Sport Twenty20 heeft olympische potentie Oud-Ajacied Van Oamme aangeklaagd voor racisme Wedstrijden van drie uur veroveren de cricketwereld. de Rechtspraak Olympisch in 1900 Voor UW Staatslot loopt u binnen bij: Woensdag 3 juni 2009 39 De Indian Premier League (IPL) heeft het Twenty20 cricket een impuls van jewelste gegeven. Vorige maand kraaiden de Deccan Chargers victorie in het miljardenbal. foto Jon Hrusa door Rudy Boogert den haag - Voor de klassieke cricketers is het bijna heiligschen nis, voor de moderne liefhebbers is het een nieuw geloof. Twenty20 cricket: de blitzvorm van cricket. Weg met de vijfdaagse wedstrij den, de hedendaagse hit zijn de wedstrijden van maximaal drie uur. Spectaculair, publieksvriende lijk en - niet onbelangrijk - met olympische potentie. Vanaf vrijdag strijden de twaalf beste cricketlanden in Engeland om de wereldtitel Twenty20. Ne derland is één van de drie B-lan- den die zich hebben gekwalifi ceerd. Voor de tv-ogen van miljoe nen mensen speelt de Oranjeploeg vrijdagavond op het heilige gras van Lord's het openingsduel met thuisland Engeland. Twenty20 is een piepjonge cricket- vorm, die in korte tijd een enorme vlucht heeft genomen. Begin deze eeuw werd het idee van de ultra korte wedstrijden geboren in Enge land. De publieke belangstelling voor de (meerdaagse) wedstrijden liep zorgwekkend terug. Het was saai, was de meest gehoorde klacht. De rapidpartijen bleken de remedie. Twenty2o is immers drie uur spek takel. In 20 overs (één over bestaat uit zes gegooide ballen) moet de ene partij zo veel mogelijk punten (runs) bij elkaar slaan. Vrijwel elke bal wordt weggemept, maakt niet uit hoe. Vervolgens krijgt de ande re partij 20 overs om dat totaal te passeren. Net honkbal, alleen wordt bij dit kamikazecricket op vrijwel elke bal geslagen. Met na me in Azië is TWenty2o met zeven mijlslaarzen geklommen op de po- pularrteitsladder. De Indian Pre mier League (IPL) speelt daarin een belangrijke rol. Sinds vorig jaar spelen acht India se teams binnen twee weken een hele competitie, gevolgd door play-offs. Vanuit alle werelddelen worden toppers voor veel geld in gevlogen om de Indiase teams te versterken. De IPL, vorige maand gespeeld, is in korte tijd een begrip geworden. Miljarden gaan om in dit cricketcir cus. „Daar kan zelfs de wereldvoet balbond Fifa niet tegenop", weet Alex de la Mar, office manager van de Nederlandse cricketbond. Ook in Nederland verovert de Twen- ty20-variant snel terrein. „Op de fi naledag waren vorig seizoen bij voorbeeld zo'n 2500 a 2000 toe- Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN Wegens gebrek aan baten: - op 27 mei 2009 inzake (F.04/34) Heimdal B.V., vest.adr. Zuidmede 18, 4337 AH Middelburg, KvK Middelburg, 20028695. J. van den Heuvel griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. door Jaco Kaijen brussel - Oguchi Onyewu van Standard Luik heeft oud-Ajacied Je- 11e van Damme aangeklaagd van wege racisme. De speler van An- derlecht zou Onyewu tijdens de eerste 'testmatch' om de Belgische titel tot drie keer toe een 'dirty monkey' hebben genoemd. De ad vocaat van Onyewu diende giste ren een klacht tegen Van Damme in bij de rechtbank in Brussel. In een verklaring zegt lean-Louis Dupont, de advocaat van Onyewu, dat zijn cliënt de morele plicht heeft om een klacht in te dienen „om zo een duidelijk gebaar te stel len tegenover de banalisering van bepaalde vormen van racisme in professionele sport". Van Damme, die drie seizoenen bij Ajax heeft gespeeld, ontkende na de wed strijd dat hij Onyewu beledigd zou hebben. De Amerikaanse verdedi ger van Standard Luik heeft scheidsrechter Johan Verbist naar eigen zeggen attent gemaakt op de opmerkingen van Van Damme, maar die weigerde in te grijpen. De Braziliaanse vedette De- nilson de Oliveira Araujo gaat in Vietnam voetballen. De directeur van Hai Phong Cement Football Club meldde dat hij de voormalige international heeft gecontracteerd. De 31-jarige aanvaller werd in 2002 wereldkampioen met het Brazili aanse elftal. schouwers." Twenty20 kan wel eens de missing link zijn in de olympische evolutie van het cricket. „De wedstrijden van vijf dagen gaan nooit passen in de Olympische Spelen", weet De la Mar. „Maar van wedstrijden die maar drie uur duren, kun -je er zelfs drie per dag spelen." Cricket volgt daarmee hetzelfde pad als de rugbyers die met een 7-tegen-7-variant de Spelen willen halen. Eind 2007 is cricket olympisch er kend door het IOC en er werd stil le hoop gekoesterd dat Twenty2o cricket in 2012 al als demonstratie- sport op de olympische agenda van Londen kon worden gezet. Zo ver kwam het niet. De nieuwe pijlen worden gericht op 2020. Een mooiere reclameslo gan is niet denkbaar: Twenty20 in 2020. Toernooi-informatie Het WK Twenty20 wordt ge speeld in vier poules met elk drie landen. De nummers één en twee plaatsen zich voor de Super Eight. In de Super Eight treffen alle landen elkaar één keer, waarna de bovenste vier landen zich plaatsen voor de kruisfinales. De kruisfinales worden op 18 en 19 juni gespeeld. De finale volgt op zondag 21 juni in Lon den. Nederland is ingedeeld in pou le B met Engeland en Paki stan. Vrijdag speelt Oranje te gen Engeland, volgende week dinsdag tegen Pakistan. In poule A spelen India, Bangla desh en Ierland. Poule C be staat uit Australië, Sri Lanka en West Indies. In poule D spelen Nieuw-Zeeland, Zuid-Afrika en Schotland. den haag - Cricket maakte in 1900 in Parijs eenmalig deel uit van de Olympische Spelen. Aan het toer nooi deden twee teams mee; Groot-Brittannië en Frankrijk. Aanvankelijk zouden ook Neder land en België met een team deel nemen, maar zij trokken zich te rug. Groot-Brittannië en Frankrijk traden aan met clubteams: Devon and Somerset Wanderers tegen French Athletic Club Union, be staand uit Britten die in Parijs woonden. Groot-Brittannië won het enige olympische cricketgoud. Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 4301 CA Zierikzee Tel. 0111-415063 Plus Scharendijke Dorpsstraat 15-17 4322 AC Scharendijke Tel. 011-671367 Primera Goes Kolveniershof 13-15 4461 DC Goes Tel. 0113-218930 Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1A 4461 HW Goes Tel. 0113-214607 Tabac Gifts C.F. Diesch Markt 45 4331 LJ Middelburg Tel. 0118-612258 Carpentier Tabaksspeciaalzaak Eenhoornplantsoen 7 4501 CL Oostburg Tel. 0117-452830 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-616570 Staatsloterij Alles kan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45