Zeeland PZC Professionele steun clubs en scholen 21 Inbraken Goese woningen NMi 3 DAGEN] Zeeuwse Dag van de Bouw 6 juni 2009 Kunstwandelen SCHOUWEN-DUIVELAND 31 29 Combinatiefunctionaris doet in 2010 intrede op Schouwen-Duiveland. Meer wonen, minder winkelen in centrum Zierikzee Wie de pusz/zel paót, btekke hem aan Nederlands Gemêleerde jury filmfestival Film by the Sea Woensdag 3 juni 2009 Gedeputeerde Staten op zoek naar frisse blik op WTC Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Sportverenigingen, scholen en culturele voorzienin gen kunnen vanaf volgend jaar on dersteuning krijgen van een profes sionele kracht. Schouwen-Duive land is één van de gemeenten die gebruik maakt van de landelijke subsidieregeling voor 'combinatie- fünctionarissen'. „We zijn uitver koren om in 2010 te starten", zegt wethouder Ad Verseput. De 'combinatiefunctionaris' is een nieuwe functie die is Opgezet door de landelijke overheid om de ban den tussen de (brede) scholen, sportverenigingen en culturele or ganisaties te versterken. Zij kun nen daarvoor professionele onder steuning krijgen. Daardoor kunnen de vrijetijds- clubs niet alleen iets betekenen voor de leden van de eigen vereni ging, maar ook iets bieden aan scholen, naschoolse opvang of zwakke groepen in de samenle ving. Dat zijn taken die nu vaak blijven liggen omdat de vrijwilli gers binnen de club meestal over beperkte tijd beschikken. Voor 2010 krijgt de gemeente 100 pro cent subsidie voor maximaal twee voltijdbanen (fte's). „Daarna krij gen we nog maar 40 procent van de loonkosten terug", zegt Verse put. „En kunnen we groeien naar vijf fte's." Of er daadwerkelijk vijf banen komen, hangt mede af van de belangstelling van de clubs en scholen. Het is volgens Verseput Scholen sportclubs en culturele instellingen kunnen volgend jaar professionele steun krijgen. Daar mee wordt de samenwerking ge stimuleerd. geen vrijheid blijheid voor de deel nemers. „We staan na een jaar wel voor 60 procent van de loonkos ten op de lat. We moeten nog kij ken hoe we een en ander in het vat zullen gieten, dat is allemaal nog niet bekend." De nieuwe functionarissen wer ken voor meerdere sectoren. Bij voorbeeld voor een of meerdere sportverenigingen en een school, of de combinatie van sportvereni ging en culturele organisatie. „De nieuwe mensen moeten duizend poten zijn", zegt Verseput. Dit jaar steunt de gemeente al een pilot-project. Bij sportvereniging DFS in Burgh-Haamstede is on langs een verenigingsmanager aan gesteld. DFS toont zich al jaren zeer betrokken bij het dorp. De vereniging werkt samen met de scholen, heeft naschoolse opvang in de kantine, werkt samen met een bureau voor gedragstherapie en de dorpsraad. Om al die taken uit te kunnen voeren is iemand aangetrokken voor 16 uur in de week en de gemeente subsidieert een deel van de loonkosten. „Op deze manier kunnen we mooi er varing opdoen. Dit loopt tot eind dit jaar en daarna besluiten we of we verder willen", zegt Verseput. Pizzeria Giovanni ging in 2006 door een brand verloren. Veel winkels in het centrum van Zierikzee staan leeg. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Aan de Lange St. Janstraat in Zie- winkel was gevestigd. De pandjes zijn gekocht de hoek van Lange St. Janstraat en St. Domus- rikzee worden vijf huurwoningen gebouwd, door een Zierikzeese horeca-ondernemer. Het straat zijn de metselaars en stukadoors even- Die komen in de plaats van zeven doorgebro- worden twee ruime woningen en drie kleinere eens bezig. Hier wordt een voormalige pizze- ken pandjes, waarin tot 2007 een elektronica- appartementen. Schuin aan de overkant, op ria omgebouwd tot drie koopwoningen. rwww.lekkerpuzzelen.nl cy GOES - In Goes is maandag, twee de pinksterdag, in twee woningen ingebroken. Inbrekers sloegen maandagmiddag of-avond hun slag in een huis aan de Fluitekruidstaat in de wijk Goes Nieuw-West. De buit be stond uit computer- en beeidappa- ratuur. Uit een woning aan de Oostsingel in Goes narhen dieven een kluis mee. De bewoners missen ook en kele sieraden. ZIERIKZEE - Dertien Zierikzeese ga leries zijn zondag open tijdens de kunstwandeling. Die is van 12.00 tot 17.00 uur, deelnemers zijn te herkennen aan een blauwe vlag. ALMANAK Sterren straalden op het Middel burgse plein. Nederlandse podium beesten als Dré Hazes, Jan Keizer, Corry Konings en Nick Simon maakten de-'happening' van de Tros tot één groot familiefeest. En dat met niemand minder dan Jan Smit als presentator. Natuurlijk wilde de krant daar graag verslag van doen. En om een beetje beslagen ten ijs te komen, Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl werd de Tros-persdienst per e-mail gevraagd een programma te stu ren. Het antwoord kwam snel. Of we de 'line-up', bedoelden? Ja, dat was het zelfde, dachten wij. Weerom kwam een reactie. Die zou de avond zelf pas worden over handigd, in 'hard-copy Muziek houdt het Nederlands le vend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37