iets met roze te maken had." door Henk Postma MELISKERKE - De bouw van een woonzorgboerderij voor ouderen in Meliskerke is van de baan. Initia tiefnemer Zorgstroom heeft er, na vele jaren wachten, de stekker uit getrokken. Er komt al evenmin een woonzorgcomplex. Er wordt nu gezocht naar een plek waar zo snel mogelijk gewone huisjes voor ouderen kunnen worden ge bouwd. Zorgstroom-directeur Léon Pher- nambucq legt de zwartepiet bij de eigenaar van de grond. Die wil niet meer verkopen, ondanks een eerder gesloten 'principe-akkoord'. Maar dat was beslist niet het enige probleem, zegt de woningbouw- corperatie Woonburg, die ook bij het project was betrokken. Volgens Woonburg-directeur Mar co van der Wel is de woonzorg boerderij ook financieel op de klip pen gelopen. „Zorgstroom kreeg de financiering niet rond." Woonburg wil in Meliskerke nu zo snel mogelijk aangepaste wonin gen bouwen voor ouderen. De zorg zou dan elders moeten wor den ingehuurd. Probleem is dat niet meteen bouwgrond voorhan- I** Het lukt Zorgstroom niet in Me- liskerke een woonzorgboerderij van de grond te krijgen. Woonburg wil er nu woningen voor ouderen bouwen. den is. Samen met de gemeente wordt bekeken hoe hieraan een mouw kan worden gepast. Het was de bedoeling een woon zorgboerderij te bouwen met daar in twintig appartementjes en twee verpleeghuizen met elk zes bed den. Ouderen zouden er temidden van dieren kunnen tuinieren. Bijna drie jaar geleden toonde Zorgstroom het dorp een maquet te en werd de verwachting gewekt dat snel met de bouw kon worden begonnen. Drie omwonenden ble ven zich tot het uiterste tegen het plan verzetten, tot de Raad van State hen vorig jaar in het ongelijk stelde. Grondeigenaar L. Matthijsse schrok terug toen hem duidelijk werd dat hij niet meer zou kun nen boeren wanneer een woon zorgcentrum zou worden ge bouwd. En tot overmaat van ramp trok het Rijk een subsidieregeling in voor zorginfrastructuur. Volgens Woonburg-directeur Van der Wel ontstond daardoor een gat van twee ton, nog los van de anderhalf miljoen die Woonburg bereid was op het project toe te leggen. Het steekt dorpsraad-voorzitter C. de Smet dat ouderen in Meliskerke nu al zo lang in de kou staan. Maar als Woonburg nu snel voor levens- loopbestendige woningen zorgt, dan is dat volgens hem een 'aan vaardbaar alternatief. Hij denkt daarbij aan de bouw van een 'hof je' op het terrein van de leegstaan de school De Zeester. Zorg zou dan van elders moeten komen. Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 OP ALLE NATUURSTENEN BADKAMERPRODUCTEN natuursteen in uw badkamer: bijzonder en nu zeer betaalbaar exclusief bij Dominicus Westkapelle verkrijgbaar in zwart en wit natuursteen (actie* geldig t/m 30 juni) vanavond vanaf 17.30 uur kerriesoep, nasi of gado gado en ijs met spekkoek 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 6 juni, 13.00 uur presentatie boek Sara Homan zaterdag 6 en zondag 7 juni zondag 7 juni, 13.00-17.00 uur meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23