'Frankrijk troef voor Zeeuwse havens' Band met Yangzhou kamer van koophandel Colofon Samen op zoek naar 'financieel' voordeel SUBSIDIESPREEKUUR: De autoboot Frankrijk Seinein de Zeeuwse wateren dankzij de Watersnelweg naar Parijs. Juist nu, met de economische recessie, moet Zeeland voor uitkijken om tijdig op kansen in te spelen. Vooral de binnenvaart- verbindingen zijn een sterke troef voor de Zeeuwse havens. Bedrijven in de Zeeuwse havens krijgen over enkele jaren een nog gunstiger ligging, dankzij de nieuwe "Watersnelweg naar Pa rijs". Hier moet Zeeland op inspelen door meer ruimte te scheppen in de ha vens voor bestaande bedrijven en nieuwe investeerders. Daarnaast moest Zeeland ervoor waken dat ze de milieulat niet hoger legt dan ande re landen in Europa. Dat was de boodschap van plaatsver vangend voorzitter Luit Ezinga van de Kamer van Koophandel, mede na mens Zeeland Seaports, bij de over handiging van het rapport "Watersnel weg naar Parijs: Economische kansen van de Seine-Schelde verbinding" aan Commissaris van de Koningin Karla Peijs. Bedrijven in de Zeeuwse havens zul len volgens beide organisaties aan con currentiekracht winnen door de nieu we Seine Schelde verbinding, die in 2016 gereed is. Het is dan ook zaak nu al te zoeken naar en ruimte te bie den voor bijdetijdse concepten voor de binnenvaart, bij de inrichting en ontsluiting van nieuwe terreinen. Luit Ezinga, tevens voorzitter van Platform Transport Infrastructuur Zeeland, lichtte kort de inhoud van het rapport toe. Ook ging hij in op enkele actiepun ten voor Zeeland. "In de Gebiedsvi- sie Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone is al voorzien in de verwachte extra vraag naar locaties voor logistieke en pro ductiebedrijven op de Westelijke Ka naaloever. Deze bedrijven moeten de kansen wel kunnen verzilveren," stelde Ezin ga. "Laten we er dan ook voor zor gen dat we de milieucondities in Zee land niet onnodig aanscherpen: Zee- In het Ondernemingshuis vindt u informatie en advies over alle onderwerpen die met uw bedrijf te maken hebben. U bent er welkom voor een gericht advies en praktische informatie. De drie partners van het Ondernemingshuis zijn Syntens, Innovatienetwerk voor ondernemers, de regionale ontwikkelingsmaatschappij N.V. REWIN West-Brabant en de Kamer varv Koophandel Zuid-West Nederland. Ondernemingshuis Mozartlaan 7, 4837 EH Breda Postbus 3182, 4800 DD Breda Telefoon (076) 564 69 60 -Syntens (076) 564 67 00 -Rewin (076) 564 67 80 -KvK (076) 564 68 00 Fax (076) 564 69 76 internet: www.syntens.nl, e-mail: breda@syntens.nl internet: www.rewin.nl, e-mail: west-brabant@rewin.nl internet: www.kvk.nl, e-mail: info-zuidwest@kvk.nl land moet de milieulat niet hoger leg gen dan nationaal en dan in andere landen in Europa!" "Zeeland Seaports en de Kamer van Koophandel zullen zich in de komen dejaren blijven inspannen om in Zee land goed en tijdig in te spelen op de extra kansen door de nieuwe Sei- Dit is een van de resultaten waarmee een groep van 40 ondernemers en ver tegenwoordigers uit het onderwijs en de overheid eind april uit China te rugkwam. De China Desk van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland or ganiseerde het zakelijk gedeelte van deze missie, die onder leiding stond van burgemeester Van der Velden van Breda. Ondernemers kwamen ter plaatse in contact met potentiële Chinese bedrij ven die speciaal voor hen geselec teerd waren door de Netherlands Bu siness Support Offices, in samenwer king met plaatselijke overheden en de Chinese Kamer van Koophandel ne-Scheldeverbinding. Het enthou siasme van ondernemingen in de Zeeuwse zeehavens is groot om nog meer met de binnenvaart te doen. Om passende bedrijvenlocaties en ha veninfrastructuur te kunnen bieden is nauwe samenwerking met overheden nodig". Naast de komst van de twee- CCPIT uit Yangzhou. Daarnaast heeft een aantal ondernemers de beurs in Kanton bezocht. De onderne mers waren afkomstig uit diverse branches. Sommigen gingen zich voor het eerst op China gingen oriën teren, anderen kwamen om hun acti viteiten uit te breiden of te verdie- pen. Tijdens het bezoek hebben de regio Zuidwest-Nederland en de stad Yang zhou een vriendschapsovereenkomst getekend. De onderlinge samenwerking tussen de Kamer van Koophandel Zuid west-Nederland en de CCPIT werd tijdens een groots opgezette ceremo nie officieel bekrachtigd. Naar aanleiding van het bezoek gaat de zeesluis bij Terneuzen, bepleitte Ezinga tevens de bouw van een derde Kreekraksluis met een rechtstreekse verbinding met de Westerschelde. Dit zal ook een oplossing geven voor de toenemende druk op de westelijke vaarroute via de Hansweert- en Kram mersluizen. de China Desk bij de Kamer van Koophandel Zuidwest- Nederland, het regionale informatiepunt voor on dernemers die zaken willen doen met China, verder versterken. Ook gaat ze een uitwisselingsprogram ma beginnen met de CCPIT en sa men met de China Business Associa tion een activiteitenprogramma op stellen voor het bedrijfsleven in Zuid west- Nederland. Vertegenwoordi gers van de provincie Zeeland heb ben hun counterparts uit Yangzhou uitgenodigd om in 2009 een tegenbe zoek aan de regio te brengen, waarbij dan vooral de provincie Zeeland be zocht zal worden. Meer informatie: www.kvk.nl/ckina Het runnen van een eigen on derneming kost veel tijd en geld. Door te veel met de dage lijkse gang van zaken bezig te zijn nemen ondernemers soms niet de moeite om zich met inno vatie of andere (energiebesparen de) maatregelen bezig te houden. Goede ideeën komen daardoor niet altijd van de grond en dat is jammer. Het ontvangen van een aantrekkelij ke subsidie kan in dit soort situaties uitkomst bieden. De overheid verstrekt jaarlijks vele subsidies variërend van 10 tot 50 van de totale kosten. Ondernemers weten vaak niet eens welke subsidiemogelijkheden er alle maal zijn. De Kamer van Koophandel Zuidwest Nederland introduceert daarom het Subsidiespreekuur. Tijdens dit spreek uur krijgt de ondernemer de kans om zijn ideeën te bespreken met een des kundige op het gebied van subsidies. Met als mogelijke uitkomst dat de on dernemer een gedeelte van de kosten van de overheid vergoed krijgt. Subsidiespreekuur De Kamer van Koophandel Zuidwest Nederland werkt voor het Subsidies preekuur samen met twee gespeciali seerde bureaus: DRV Subsidie Ad vies en Justion Subsidie Advies. Tijdens het Subsidiespreekuur be kijkt een adviseur van een van beide organisaties samen met de onderne mer of er mogelijkheden zijn om'in aanmerking te komen voor subsidie. Het gesprek is gratis en duurt maxi maal een half uur. Wanneer kans op subsidie? Er zijn diverse terreinen waarop on dernemers subsidie kunnen krijgen. Te denken valt dan bijvoorbeeld aan ontwikkeling, innovatie en technolo gie, investeringen in energie en/of milieubesparende maatregelen, ex port en internationaal zakendoen, per soneel, arbeid en scholing, plattelands ontwikkeling en activiteiten op het gebied van aquacultuur. Vooraf de Subsidiescan invullen De Subsidiescan is een korte vragen lijst die inzicht geeft in de situatie van de ondernemer. Nadat hij de lijst op internet heeft in gevuld kan de adviseur een eerste in schatting maken of de ondernemer in aanmerking komt voor subsidie. Vervolgens wordt de ondernemer uit genodigd voor het Subsidiespreekuur Het Subsidiespreekuür vindt op de laatste woensdag van de maand plaats bij de Kamer van Koophandel in Mid delburg. Voor meer informatie kunt u terecht bij Philip Stobbelaar T (0118) 673 522 of kijk op www.kvk.nl/subsidiespreekuur Water en logistiek zijn centrale thema's in de verdere samenwerking tussen de Chinese regio Yang zhou en Zuidwest-Nederland. Beide elementen spelen een belangrijke rol in de huidige ontwikke ling in China en sluiten goed aan op wat ondernemend Zuidwest-Nederland te bieden heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67