SERIEUS VOORDEEL VOOR 60-PLUSSERS SieMatic Kritische vraag aan dalai lama blijft uit 50% Nu hoogglanslak voor de prijs van hoogglans kunststof Staande ovatie aan begin bezoek van geestelijk leider Tibet. Onweer Geneeskracht? WCT-VCT 2 Mosselwad WCT-VCT KORTING Donderdag 4 juni 2009 15 Laat u nu verrassen met de beste offerte; een echte hoog glanslak keuken in magnoliawit op het prijsniveau van een kunststofglans keuken. Echte lak glanst dieper. Wij informeren u graag over alle voordelen en laten u alle mogelijkheden zien. Welkom in onze showroom. Axel Keukenstudio van Vliet Nieuwendijk 89 T 0115-564070 Goes Plieger Goes Nansenbaan 15 T 0113-246464 Middelburg SieMatic bij Keukenpool Grenadierweg 17a T 0118-629522 door Dylan de Gruijl De Chinese studenten Wang en Ju kijken elkaar na de tv-opnames van Nova College Tour beteuterd aan. Hun missie, een kritische vraag stellen aan de dalai Lama, is mislukt. En hun benen doen nog zeer ook. Zeker drie kwartier lonkten ze, op hun tenen, samen met een Chine se vriendin naar presentator TWan Huys. Maar die zag hen volledig over het hoofd. „Het tv-program- ma was erg eenzijdig, er was hele maal geen tegengeluid", klaagt Wang. „Je krijgt nu het gevoel dat de hele wereld de waarheid over Tibet kent, behalve China." De juichstemming waarmee de da lai lama gisteren in Nederland is ontvangen, ergert de studenten. Wang: „En iedereen gelooft wat hij zegt." Het bezoek van Tibets geestelijk leider bracht niet eerder zoveel commotie teweeg. Premier Balken ende weigert hem te ontmoeten en China waarschuwt dat te veel eerbetoon de betrekkingen zwaar onder druk zet. Maar de populari teit van de dalai lama is groot. Bij zijn aankomst op Schiphol is de geestelijk leider van Tibet opgevan gen door een haag van fotografen. Op de persconferentie op Schip hol zei de dalai lama voor een bat terij tv-camera's voor de zekerheid nog eens dat hij 'niemand onge mak wilde bezorgen'. Later volgt een staande ovatie als hij het Amsterdamse Okura Hotel binnenschrijdt voor tv-opnames van Nova College Tour. Hij kijkt minzaam en groet iedereen met te gen elkaar gedrukte handpalmen voor zijn gezicht, ledereen staat en applaudisseert, behalve de Chine se studenten. Tijdens de tv-opna mes blijft het drietal lang zitten. Ze luisteren aandachtig, maken een aantekening en overleggen over de vraag die ze willen stellen. Dan veren ze gezamenlijk op. Het is tijd voor hun scherpe vraag. Wang wil weten hoe hij het voor elkaar krijgt om van Tibet een hy pe te maken in het Westen. Lu wil de dalai lama laten zeggen dat hij niet democratisch gekozen is, maar een feodaal leider. Het komt er niet van. De dalai la ma geeft tot wanhoop van Twan Huys oneindig lange antwoorden en wuift elke poging tot interrup tie weg. Zo lopen de opnamen ze ker een uur uit. Na afloop, buiten de zaal, blazen de studenten stoom af. Wang: „Tibet hoort his torisch gezien bij China. Ik kan je geschiedenisboekjes geven waar dat uit blijkt." LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Zou iemand (b.v. Jeroen de Jong uit IJzendijke) ons uit kunnen leg gen waarom horizontale bliksem veel gevaarlijker is dan verticale bliksem en dat je daarbij zelfs in een auto niet veilig bent? Ik ben geen natuurkundige, maar ik heb altijd begrepen dat verticale blik sems veel gevaarlijker waren en dat je in een auto altijd veilig was. Thijs Schipper Breeweg 8, Middelburg Men denkt dat kruiden onschade lijk zijn. Maar als een kruid popu lair wordt dan komen vaak de pro blemen tevoorschijn (krant, 02-06) Een derde tot de helft van onze geneesmiddelen is van plant aardige afkomst. Deze middelen koopt u bij de apotheker of bij de drogist en zijn voorzien van een RVG nummer. Ze zijn afkomstig van planten als vingerhoedskruid, herfsttijloos, roze maagdenpal- men. St. Janskruid is waarschijn lijk nuttig bij lichte depressies. Het verstoort de werking van een lan ge lijst geneesmiddelen, inclusief de Pil. Het veroorzaakt nogal eens overgevoeligheid voor zonlicht bij mensen met een lichte huidskleur. Aloë vera is een lelieachtige die twee producten oplevert; een bijna waterachtige gel uit de kern van het blad die zo goed als zeker lichte huidwonden vlugger helpt genezen. Maar die genezen meest al zonder hulp ook vlug genoeg. om pegels te verdienen" en, „we komen zeker terug als Zeeland blijft zoals het nu is." Als het maar blijft zoals het is. Daarom komen de 40'ers en de toeristen naar deze prachtige provincie. Als Twan straks zijn eigen tunnel moet behe ren/dan is het wel handig als er lekker veel vrachtwagens door heen rijden. En dat laatste zit wel snor als de nieuwe N57 en het aquaduct bij Middelburg gereed zijn. Joep Vergroesen Vrouwenpoderseweg 55a, Serooskerke Overslag van te veel containers in Vlissingen-Oost is in maatschappe lijk opzicht negatief, omdat daar dan overcapaciteit ontstaat. Aldus de krant van 3 juni. Het is te ho pen dat de maatschappelijke kos- ten-batenanalyse niet alleen aan dacht zal besteden aan overcapaci teit (waarvan de kosten - naar men mag aannemen - door de be drijven moeten worden betaald) maar ook aan de enorme toename door dat containervervoer van het vrachtverkeer over de weg, het spoor en het binnenwater. Om dat op te vangen moeten overheden de belastingbetaler) extra geld uitgeven aan investeringen in we gen, spoorcapaciteit en waterwegen/sluizen, alsmede aan het toekomstig onderhoud daar van. Zou dat in onvoldoende mate gebeuren, dan ontstaan congesties, waar ook weggebruikers die niets te maken hebben met het contain ervervoer de dupe van zijn. Zo ver oorzaken bijvoorbeeld nu al, voor dat er containerterminals zijn, goe derentreinen in Zeeland vertragin gen voor de intercity-treinen, waardoor passagiers aansluitingen missen en te laat arriveren. S.P. van der Zee Spanjaardstraat 46, Middelburg Minister Jacqueline Cramer. Dan is er een soort melksap net onder de huid van het blad. Dit is een sterk laxeermiddel dat men be ter helemaal niet kan gebruiken. Of echinacea (officieel Rudbeckia) ook maar iets doet is de vraag. In het artikel wordt de goudsbloem genoemd, als een bekend genees kruid. Maar enige geneeskundige werking is er nog nooit van bewe zen. Voor de rest van de planten die worden genoemd geldt hetzelf de. Marie Prins Rijnstraat 20, Oost-Souburg In de krant van 2 juni lees ik dat minister Cramer van Ruimte en Milieu 5,38 miljoen heeft toege zegd voor herstel van mosselban- ken in de Waddenzee: 'project mossëlwad'. Ik vraag mij af: Wat is er ineens mis met die banken; wat gaat men daar doen met 5,38 mil joen? 'Een herstelproject', lees ik. Wie heeft wat kapot gemaakt, de winterstormen? Een milieuramp? Eidereenden? Ik snap er werkelijk foto Cees Zorn/GPD niets van. Waar komt dat geld te recht? Het is tenslotte óók mijn geld!! Kan iemand mij dat uitleg gen? Minister Cramer misschien? Of de mosselsector zelf? Ik ben be nieuwd. J. Koeman Polderweg 5, Kruiningen 1\van Poppelaars - Harry van Wa- veren: 2-0 (krant 03-06). TWan heeft zijn tunnels al gescoord en kan de volgende zittingsperiode naar Den Haag als nieuwe minis ter van V8tW. Jammer Har, maar je hebt nog even tijd om dit mega lomane project van bestuurlijk Zeeland af te ronden. In de krant lazen we ook dat de zeevaart fors te kampen heeft door de recessie. Enige tijd geleden deed de provin cie een onderzoek onder de jonge ren die Zeeland gaan verlaten. Kun nen we iets doen om jullie hier te houden? „Nee", zeggen de jonge ren in koor, „we gaan na jaren van genieten van het Zeeuwse eerst een paar jaar naar de Randstad OP VARIFOCALE GLAZEN De meeste mensen boven de zestig hebben een bril nodigen vaak met dure varifocale glazen. Bij Spéc|4kers houden; we hier rekening mee. Professionele oogzorg moet volgens ons immers betaalbaar blijven. Als 60-plusser krijgt u bij' aankoop van een montuur vanaf €99 maar liefst 50% korting op PENTAX standaard varifocale glazen! Bij Specsaffrs nemen wij u en uw portemonnee serieus. Ga toch meteen naar Specsavers. M JASPER CONRAN €169 (25051100) Ind. gratis PENTAX standaard enkelvoudige glazen 50% korting op PENTAX standaard varifocaal glazen bij aankoop van een montuur v.a. €99. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen. Geldt niet in combinatie met andere aanbiedingen. Opticiens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15