'Reisverbod voor criminelen' Zoeken naar verdwenen rampvliegtuig 10 en 11 Crisiskompas helpt de ondernemer 'Frankrijk troef voor Zeeuwse havens' Goudsmid behoudt zijn status Bekendmaken uitslagen verkiezingen EU mag niet voor zondagavond. glazen deuren douchecabines Glashandel MELIESTE HBSEÏuÏÏu; reacties: 293 Word ook abonnee! WOENSDAG 3 juni 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 128 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Frisser 13° D ndernemer Nederland tart Europese wet door Hans de Bruijn en Lianne Sleutjes DEN HAAC - Tegen de Europese re gels in maken Nederlandse ge meenten, net als in 2004, morgena vond hun uitslagen van de Europe se verkiezingen al bekend. De Eu ropese Commissie wil dat EU-lan- den de resultaten pas openbaren nadat de stemlokalen zijn gesloten in de laatste lidstaat. En dat is pas zondagavond 7 juni om 21.00 uur. Of de Commissie Nederland voor de rechter sleept, wil een woord voerster niet zeggen. „Daar lopen we niet op vooruit. We willen dat Nederland zich aan de regels houdt." En déze regel ligt vast in een dertig jaar oude Europese wet. Staatssecretaris Ank Bijleveld (Bin nenlandse Zaken) legt de gemeen ten geen strobreed in de weg, blijkt uit een brief aan de TVveede Kamer. Het is volgens haar belang rijk op de dag zelf met een uitslag te komen, dan is er aandacht bij kiezers en media. De achterliggende gedachte van de wet is dat uitslagen in de ene lid staat, kiezers kunnen beïnvloeden die nog moeten stemmen in een andere lidstaat. Daarbij maakt het niet uit of het een voorlopige of of ficiële uitslag is, stelt de Commis sie. De verkiezingen worden in de 27 EU-landen gehouden van mor gen tot en met zondag. Nederland stelt zich op het stand punt dat de Kieswet gemeenten verplicht direct na het sluiten van de stembussen de stemmen in het openbaar te tellen. Iedere kiezer die dat wenst, mag daarbij aanwe zig zijn, aldus een woordvoerder van de Kiesraad. „Stel dat bij elk stembureau een journalist staat die de resultaten doorgeeft. Dan heb je alles bij elkaar een uitslag, al is die officieus." Richting Brussel kan Nederland zich dan veront schuldigen: 'Niets aan te doen, het moet bij ons openbaar'. AmH pagina 3: commentaar pagina 17: Nationale zaken bepa len verkiezingen EU transparant en chique EN2M3- mmsmmam Zeeland: 2, 3, 21 t/m 30; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 8 en 9; Econo mie: 13, 15; Meningen: 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 31; Sport: 33 t/m 39; Televisie: 42 en 43. Nederland moet tot zondag wachten met uitslag reageer op www.pzc.nl Willibrordusbasiliek is een kerk waar Zeeland trots op kan zijn WÈÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÈÊL 81% 19% DEN HAAG - Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie wil met een reis verbod voorkomen dat criminelen na het uitzitten van hun straf on gestoord in het buitenland kun nen genieten van hun winsten, verkregen door drugssmokkel, mensenhandel of mensensmok kel. Het ministerie van Justitie heeft dat gisteren bekendgemaakt. Hirsch Ballin wil verder dat bin nen de Europese Unie sneller de il legaal verkregen winsten kunnen worden afgepakt door in meer ge vallen beslag op crimineel vermo gen te leggen. De minister kondigde al eerder in eigen land aan maatregelen te ne men om illegaal vermogen aan te pakken. MIDDELBURG - De breuk tussen Jan Smit en zijn lief heeft de populariteit van de Volendamse zan ger niet geschaad. De Markt in Middelburg stroomde gisteravond al vroeg vol voor negen tien artiesten van eigen bodem op het Tros Mu ziekfeest. Tot na tien uur werd uit zo'n tiendui zend kelen massaal meegezongen op de nieuwste Hollandse hits en gouwe ouwe. Uitsmijter Lee To wers kreeg de Markt plat met een nog altijd even sterk You Never Walk alone. foto Ruben Oreel pagina 2/3: gezelligheid troef op muziekfeest Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 r waarom zou je meer betalen 8/15 dagen Hotel Hannes*** in Niederau midden in de natuur Incl. ontbijt diner 1 www.kras.nl/73558

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1