Opkomst wordt laag volgens peiling Nederlander omgekomen bij schietoefening Breuk havens Zeeland/ R'dam Vandaag in de Muziek voor het oog Geuren en kleuren uit Marokko Het tijdreizen is nog niet uitgevonden zie ook: www.pzc.nl/uit Word ook abonnee! Verzekeraars woedend over fikse stijging prijzen orthodontisten. Nou en....? Trouwen in de kerk wordt populairder 4 en 5 Dalai lama krijgt staande ovatie 15 DONDERDAG 4 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 129 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN DEN HAAG - Bij een schietoefening in Duitsland is gisterochtend een Nederlandse militair omgekomen. Het is de 25-jarige soldaat der twee de klasse, Tareq Ahmadi, van de 11e Luchtmobiele Brigade. Dat heeft het ministerie van Defensie gisteren bekendgemaakt. Het inci dent deed zich rond tien uur voor tijdens een oefening op de schiet baan van het Navo-oefenterrein Bergen-Hohne, nabij Hannover en Bremen. De militair overleed ter plekke, aldus Defensie. De Konink lijke Marechaussee en de Onder zoeksraad voor Veiligheid onder zoeken of sprake is van nalatigheid dan wel verwijtbaar handelen. VLISSINGEN - Aan de samenwer king tussen Havenbedrijf Rotter dam en Zeeland Seaports komt volgend jaar een eind. Rotterdam .trekt de stekker uit de Exploitatie maatschappij Schelde-Maas (ESM) wegens onenigheid met Zeeland over de WCT. ESM was in de ja ren negentig opgericht om Rotter dam te betrekken bij investeringen in de Zeeuwse havens. pagina 13: gejojo met WCT moet klaar zijn. Europa heeft de toekomst reageer op www.pzc.nl te' reacties: 280 Nederland moet tot zondag wachten met uitslag eienS'] 27% Zeeland: 2, 3, 21 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie: 12, 13; Meningen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 42 en 43; bijlage: Uit- Cids Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530 Beugel stuk duurder DEN HAAG - De prijzen van beugels en andere behandelingen door or thodontisten stijgen op 1 juli met 13 procent. De Consumentenbond en Zorgverzekeraars Nederland zijn hier woest over en dreigen met juridische stappen tegen de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa), die instemde met de prijsstijging. Niet alleen een consult wordt duur der. Een doorsnee beugelbehande ling (2300 euro) gaat minimaal 300 euro meer kosten. Deze kosten ko men voor rekening van verzeker den, omdat de meeste beugels duurder zijn dan de maximale ver goeding die zorgverzekeraars ge ven. Wie de extra kosten wil om zeilen, moet voor 1 juli een offerte opvragen. De NZa, die de belangen van con sumenten bewaakt, heeft in 2005 en 2007 de tarieven van orthodon tisten verlaagd. Aanleiding waren de inkomsten van orthodontisten en het feit dat ze goedkoper zijn gaan werken (met assistenten). Nu worden die tariefsverlagingen weer gedeeltelijk teruggedraaid. Aanleiding is een uitspraak van het College Beroep voor het Be drijfsleven. De orthodontisten zijn onvoldoende voorbereid op die ta riefsverlagingen en de NZa had meer overleg moeten voeren, aldus het college. De Consumentenbond en Zorgver zekeraars Nederland vinden dat ta riefsverhogingen alleen aan het be gin van een nieuw verzekerings- Behandelingen door een ortho dontist worden per 1 juli 13 pro cent duurder. De Consumenten bond en Zorgverzekeraars Neder land zijn daar woedend over. jaar mogen worden doorgevoerd. En uitsluitend met 'een grondige onderbouwing'. Ze noemen het be sluit van de NZa 'onacceptabel'. „De prijzen gaan omhoog, terwijl nog een kostenonderzoek moet plaatsvinden. Dat is de verkeerde volgorde", zegt directeur Bart Com- bée van de Consumentenbond. De nieuwe tarieven gelden uiter lijk tot 1 januari 2010. Uit angst voor verdere verhogingen, doen de Consumentenbond en Zorgverze keraars Nederland een dringend be roep op minister Klink van Volks gezondheid om de tarieven daarna niet vrij te geven. DEN HAAG - Het wordt vandaag niet druk in de stembureaus voor de Europese Verkiezingen. De op komst zal rond de veertig procent liggen. Dat beeld kwam gistera vond naar voren uit een onder zoek van TNS Nipo, in opdracht van RTL Nieuws. Vijf jaar geleden kwam 39,1 procent opdagen. De PW krijgt volgens de peiling vier zetels. De partij is nu nog niet ver tegenwoordigd. CDA en PvdA zou den beide twee van hun zeven ze tels verliezen. D66 komt van 1 op 3 terwijl de WD van 4 naar 2 gaat. SP, GroenLinks en CU/SGP, die al le drie zetels bezetten, zouden sta biel blijven. De overige lijsten, waaronder de Partij voor de Die ren, halen volgens de peiling geen enkele zetel. pagina 7: zware EU-portefeuille ZOUTELANDE - Ze staan er, de teksten laten niets aan onduidelijkheid over en toch trekken drom men mensen zich er niets van aan, zodra de zon schijnt en het water achter die waarschuwings borden lokt. Martin van den Bogaerdt, die de foto maakte en naar de krant stuurde, merkte het zelf. Hij liep door en voelde niks van drijfzand. „Maar de structuur is nu erg los en dus gevaar lijk", benadrukt Anneke McGovern van het pro jectbureau zeeweringen dat aan de Zoutelandse kust werkt. „De borden worden helaas gene geerd en het strand hermetisch afsluiten, is on mogelijk. We blijven waarschuwen en gaan op verzoek van mensen uit Zoutelande ook meer borden plaatsen om mensen te informeren waar ze het strand wel veilig kunnen bereiken." foto Martin van den Bogaerdt 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1